Зеленський затвердив стратегію деокупації Криму

24 березня, 2021 середа
16:19

Президент України Володимир Зеленський видав указ, яким ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 11 березня 2021 року "Про Стратегію деокупації та реінтеграції тимчасово окупованої території Автономної Республіки Крим та міста Севастополя"

Зміст

Про це повідомляє ОПУ.

Цей документ визначає комплекс заходів дипломатичного, військового, економічного, інформаційного, гуманітарного та іншого характеру, спрямованих на відновлення територіальної цілісності, державного суверенітету України у міжнародно визнаних кордонах шляхом деокупації та реінтеграції Криму. Стратегія визначає пріоритети для держави щодо захисту прав і свобод людини, порушених внаслідок тимчасової окупації Кримського півострова, а також головні напрямки відповідної економічної, соціальної, гуманітарної, екологічної, інформаційної, оборонної та безпекової політики.

Також стратегія дає чіткий сигнал міжнародній спільноті, що Україна послідовна у своїх діях з відновлення територіальної цілісності, порушеної внаслідок нехтування Російською Федерацією своїми міжнародними зобов'язаннями.

Згідно зі стратегією, у межах державної політики щодо забезпечення деокупації території Криму Україна ініціює міжнародний переговорний процес щодо визначення модальностей звільнення тимчасово окупованої території та відновлення на цій території конституційного ладу України, ґрунтуючись, зокрема, на положеннях Меморандуму про гарантії безпеки у зв’язку з приєднанням України до Договору про нерозповсюдження ядерної зброї, а також на результатах діяльності Кримської платформи.

"Україна засновує та розвиває Кримську платформу як ключовий зовнішньополітичний інструмент консолідації міжнародних зусиль, спрямованих на деокупацію та відновлення територіальної цілісності України, подолання наслідків, спричинених тимчасовою окупацією Російською Федерацією АР Крим та міста Севастополя, а також захисту прав та інтересів громадян України", – йдеться у повідомленні.

Документ є закликом до об'єднання міжнародних зусиль у захисті норм міжнародного права та розбудові миру й безпеки у Європі.

Кабмін має розробити план реалізації Стратегії деокупації та реінтеграції тимчасово окупованого Криму, на основі якого відповідні державні органи підготують і реалізовуватимуть заходи щодо забезпечення деокупації та реінтеграції півострова.

  • Раніше повідомлялося, що за словами секретаря РНБО Олексія Данілова, на засіданні було затверджено Стратегію деокупації та реінтеграції до України окупованого Криму і Севастополя.

Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, субота
25 липня
22:23
Дональд Трамп
Трамп призупинив щоденні удари по Ірану після 13 днів атак, — Axios
22:13
Оновлено
Війна з Росією
Оператори 6-го полку ССО Rangers здійснили рейд на ворожу позицію, а на фронті відбулося 202 бої від початку доби
21:41
Ольга Решетилова
Решетилова розповіла про нові санкції для ухилянтів
21:38
Лора Лумер у Києво-Печерській лаврі
Наближена до Трампа блогерка Лора Лумер розповіла, що її предки походили з Вінниці та Києва
21:27
Ексклюзив
Віталій Портников
Наймана армія - пастка для Путіна: Портников про мобілізацію у РФ
21:25
Оновлено
путін Токаєв
Президент Казахстану Токаєв закликав Путіна заморозити війну з Україною. Пєсков відповів
21:19
Оновлено
Золота дзиґа
У Києві пройшла ювілейна церемонія Національної кінопремії "Золота Дзиґа": "Ти – Космос" визнали найкращим фільмом року
21:09
Ексклюзив
путін
Зараз уперше за тривалий період час грає на боці України, - Болтон
21:08
Оновлено
Ліквідація наслідків удару по Сумах
Росія атакувала низку регіонів України: є загиблі, серед поранених - діти, на Харківщині знеструмлено місто
21:05
Володимир Зеленський
Зеленський: Росія хоче отримати від Північної Кореї ще 30 тис. військових і нові пускові установки для балістичних ракет
21:03
"За пів року не просунулися в реформі мобілізації навіть на пів кроку", - Решетилова про роботу Міноборони за керівництва Федорова
20:36
Перевірені в боях за Україну: Британія озброїть армію дронами AR5 за 400 мільйонів фунтів
Перевірені в боях за Україну: Британія озброїть армію дронами AR5 за 400 мільйонів фунтів
20:29
Ексклюзив
Михайло Федоров
Макфол закликав Зеленського повернути Федорова: Україні потрібен кожен талановитий професіонал
20:20
Росія двічі атакувала в Одесі цивільне судно під прапором Палау, двоє моряків зникли безвісти
20:01
OPINION
Усик. Президент зі сімейних фото?
19:56
Андрій Сибіга
Росія спробує зірвати голосування за закон Грема, імітуючи дипломатію і прагнення до миру, — Сибіга
19:38
Оновлено
F-16 Україна
У Румунії другий день поспіль F-16 збив дрон у повітряному просторі країни. Прокуратура апеляційного суду країни підтвердила, що безпілотник, збитий 24 липня, - Shahed, зроблений у Росії
19:30
Ексклюзив
"Не дають довго прощатися, бо є черга у морзі": що переживають родини загиблих військових
19:25
Зруйноване Росією колишнє консульство Італії у Херсоні
У Херсоні росіяни зруйнували колишнє консульство Італії
19:24
Ексклюзив
Чим відрізняються стилі управління Сирського і Драпатого: коментує Герой України, полковник ЗСУ у відставці Кащенко
18:50
Китай
Китай обмежив торгівлю з виробниками "Богдани" і бронетехніки для ЗСУ на тлі нових санкцій ЄС проти Росії
18:46
пальне росія
Через проблеми з пальним у РФ до кінця року продовжили заборону на експорт бензину
18:44
Ексклюзив
мобілізація в РФ
Недооцінювати загрозу не можна: Ягун про ймовірну мобілізацію у РФ восени
18:12
Ексклюзив
путін та герасимов
Росія зараз бачить для себе вікно можливостей, бо розуміє, що час грає проти неї, - Братчук
17:46
Огляд
Про що говорили неандертальці, як знайти "його" в Інтернеті та коли настане час для гідності – 5 книг про любов і кохання
17:44
Дональд Трамп MAGA
У таборі Трампа стався різкий перелом у ставленні до України: MAGA більше не байдужі до війни, — The Telegraph
17:26
Купуючи фейкові QR-коди на пальне, жителі окупованого Криму задонатили на ЗСУ
17:01
OPINION
Чому Федоров має наполягати на своєму: причини
16:30
Інтерв’ю
"Жінок тут купують за корів": історія української місіонерки, яка 10 років живе в африканському племені
16:00
Оновлено
вибух, ракетна атака
Дрони атакували військовий аеродром РФ в Енгельсі та Ростов-на-Дону, у Єкатеринбурзі горить Wildberries, а в Тюмені – НПЗ. Генштаб підтвердив удари по ТОТ
15:51
Усик
Усик запевнив, що не балотуватиметься в президенти
15:39
Ракетний удар РФ по Київщині забрав життя комунікаційниці УДО Валентини Савіцької
Ракетний удар РФ по Київщині забрав життя комунікаційниці УДО Валентини Савіцької
15:28
Оновлено
грузія
У Грузії вдруге за 2 доби сталося масштабне вимкнення електроенергії. Служба держбезпеки розслідує це як саботаж
15:10
танкер з скрапленим газом
Адміністрація Трампа закликала Україну не бити по неросійських танкерах у Чорному морі, — WSJ
14:38
Дональд Трамп
Трамп погрожує ЄС "суттєвими" тарифами після штрафу, накладеного на Google
14:37
війна з росією
"Торнадо-С", "Град", 7 танків і 123 окупанти: Сили оборони відбили штурм трьох армій РФ на Донеччині
14:37
Андрій Сибіга
"Кампанія терору в Чорному морі почалася у 2022": Сибіга закликав партнерів до відповіді РФ на її атаки
14:12
Сергій Кислиця
Кислиця: Україна сподівається на підтримку Японії у виробництві Patriot
14:02
OPINION
Putin dronned Jesus Christ. Чому і як США змінили ставлення до нас
13:43
Сили Безпілотних Систем
Україна перемагає тоді, коли воює нестандартно: австрійський військовий експерт Райснер назвав головні чинники успіху Києва
Більше новин