
"Закінчення бойових дій до липня та повернення до орбіти Росії": Аналітики JPMorganChase назвали найбільш вірогідний сценарій для України
Аналітики зазначили, що до кінця червня цього року Україна, ймовірно, буде змушена прийняти врегулювання конфлікту з Росією, що передбачатиме замороження бойових дій без досягнення повноцінного миру
Про це повідомили аналітики центру геополітики JPMorganChase.
За їхніми словами, Україна, найімовірніше, погодиться на врегулювання війни з Росією, до кінця червня 2025 року, але не обов'язково всеосяжного миру.
Аналітики підкреслюють, що за поточних темпів наступу Росії знадобиться близько 118 років для окупації всієї України.
"Стійкість будь-якого врегулювання залежатиме від того, наскільки задоволений президент Путін поступками України та Заходу... Обидві сторони потребують угоди, яку вони зможуть політично захистити. І міцності гарантій безпеки, що лежать в її основі... Ці фактори перебувають у прямій напрузі; чим слабші гарантії безпеки, тим більше поступок доведеться проковтнути Україні — нейтралітет, демілітаризація, роззброєння, територія тощо — або ризикувати поверненням до бойових дій", - йдеться у повідомленні.
Читайте також: Путін буде намагатися змусити Україну капітулювати, - генерал Маломуж
Також вони спрогнозували чотири найбільш вірогідні сценарії розвитку подій для України.
Найкращий випадок – "Південна Корея" (імовірність 15%)
Україна не отримає членства в НАТО та повного відновлення території, але зможе забезпечити "європейські сили стримування в країні", підкріплені "американською обіцянкою безпеки" щодо допомоги та розвідки. Це дозволить 80% території України розвиватися стабільно, процвітаючи та демократично.
Все ще добре – "Ізраїль" (імовірність 20%)
Потужна та тривала військова й економічна підтримка без значної присутності іноземних військ дозволить Україні стати "фортецею", модернізувати армію та створити власне стримування. Проте "війна завжди буде на її порозі".
Не дуже добре – "Грузія" (імовірність 50%)
За відсутності іноземних військ та сильної військової підтримки Україна зіткнеться з "тривалою нестабільністю", уповільненим розвитком, зменшенням західної підтримки та фактичним зривом західної інтеграції, з "поступовим поверненням до орбіти Росії".
Найгірший випадок – "Білорусь" (імовірність 15%)
Якщо США відмовляться від підтримки України, а Європа не зможе їх замінити, Росія вимагатиме повної капітуляції України, перетворивши її на свою васальну державу. У цьому сценарії "Росія фактично виграє війну, розділить Захід і безповоротно зруйнує світовий порядок, установлений після Другої світової війни".
- 18 травня російський диктатор Володимир Путін назвав цілі "спецоперації" в Україні, де, крім територіальних претензій, фігурує питання російської мови.
- 22 травня колишній головнокомандувач ЗСУ, а нині посол України у Великій Британії Валерій Залужний заявив, що Україні не варто сподіватися на повернення до кордонів 1991 чи 2022 року, зважаючи на ресурси РФ.
- Актуальне
- Важливе









