
Вступ України в ЄС можливий навіть з нечіткими кордонами, - польський дипломат Трущинський
Досвід Кіпру, який є членом ЄС, не маючи повного контролю над міжнародно визнаною територією, підтверджує, що це можливо
Про це переговорник від Польщі про вступ у ЄС Ян Трущинський розповів Slawa.tv.
Ян Трущинський відзначає, що прогрес України в адаптації до європейських стандартів відбувається досить швидко. Дипломат дійшов такого висновку, порівнюючи українські результати скринінгу її інституцій на предмет сумісності з нормами ЄС із польськими, які йому добре відомі, оскільки він був членом польської переговорної команди щодо її приєднання до Союзу.
На питання, чи взагалі можлива інтеграція України в ЄС, доки не закінчена війна, Трущинський пояснив, що закінчення переговорного процесу й підписання договору про приєднання до ЄС, як і його ратифікація, справді вимагає завершення війни. Ідеться про те, щоб точно знати, на якій території закінчується Україна й починається "щось інше", щоб усім було зрозуміло, де відбуватиметься прикордонний контроль і перетин кордону людьми й товарами.
При цьому, каже експерт, входження України в ЄС в обставинах, коли фінальні кордони не чіткі, можливе. Він посилається на ситуацію Республіки Кіпр, яка вже 20 років як член ЄС, при цьому її від невизнаної Турецької Республіки Північного Кіпру відділяє так звана зелена лінія, яка не є міжнародно визнаним кордоном.
"Це, звісно, погане рішення, але це дозволяє Кіпру бути в ЄС", — каже дипломат.
Саме тому він наполягає, що варто зосередитися на інституційній підтримці України, щоб вона могла адаптувати свою державну, юридичну й економічну системи до існування в умовах ЄС, оскільки питання територій необов'язково слугуватиме перешкодою.
Він вважає також, що до 2030 року Україна зможе досягти всього, що потрібно для вступу в ЄС, і стати його членом. Трущинський порівнює її з Польщею та Іспанією — співмірними країнами за розміром — і доводить, що Україна має всі можливості повторити їхні успіхи в модернізації країни. На його думку, важливо, щоб цю дату сприймати як межу, яка визначає термін досягнення мети.
- Актуальне
- Важливе









