Ексклюзив

Новак назвав 30% податок на витрати - "мертвонародженим"

9 грудня, 2014 вiвторок
23:12

Економічний експерт Андрій Новак каже, що ніде в світі не оподатковується непряма оцінка майнового стану, а тому запровадження такого податку не матиме майбутнього

Зміст

Про це він сказав в ефірі Еспресо.TV

"Це мертвонароджений податок, тому що він має стягуватися з податкової бази, яку неможливо вичислити. Тому що мова йде про так звану непряму оцінку майнового стану. Тому що, коли мова йде про дорожчі покупки, переважна більшість українців, щоб купити навіть дорогу побутову техніку, я вже не кажу про автомобілі, квартири, земельні ділянки, накопичують гроші не один рік", - зазначив експерт і додав, що у такому випадку важко обчислити такі доходи.

"Якщо в якомусь році ваші доходи безумовно не відповідають цим покупкам, вже виникає суперечність – як визначити: ваші витрати відповідають доходам чи ні? Доходам за який період? Один, два роки, всі роки незалежності України? Як ви можете зараз задекларувати всі ці доходи?", - зауважив Новак, резюмувавши, що ніде в світі не оподатковується непряма оцінка майнового стану.

"Це неможливо, тому що база оподаткування розмита", - сказав він. 

Експерт нагадав і про оприлюднену сьогодні програму уряду, в якій прописано зменшення податкового навантаження і, відповідно, підкреслив її несумісність із новацією про податок у 30%. 

"Я не знаю, як цю новацію поєднати з програмою Коаліції та програмою Уряду, яка сьогодні з'явилася. Там задекларовано зменшення кількості податків з 22 до 9. То в нас зменшення чи вигадування нових? 

Друге – задекларована податкова амністія, щоб уникнути витоку капіталу з України. Так у нас амністія чи оподаткування вищих витрат над доходами? Це також несумісно", - сказав він.

Новак підкреслив, що якщо немає доброї волі платника податків честно декларувати свої доходи, то такими методами його тим більше не примусити.  

"Ми всі знаємо, що поза державним сектором практично в усіх недержавних компаніях, організаціях менша частина зарплати йде офіційно по бухгалтерії, а більша частина – в так званих "конвертах". Це не є офіційні доходи, які ви не можете задекларувати і порівняти з тими офіційними витратами. Тому базове оподаткування для цього податку практично немає. Його неможливо визначати, окрім доброї волі самого платника податків, який буде чесно вказувати всі свої доходи і витрати", - сказав він. 

Схожу думку висловив і відомий економіст, а зараз народний депутат України Олександр Кірш. Він вважає, що введення 30% податку на витрати фізичних осіб, які перевищують задекларовані доходи неправильна ініціатива, яка бореться не з причинами, а з наслідками.

Народний депутат Оксана Продан вважає нереальним механізм введення 30% податку на витрати, що перевищують офіційно задекларовані доходи фізичних осіб.

Як повідомляло Еспресо.TV, Міністерство фінансів спільно з Державною фіскальною службою екстрено готують до розгляду у Верховній Раді проект податкової реформи, який передбачає введення нового 30% податку на суму, що перевищує витрати фізичних осіб над їхніми доходами.

Теги:
Читайте також:
Київ
+24.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
10 червня
13:15
мікросхема, чіп, електроніка
Палата представників заборонила передачу американських технологій для виробництва "шахедів"
12:58
Ексклюзив
Рефат Чубаров
Чубаров: успішна атака на Чонгарський міст завдала сильного удару по логістиці РФ у Криму
12:30
Верховна Рада, ВР
Верховна Рада збільшила видатки на безпеку і оборону на 1,56 трлн грн
12:26
Оновлено
Чонгарський міст повністю зруйновано. Маріупольський порт не працює. Підсумки роботи Сил оборони на полудень 10 червня
12:02
Ексклюзив
Ігор Рейтерович
Вимоги Угорщини запровадити квоти для нацменшин у Раді суперечать Конституції України, - Рейтерович
12:00
Оновлено
Наслідки удару по Чебоксарам, Чувашія
Зеленський підтвердив, що Flamingo влучили у воєнний завод у Чебоксарах, який забезпечує окупантів ракетами
11:46
Огляд
Чого слід чекати, якщо не оцифрувати трудову книжку до 10 червня та як це зробити самостійно
11:37
Ексклюзив
У Києві прощаються із 12-річним хлопчиком, який загинув через ДТП в Соломʼянському районі
11:30
OPINION
Україна-Польща. У політиці емоції — поганий радник
11:09
Торік у ДТП загинули понад 3 тис. людей: у Раді назвали основну причину смертей на дорогах
11:04
OPINION
Польська істерія і стратегічна ціна
11:02
Дмитро Кулеба
Зеленський написав відкритого листа Путіну, бо переговори через Абрамовича не спрацювали, як треба, - Кулеба
10:52
Ексклюзив
Путін в Кремлі
Діагноз режиму: Долінце про антидронові сітки біля резиденції Путіна на Валдаї
10:46
відключення світла, блекаут, генератор, енергетика
Через російські обстріли є знеструмлення у шести областях: стан енергосистеми 10 червня
10:33
ДТП у Києві
Смертельна ДТП у Солом'янському районі Києва: у Bolt підтвердили, що водій у момент аварії виконував замовлення
10:06
Ексклюзив
санкції проти рф
Політолог Телешун пояснив, як санкції ЄС можуть створити загрозу для режиму в Росії
10:02
Іван Вигівський
РФ почала вербувати дівчат для вбивств військових, - Вигівський
10:00
валюта
Курс валют на 10 червня: вартість долара в банках перетнула позначку 45 грн
09:19
Оновлено
Рятувальники ліквідовують наслідки ворожого обстрілу.
Росія атакувала Україну понад сотнею дронів: вдарила по Харкову та Одесі, є постраждалі та руйнування
08:51
зброя США
США завдають ударів по Ірану за збитий гелікоптер
08:49
патріарх Кирил
Патріарх Кирил, Мединський, Алекперов: ЄС готує проти поплічників Путіна санкції, які раніше блокував Орбан
08:45
Ексклюзив
Карта бойових дій за березень-травень
Росіяни воюють між собою через проблеми з комунікацією: Третій армійський корпус про Лиманський напрямок
08:03
OPINION
Україна не вступить в ЄС у 2027 році. Чи варто з цього робити трагедію?
07:57
Дмитро Лубінець
Лубінець розповів, про дзвінок Єрмака після звільнення, щоб підписати "меморандум"
2026, вiвторок
9 червня
22:56
Ексклюзив
грицак
Я хочу помилятися, але ця війна надовго, - історик Грицак
22:30
безпілотник, дрон
РФ перейшла на нові відеочастоти на "Молніях", детектори можуть їх пропустити, — Флеш
22:25
Ексклюзив
Криза навколо Тайваню найімовірніше припаде на кінець осені, — політолог Саакян
22:13
Оновлено
Серія вибухів у Росії: у Підмосков'ї ліквідовано посадовця міноборони, у Москві — вибух авто, у Дагестані — підрив газопроводу
22:02
Усик
Чемпіон світу з боксу Усик увійшов до рейтингу найвпливовіших людей у спорті за версією TIME
21:58
Ексклюзив
паливна криза в Криму
Дефіцит продуктів, паніка, зірваний курортний сезон: нардеп Чийгоз про ситуацію в Криму
21:44
Ексклюзив
ДСНС провела масштабні відкриті навчання у Черкасах
ДСНС провела масштабні навчання у Черкасах і презентувала Мобільний центр безпілотних систем
21:04
Ексклюзив
Між півднем України та Кримом є дві больові точки для ворожої логістики, - Лакійчук
20:52
До Коаліції за повернення українських дітей приєдналася Боснія і Герцеговина, - Сибіга
20:13
Норвегія
Норвегія виділить близько 100 млн євро на морські дрони для України
20:11
Дональд Туск
Польща має бути присутня на переговорах щодо України, — Туск
20:01
OPINION
НМТ з математики. Нам треба не в Європу, а back to USSR?
20:00
Володимир Зеленський
Україна доведе кількість ударів до 600 дронів і ракет, щоб Росія відчула війну вдома, — Зеленський
19:49
Зеленський та Путін
Лист до Путіна мав конкретну мету і вона досягнута, — Зеленський на саміті NB-8
19:39
Міністр оборони Німеччини Борис Пісторіус
Німеччина дасть 300 мільйонів євро на чеську "снарядну ініціативу" для України
19:27
Володимир Зеленський
Зеленський: Україна має бути в НАТО, Європа не може захистити себе без неї
Більше новин