Чим увійшла в історію Верховна Рада України VII скликання (ФОТО, ВІДЕО)

27 листопада, 2014 четвер
05:00

Сьогодні Верховна Рада VII скликання остаточно відходить в історію. Парламент обраний 28 жовтня 2012 року так і не пропрацював усієї каденції

Еспресо.TV вирішило нагадати про найяскравіщі моменти життя парламенту, який, завдяки більшості з регіоналів, комуністів та "тушок", був слухняним виконавцем волі Віктора Януковича, але під тиском Майдану позбавив того влади і повернув парламентсько-президентську Конституцію.

"Тушки"

Поблема політичного "тушкування", що існувала в українському парламенті останні роки, не оминула і Раду передостаннього скликання. На першому ж засіданні після виборів 2012 року батько і син Табалови, що обиралися як опозиційні Януковичу політики змінили політичну орієнтацію, за що були викинуті опозиціонерами з сесійної зали.

Попри те, що Табаловим так і не дали скласти присягу народного депутата, вони залишилися з мандатами та встигли послужити Віктору Януковичу.

"Кнопкодавство"

В Раді VII скликання депутати продовжували несамовито натискати кнопки за себе "і того парня", періодично дивуючи іноземних гостей. Опозиції довелося на три тижні заблокувати трибуну та навіть ночувати в сесійній залі, протестуючи проти цього ганебного явища.

Врешті, було прийнято зміни до регламенту і "кнопкодавство", якщо і не зникло взагалі, то, принаймні, стало значно рідшим явищем.

Уроки української

У Раді VII скликання до парламенту вперше потрапили націоналісти зі "Свободи", які влаштовували обструкцію усім нардепам, що виступали російською мовою.

При цьому "Свободівка" Ірина Фаріон не забувала знущатися з "української" прем'єра Миколи Азарова.
 

Але в мовному питанні усіх перевершила міністр соцполітики в уряді Азарова Наталія Королевська, якій завдяки фразеологізму "кішчачі магазини" вдалося затьмарити і самого автора-виконавця "азірівки".

Бійки

Не обійшлося у Верховній Раді VII скликання без бійок. Билися як в сесійній залі лава на лаву так і в кулуарах один на один.

Втеча "регіоналів і комуністів" на Банкову

В квітні 2013 року більшість з регіоналів і комуністів на чолі зі спікером Олександром Рибаком вирішили провести засідання без набридливої опозиції, яка блокувала трибуну. В актовому залі комітетів Ради на вул. Банковій в порушення регламенту більшість прийняла низку законів, голосуючи руками. При цьому з телетрансляції було чітко видно, що голосувало на "виїздному" засіданні значно менше 226 рук, що не завадило Януковичу підписати "виїздні закони".

"Війна" з небезпечними журналістами на балконі

Народні депутати-регіонали всерйоз планували відгородити журналістів, що зазвичай сидять на балконі сесійної зали склом. Приводом для такого рішення стало падіння з балкона кришки від об'єктива фотоапарата. Після цього лідер фракції Партії регіонів Олександр Єфремов заявив, що боїться падіння більш важких предметів і ініціював встановлення склянної перегородки. Насправді, журналісти дуже часто робили знімки дорогих годинників і вбрання народних обранців, за допомогою оптики виявляли їх приватну переписку або ловили на "кнопкодавстві". Втілити цей "геніальний" задум так і не вдалося.

Юлі волю!

Попри всі намагання опозиції в домайданній Раді так і не прийняли жоден з шести законопроектів, який би дозволив ув'язненій режимом Януковича Юлії Тимошенко виїхати на лікування за кордон. 

Снігова атака

На початку квітня 2013-го під час однієї з акцій протесту регіоналів, що виходили з Ради, закидали снігом. Дісталося "тушкам" Табаловим, Ірині Горіній, Марині Ставнійчук та іншим. По факту інциденту правоохоронці порушили кримінальну справу, а у Горіної навіть констатували струс мозку, хоча, судячи з відео, є підстави вважати такий діагноз дещо перебільшеним.
 

Відмова від асоціації з ЄС

У листопаді 2013-го після відмови Януковича підписати угоду про асоціацію з ЄС, прем'єр-міністр Микола Азаров, використовуючи все своє красномовство, намагався переконати депутатів у правильності рішень влади, викинувши перед цим з урядової ложі підкладений опозицією прапор ЄС. Євромайдан, що ціною людських життів змете і Азарова, і Януковича, тоді тільки починався.

Диктаторські закони

16 січня 2014 року провладна більшість без обговоренея, голосуванням "руками", ухвалила законопроекти, які тут же охрестили диктаторськими. "Ручні закони" забороняли українцям, наприклад, їздити на автомобілях колонами, ходити по вулицях в шоломах та в інший спосіб обмежували права громадян. Прийняття цих законів загострило протистояння між владою і майданівцями та призвели до кривавих боїв на вул. Грушевського.

Відставка Януковича

22 лютого 2014 року після розстрілів на Майдані та втечі Януковича з Києва Верховна Рада конституційною більшістю відправила визнала президента-втікача таким, що самоусунувся від здійснення конституційних повноважень, та призначила позачергові вибори президента. Також Рада скасувала конституційну реформу Януковича та повернула Конституцію 2004 року, яка передбачає парламентсько-президентську форму державного устрою. 

Крім того, було скасовано "диктаторські закони" та мовний закон регіоналів Ківалова-Колесніченка, що надавав російській мові статус регіональної. Правда законопроект про скасування останнього закону в.о. президента Турчинов так і не підписав. 

Створення Нацгвардії та мобілізація

В березні 2014 року Верховна Рада проголосувала за закон, яким відновила в Україні Національну гвардію. Нацгвардія, до якої увійшли колишні Внутрішні війська та добровольці з самооборони Майдану, підпорядковується МВС.

Після початку Антитерористичної операції на сході країни, Верховна Рада оголосила в країні часткову мобілізацію.

Визнання Криму тимчасово окупованою територією

В квітні 2014 року після російської агресії "зелених чоловічків" Верховна Рада прийняла закон про забезпечення прав і свобод громадян та правовий режим на тимчасово окупованій території України. Цей закон не визнає російських юридичних актів на території Криму, в тому числі не визнає примусового громадянства Росії для жителів Криму.

Інавгурація Петра Порошенка

7 червня 2014 року після перемоги на дострокових президентських виборах у Верховній Раді VII скликання відбулася церемонія інавгурації Петра Порошенка. Під час входження нового президента до будівлі Ради один з охоронців втратив свідомість через спеку.

Розпуск фракції Комуністичної партії

Станом на 1 липня 2014 року фракція КПУ у Верховній Раді скоротилася до 23 нардепів, що менше, ніж чисельність найменшої фракції під час її формування. Це надало спікеру Олександру Турчинову право заявити про розпуск фракції. Всі депутати-комуністи стали позафракційними. В Раду VIII скликання комуністи уже не пройшли.

Розпуск Верховної Ради

25 серпня 2014 року президент Петро Порошенко достроково припинив повноваження Верховної Ради VII скликання. Вибори нового парламенту було призначено на 26 жовтня. На час виборчої кампанії Рада продовжувала працювати та приймати закони. 

Особливий статус Донбасу

16 вересня уже розпущена Верховна Рада прийняла закон про особливий статус Донбасу, який передбачався мінськими мирними домовленостями і викликав серйозну суперечку в суспільстві. Але втілений в життя цей документ так і не був. Після проведення квазі-виборів в так званих "ЛНР" та "ДНР" РНБО рекомендувала новому парламенту скасувати цей закон. 

Ратифікація Угоди з ЄС

В один день з прийняттям закону про особливий статус Донбасу Верховна Рада України синхронно з Європарламентом ратифікувала Угоду про асоціацію між Україною та ЄС.

Теги:
Читайте також:
Київ
+4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • USD 39.55
    Купівля 39.55
    Продаж 40.08
  • EUR
    Купівля 42.24
    Продаж 43.03
  • Актуальне
  • Важливе
2024, субота
20 квітня
02:48
Близький Схід Іран Ірак Сирія США
В Іраку у результаті авіаудару прогримів потужний вибух на військовій базі, - ЗМІ
02:20
КНДР повела випробування двох ракет, одна з них здатна нести ядерний заряд
01:52
Іран
Радар ППО: ABC News повідомили про ціль Ізраїлю під час удару по Ірану
01:24
Росія пожежа безпілотник війна з Росією
У Калузькій та Брянській областях РФ ударом БПЛА пошкоджено енергетичну інфраструктуру
00:56
Румунія, прапор Румунії
Росія обурилась забороною показу в кінотеатрах Румунії пропагандистських фільмів з РФ. Бухарест відповів
00:41
OPINION
Наталка Діденко
Скільки разів в Україну приходить весна?
00:35
Оновлено
Семен Єрьомін
Сили оборони ліквідували російського воєнкора-пропагандиста Єрьоміна
00:28
Лавров
Лавров назвав Швейцарію "відверто ворожою" до РФ державою
00:01
Марта Костюк, теніс
Костюк обіграла третю ракетку світу і вийшла у півфінал турніру WTA у Німеччині
2024, п'ятниця
19 квітня
23:43
Путін і Лавров
"РФ завжди надає перевагу переговорам, а не бійкам та війнам": фейки і маніпуляції за 19 квітня
23:42
Вірменія
Вірменія та Азербайджан почали демілітацію кордону: Єреван віддав кілька сіл. Там почались протести
23:08
Оновлено
обстріл, ППО
Росія атакує Сумщину ввечері 19 квітня
23:07
сша допомога Україні
У Білому домі заявили, що США "одразу ж" почнуть постачати зброю Україні після рішення конгресу
22:41
Начо, Реал, Ла Ліга
Капітан "Реала" прийняв доленосне рішення стосовно свого майбутнього
22:40
Поліція США - ілюстрація
У Нью-Йорку чоловік підпалив себе біля будівлі суду, де проходив розгляд справи Трампа
22:31
Оновлено
РФ атакувала Україну: у Дніпрі й області є загиблі та поранені, в тому числі діти
22:06
Оновлено
РФ атакувала ракетами порт "Південний" на Одещині: знищено продукцію для країн Азії та Африки
21:56
Ексклюзив
Віктор Шлінчак
"Ми вже почали чути про перемогу України", - голова правління Інституту світової політики Шлінчак про переломний етап війни
21:50
Аналітика
Сергій Згурець, Василь Зима, телеведучі
Намагання ворога просунутися на Донеччині та в Запорізькій області. Воєнні підсумки тижня
21:49
Сенат США
Частина сенаторів закликає республіканців у Палаті представників відхилити стратегію Джонсона щодо України
21:26
Протест в Тбілісі
У Тбілісі поновились акції протестів проти закону про "іноагентів"
21:25
Еммануель Макрон
Ресурси Європи обмежені: Макрон заявив про неможливість побудувати в Україні систему ППО, як в Ізраїлі
21:03
Заблоковано дві сотні YouTube-каналів ворога: у ЦПД розповіли про боротьбу з пропагандою РФ у мережі
20:59
Ексклюзив
військовий квиток, мобілізація
Питання демобілізації потрібно вирішити терміново, - військовослужбовець ЗСУ Фірсов
20:56
Михайло Федоров
Мінцифра відзвітувала про роботу над еАкцизом. Деталі
20:18
зниклі безвісти
Україна розслідує 3,8 тис. злочинів російських військових проти дітей, - Лубінець
20:04
Пресреліз
"Голка" та Еспресо розпочали партнерство заради боротьби з корупцією
20:04
OPINION
Тетяна Вергелес
Карл Маркс підтримав би російський Telegram
20:00
Огляд
переможні новини
Переможні новини 786-го дня війни: Повітряні сили вперше збили носій крилатих ракет Ту-22М3, німецький виробник дронів відкрив завод в Україні
19:57
Іран
Країни G7 застерегли Іран від відправки балістичних ракет Росії
19:44
Чорнобильська зона
"Україна йде до нового Чорнобиля": росіяни запустили нову ІПСО
19:42
на фото: ЗСУ
Росіяни за добу 7 разів безуспішно атакували Сили оборони поблизу Кринків на Херсонщині, - Генштаб
19:37
Нідерланди
Нідерланди оголосили про виділення €200 млн на ППО і снаряди для України
19:15
Джамал Мусіала, Баварія, Бундесліга
"Ман Сіті" вирішив підірвати трансферний ринок і купити одного з найдорожчих футболістів світу
19:10
США Україна
Палата представників США підтримала винесення на розгляд законопроєкту про допомогу Україні
18:56
Ексклюзив
F-16
Експерт з авіації Романенко розповів, які параметри мають бути у F-16 для ефективної боротьби з ворогом
18:49
Ентоні Блінкен
Блінкен назвав Китай найбільшим постачальником компонентів для ОПК Росії
18:47
Огляд
"Земля короля"
Увійти в "Наш живий світ": що подивитися на вихідних
18:47
Оновлено
На фото: система ППО
Країни НАТО та Великої сімки пообіцяли посилити українську ППО
18:41
Ексклюзив
Костянтин Жеваго
Хтось отримав хабаря, і ракету "Нептун" перестали ставити на КрАЗ: Жеваго про закупівлі Міноборони
Більше новин