
Як і куди щоденно евакуйовують людей з прикордоння Сумщини, чим забезпечують: репортаж
Вже 47 500 людей евакуювалися з прикордоння Сумщини в більш безпечні місця. Серед них понад 7 000 - це діти. Інтенсивна евакуація розпочалася на початку березня, коли ситуація в населених пунктах, близьких до російського кордону, значно погіршилася через обстріли
В яких умовах людям доводиться покидати свої домівки та куди вони їдуть далі, про це журналістка сумського вилання "Кордон Медіа" Любов Сітак розповіла в телевізійному сюжеті, підготовленому для Еспресо.
"Наразі найбільше під удари росіян потрапляють населені пункти Сумського району, а саме Краснопільська, Юнаківська, Хотінська та Миропільська громади. Там ворожі обстріли не вщухають, ворог гатить з різних видів зброї, проте найчастіше скидає КАБи. Жити в таких умовах - у постійному стресі та серед значних руйнувань - складно, тому люди беруть із собою найнеобхідніше та їдуть", - пояснила журналістка.
За останні два тижні найбільше вивезли людей з Краснопілля, близько 4 000 жителів. Це селище розташоване приблизно за 7 км від російського кордону, і там наразі пошкоджені чи зруйновані майже всі житлові будинки, адмінбудівлі та магазини.
Щодня людям допомагають виїхати волонтери Червоного Хреста, "Білі Янголи", ДСНС та інші гуманітарні організації. Деякі мешканці не записуються на евакуацію завчасно, а погоджуються на прохання евакуаційних екіпажів виїхати прямо зараз, проте в таких випадках часу, щоб зібратися, у них зовсім немає.
"Прожив я життя практично і оставляю все це майно. Якось так сказати - аби себе врятувати, а майно то вже таке діло, наживне. Господарства тоже вже немає. Тільки оце шо весна йде, роботи скільки б тут, але така ситуація що нікуди не дінешся, треба виїжджати", - каже житель Краснопілля на ім'я Володимир.
Насамперед евакуйованих привозять в центр прийому переселенців у Сумах, де вони реєструються на грошову міжнародну допомогу у розмірі 10 тис. 800 грн, а також оформляють документи ВПО. Після того евакуйовані зазвичай їдуть жити до своїх родичів чи знайомих. А от для тих, кому немає куди подітися, в цьому ж центрі облаштовані місця для проживання, але на обмежений період. Там кожна евакуйована особа має ліжко, мінімум необхідних меблів, можливість користуватися плитою, душовою кабіною з гарячою водою, холодильником, мікрохвильовкою, газовою плитою. Навіть дозволяють поселитися зі своїм домашнім улюбленцем.
Людей також забезпечують їжею, і в раз інеобхідності - одягом, взуттям.
"Все дали. Дивіться які шифанери дають, ми їх не поїдаємо", - зазначає переселенка з Миропілля, яку звати Олександра.
Таких транзитних центрів на всю Сумську область два - у Сумах та Шостці. Невдовзі планують відкрити ще третій - на Роменщині, адже значна кількість людей їде саме туди.
У Сумах також є три гуртожитки для переселенців, однак вільних місць там вже немає. В одному з таких проживає 58 людей.
Наразі, за інформацією обласної військової адміністрації, на Сумщині майже півсотні населених пунктів повністю без жителів. Ворожі обстріли не вщухають, тому й евакуація з прикордоння триває щодня.
Як неодноразово наголошували останнім часом глава української держави Олександр Зеленський та військове командування, російська армія знову намагається прорватися на Сумщину. Аби нейтралізувати рух ворога в межах Курської області РФ продовжують діяти підрозділи Сил оборони України.
- Актуальне
- Важливе















