Води слонам, милиці для атланта, маніпуляція заради слави – 5 книг з екзотичними сюжетами

Ігор Бондар-Терещенко
16 липня, 2021 п'ятниця
07:00

Історії, розказані у цих книжках, захоплюють незвичним сюжетом, загадковою інтригою, яскравими образами і подіями. Соціальна драма і фентезі, реальне життя і його проблеми з радістю і смутком – усе в цих оповідях, які нікого не залишать байдужимСара Груен. Води слонам. –Х.: Фабула, 2020

Мало хто здогадується, що коїться за лаштунками циркового шоу, які пристрасті там вирують і які злидні насправді чекають кожного, хто вирішить поринути у це життя. Саме так, наче у воду шубовснув, потрапляє головний герой цього роману, студент-ветеринар, до світу мандрівного цирку, часів Великої депресії. Парад-але, клоуни, дресировані леви і слони, карлики і силачі, фанфари і крики «браво!», але насправді все виявляється зовсім не таким чарівним і прекрасним, як уявлялося юному Джейкобу спочатку. Звісно, були друзі й вороги, а також та єдина, заради якої можна витерпіти будь-які приниження і піти на подвиг, але вже зараз йому дев’яносто, він у будинку для престарілих, і всі згадують про цирковий потяг.
"- Мій батько водив нас до колій подивитися, як вони розвантажуються. Ох, там було на що подивитися. А потім шоу! Запах смаженого арахісу…- І попкорн! - І карамельні яблука, морозиво, лимонад! - І тирса! Вічно в носа залізала! - Я носив воду слонам,- каже містер Мак-Ґінті. У мене падає виделка, я піднімаю очі. Зі стариганя аж виливається самовдоволення, він чекає захоплення від дівчат. - Неправда,- кажу я. Усі змовкають. - Перепрошую? - питає він. - Ти не носив воду слонам. - Та ні, я точно кажу. - Ні, ти кажеш неправду. - Ти натякаєш, що я брехло? - повільно питає Мак-Ґінті. - Якщо ти кажеш, що носив воду слонам, то так. Жіночки витріщаються на мене з роззявленими ротами. У мене серце вистрибує. Не варто було мені це починати, але зупинитися теж не можу…"


Айн Ренд. Ми, живі. – К.: Наш Формат, 2021

Свого часу авторка цього роману видала світовий бестселер «Атлант розправив плечі», у контексті якого решта її творів мала б виглядати, як наслідок слави, щось на зразок «публічних» милиць. Але сталося інакше. Народившись у Санкт-Петербурзі в єврейській родині, яка після революції 1917 року переїхала до Криму, авторка залишилася вірною свої тематиці. Зокрема цей роман — маніфест проти комунізму, автобіографія "в інтелектуальному сенсі", спроба розповісти світові про більшовицьке зло. У 1926-му емігрувала до Америки, де працювала помічницею режисера в Голівуді. За сюжетом роману, головна героїня, волелюбна Кіра Арґунова, щосили намагається вирватися з міцних обіймів системи й порятувати коханого Лео. Але це нестерпно важко у світі, де добро і зло поєдналися в одну "державну" почвару, вчорашні борці стали пристосуванцями, а партійні ідеалісти ідуть на на компроміс із совістю. І навіть коли все летить шкереберть, рідні й кохані зраджують, мряка та сірість огортають і місто, і душу, Кіра не здається, ідучи до мети.

"Кіра Аргунова в'їхала у Петроград на приступці товарного вагона. Стояла вона виструнчена, нерухома, повна граційної байдужості, властивої пасажирці розкішного океанського лайнера, зодягнена в старий костюм із вицвілого сукна, з-під якого видніли її засмаглі ноги без панчіх. На шиї мала стару картату шовкову хустку; а на копиці короткого нечесаного волосся -- плетений ковпачок із яскраво-жовтою китицею. Її губи були стулені у спокої, очі - ледь розширені, з виразом зухвалого захвату, урочистого та боязкого чекання, що його мав би воїн, який вступив до незнайомого міста і ще не відає, увійшов він у нього переможцем чи полоненим".


Ніл Ґейман. Скандинавська міфологія. – К.: КМ-Букс, 2021

Повертаючись до джерел, відомий автор пера, який давно черпав натхнення для створення власних фантастичних світів у стародавній міфології, презентує майстерну обробку величних історій півночі. Він залишається вірним міфам та пантеону скандинавських богів: Одін, головний бог, розумний, сміливий і хитрий; Тор, син Одіна, неймовірно сильний та не наймудріший з богів; Локі - син велетнів - кровний брат Одіна, ошуканець і неперевершений маніпулятор. Історія розпочинається з генезису легендарних дев'яти світів, занурюючи нас у подвиги божеств, карликів і велетнів. Для того, щоб повернути собі викрадений славнозвісний молот, Тору необхідно замаскуватися у жінку, що дуже важко зробити, беручи до уваги його бороду і величезний апетит. Гірка доля спіткає Квазіра - найпрозорливішого з богів - кров якого перетворюється в мед. Врешті все завершується Рагнароком, сутінками богів і відродженням нового часу та людей.

"Гігант пив молоко і ріс. Він назвав корову Аудумлою. Своїм рожевим язиком корова виліпила із криги людину: на перший день з'явилося лише волосся, на другий - голова, а третього дня із льоду постав чоловік. Це був Бурі, прабатько богів. Імір заснув, а уві сні породив дітей: з-під його лівої руки народилися велетень та велетка, а з-під ніг виріс шестиголовий гігант. Саме від дітей Іміра пішли всі гіганти. З цих гігантів Бурі взяв собі дружину, і вних народився син, якого вони назвали Бьором. Згодом Бьор одружився з донькою гіганта на ім'я Бестла і мав від неї трьох синів: Одіна, Вілі та Ве. Одін, Вілі та Ве - три сини Бьора - виросли і стали дорослими. Вони росли і бачили вдалині вогні Муспельхейма і морок Ніфльхейма, втім, знали, що у цих місцях на них чигає смерть. Брати назавжди застрягли в Гіннунгагапі - безмежній прірві між вогнем і туманом. Буття для них не надто відрізнялося від небуття".


Сара Гейвуд. Кактус. – Л.: Видавництво Старого Лева, 2021

Цей роман став бестселером The New York Times, а відома акторка Різ Візерспун обрала цю книжку для свого читацького клубу Reese’s Book Club x Hello Sunshine. Загалом це історія жінки-колючки, якій необхідно тримати все під контролем. С’юзен Ґрін стримана й нетовариська (не надто приємна жінка, якщо чесно). Їй просто не до вподоби надмірна чутливість та емоційність. Сюрпризи? Ні-ні, сюрпризи С’юзен ні до чого. Найкраща подруга чи кохання всього життя? З цим теж не до неї. Усі ці соціальні зв’язки — такі часо- й енергозатратні Хіба воно того варте? Але все не так просто. Незапланована вагітність у 45 від партнера по сексу, раптова смерть матері, дуже дивний заповіт, ще й брат, з яким стосунки не склалися з дитинства, постійно псують життя Плани С’юзен руйнуються зі швидкістю світла. Тож від чого ж вона себе захищає, контролюючи все на світі? Невже кожна колючка цього кактуса, яким стала С’юзен, проростає з її дитинства? І взагалі, вміють ті "кактуси" цвісти чи ні?


Наталія Бонь. НЛО за селом. – Х.: Ранок, 2021

Ця весела, цікава та динамічна книжка розповість про невпізнані літаючі об’єкти, які приземляються там, де їх не мають побачити. І звичайно, роблять вони це вночі. Проте якщо НЛО вирішило здійснити посадку за селом Біленьким, таємниця навряд чи залишиться таємницею. Іншопланетні прибульці вирішили завоювати Землю, але в нашої планети є відважні захисники.

"Ти куди це так спозаранку? - зупинила його бабуся. - Дивись мені, нікуди не вшелепайся. Краще б посидів сьогодні вдома. Гороскоп нині несприятливий для всіх знаків Зодіаку. Просто нікудишній. Мені на роботу лячно йти. Хоч би нічого такого не трапилося, - кивнула вона на телевізор, що з висоти полиці продовжував завантажувати її свідомість всілякими новинами й порадами.- Бабусю... - Ти мені не переч, бо сьогодні ще Й за місячним календарем небезпечний день. - Авжеж. Сьогодні особливий четвер. Усе так жахливо! Треба негайно вжити заходів! Тому пропоную Мікронову будку з-підгруші перенести під шовковицю. А то як налетить буревій - зелені груші посипляться на землю. Чого доброго якась недоспіла груша хрясне собаку по спині. А під шовковицею нашому Мікрончикові боятись нічого. Хіба що стане плямистим. Ну як можна вірити чиїмось вигадкам? Відстій, бабусю, твої гороскопи. Он маму запитай, як вона їх для своєї газети вигадує. А виявляється, ще не перевелися люди, які в них вірять. Та з таким страхом і день краще не починати. Усі вже знають, що думки - матеріальні і треба мислити позитивно. Собака у дворі мовби почув, що про нього говорять, і загавкав. Бабуся виглянула у вікно. - О, знову цей на ровері. Промчав, мов реактивний літак. Тітушка чи гопник якийсь у нашому селі завівся. Уже вкотре бачу: мотається туди-сюди. У спортивному костюмі з каптуром у таку теплінь?.. Дивно".

 
Читайте також:
Сергій Ребров
3 серпня, 2021 вiвторок
Ребров стане новим тренером збірної України, - ЗМІ
Грицак
2 серпня, 2021 понедiлок
Чому Росія так ненавидить вільну Україну. Версія професора історії Ярослава Грицака
Зеленський
3 серпня, 2021 вiвторок
"Це моя земля, це не їхня земля, це ніколи не буде російською територією": Зеленський назвав повернення Криму "питанням часу"
Київ
+26
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.83
  Купівля 26.83
  Продаж 27.06
 • EUR
  Купівля 31.7
  Продаж 32.09
 • Актуальне
 • Важливе
2021, середа
4 серпня
19:35
Жан Беленюк
Сконцентруюсь на роботі в парламенті, там також необхідна перемога, - Беленюк після тріумфу на Олімпіаді
19:20
Уряд призначив тимчасового керівника АРМА
19:05
Отримання 1 млн грн хабара: голову Харківської облради Товмасяна виключили з фракції "Слуги народу"
19:00
Інфографіка
Олександр Хижняк
Олімпіада-2020: За кого українцям вболівати 5 серпня
18:47
Сергій Ребров
Ребров знайшов спосіб покинути клуб з ОАЕ заради збірної України
18:44
covid-19
Втрата нюху чи смаку менш поширені: МОЗ назвало характерні для штаму "Дельта" симптоми
18:27
На Хмельниччині у ДТП загинув 4-річний хлопчик
18:10
Знайдені на автобусній зупинці секретні документи щодо НАТО і корабля ВМФ Британії Defender загубив кандидат у посли, - ЗМІ
18:10
НАТО
Україна подала запит на приєднання до центру НАТО з кібероборони, - РНБО
17:59
ЮНЕСКО
Україна номінувала на внесення до списку світової спадщини ЮНЕСКО 17 об'єктів
17:57
Роман Зозуля
Все, що сказано про мене - брехня, - футболіст Зозуля
17:53
Голові Харківської облради оголосили про підозру в отриманні 1 млн грн неправомірної вигоди
17:37
Микола Чаус
Обрання запобіжного заходу Чаусу: захист заявив відвід судді
17:33
безпілотник
Окупанти на Донбасі п'ять разів порушили "тишу" та запускали безпілотник
17:32
авіаносець Vikrant
Індія випробувала новий авіаносець Vikrant
17:26
ОПУ
В Офісі президента пропонують компенсувати банківські комісії для малого бізнесу
17:24
Мірча Луческу
Луческу прооперували в Києві, - ЗМІ
17:07
Держбанк вперше видав кредит на купівлю сільськогосподарської землі
16:50
Інфографіка
Жан Беленюк
Олімпіада-2020: Який вигляд має медальний залік Ігор у Токіо
16:47
ТЕЦ
Уряд передав в управління Нафтогазу п'ять державних ТЕЦ
16:43
Підозрюваній у справі Шеремета Юлії Кузьменко змінили запобіжний захід
16:26
Іван Федик
Клуб УПЛ погнав з команди головного тренера
16:26
Денис Шмигаль
Уряд затвердив Стратегію енергетичної безпеки на період до 2025 року
16:25
5G
В Україні перенесли впровадження 5G на лютий 2022 року
16:24
Туреччина лісові пожежі
Туреччина евакуювала понад 16 тис. осіб через лісові пожежі на узбережжі: вогонь дістався житлових районів
16:20
Канада
Канада стала частіше надавати українцям візи, - посол
16:15
Іловайський котел: ще двом російським генералам оголошено підозри
16:08
Шуфрич-Юрчишин.
Генпрокуратура відмовилась відкривати справу за вислови Шуфрича про кримських татар
15:58
НСЗУ
Уряд оголосив повторний конкурс на посаду голови НСЗУ
15:53
Жан Беленюк
Доводиш, що можна бути успішним і в спорті, і в політиці, - Зеленський привітав Беленюка зі "золотом" Олімпіади
15:46
Українські цифрові COVID-сертифікати пройшли успішне оцінювання вимог ЄС
15:45
поїзд
УЗ запускає додатковий потяг до Херсону та додає вагони на низку рейсів
15:38
Михайло Кохан
Ігри в Токіо: легкоатлет Кохан зупинився за крок від медалі на Олімпіаді-2020
15:31
Пентагон
У США внаслідок стрілянини поруч з Пентагоном загинув поліцейський
15:09
Ірина Коляденко (праворуч)
Олімпіада-2020: Коляденко виборола для України 11-ту медаль Ігор у Токіо
15:08
Ганна Маляр
Юристка Маляр стала заступницею міністра оборони з питань інформполітики
14:59
Марта Федіна та Анастасія Савчук
Олімпіада-2020: Українки Федіна та Савчук виграли історичну бронзу в артистичному плаванні
14:53
Афганістан
Талібан взяв відповідальність за напад на будинок в. о. міністра оборони Афганістану
14:42
Жан Беленюк
Беленюк приніс Україні перше золото Олімпійських ігор у Токіо
14:38
Кабмін
Уряд звільнив Геращенка з посади заступника очільника МВС, Найєма призначили заступником Кубракова
Більше новин