
Змусити Росію сісти за стіл переговорів можна лише силою, - військовий експерт Катков
Військовий експерт Defense Express Олег Катков пояснив, що єдиним дієвим механізмом посадити Росію за стіл переговорів й дотримуватись умов припинення вогню є погрози застосувати силу проти них
Таку думку він висловив в етері Еспресо.
"Жодних механізмів для того, щоб посадити Путіна за стіл переговорів, окрім погрози силою, не існує. Ще з 2014 року Кремль неодноразово показував, що будь-які домовленості з ним є виключно ефемерними. Такі домовленості, й чи будуть вони їх дотримуватись, завжди залежать від того, чи є якась палиця, яка може їх вдарити за порушення. Тому об'єктивно маю надію, що існує певний механізм впливу на РФ у випадку якщо вони знову порушать домовленості щодо перемир'я. І ми розуміємо, що все це залежить від США. Оскільки навіть будь-які ініціативи Європи зав'язані на діях США", - розповів Катков.
Експерт наголосив: у США мають зрозуміти, що Росія може в будь-який момент порушити режим припинення вогню і звинувачувати у цьому Україну.
"Якщо США покажуть альтернативу, мовляв, ви повинні піти на всеосяжне припинення вогню і дотримуватись його, а у випадку порушення може отримати ще більші проблеми. Бо ми розуміємо, що якщо таке перемир'я буде встановлено, то ні про яких миротворців та напівсліпі міжнародні організації мова не йтиме. Це перемир'я з гарантіями сторін не порушувати його. Втім, вже зараз у Росії почали говорити про якісь гарантії, а вже потім почнеться стара історія з тим, що вони будуть розповідати, що це не вони й усі проти них. Головним питанням у цій ситуації залишається те, чи готові США зрозуміти це і тримати під своїм контролем", - додав він.
Переговори США й України в Саудівській Аравії
У Джидді 11 березня відбулася зустріч української та американської делегацій за підсумками якої Київ погодився на 30-денне припинення вогню з РФ, а США - відновити обмін розвідданими та безпекову допомогу.
Державний секретар США Марко Рубіо після українсько-американських переговорів в Саудівській Аравії висловив сподівання, що РФ погодиться на тимчасове припинення вогню.
Водночас радник Білого дому з питань нацбезпеки Майк Волц за підсумками переговорів заявив, що президент США Дональд Трамп вирішив негайно скасувати паузу у військовій допомозі Україні.
Трамп висловив сподівання, що Росія погодиться на припинення вогню в Україні терміном на місяць.
Висока представниця Кая Каллас виступила з заявою, в якій ЄС вітає спільне рішення України і Сполучених Штатів за підсумками переговорів та висловлює готовність брати повну участь у кроках для досягнення миру.
Керівник Офісу президента Андрій Єрмак заявив, що наступного тижня розпочнеться обговорення деталей щодо припинення вогню в Україні
12 березня Reuters із посиланням на джерела повідомили, російські джерела насторожено відреагували на пропозицію Сполучених Штатів про 30-денне припинення вогню, яку підтримала Україна



- Актуальне
- Важливе















