10 найсмачніших пирогів! Макова, фруктова, ягідна, кремова випічка до свят від Лілії Цвіт
На свята топ-майстриня пропонує рецепти випічки, яка точно вдасться і особливо смачна
"Яблука дозріли" - писав класик в ліричному і творчому пориві, споглядаючи красу рідного саду. "Скуштуй яблучних пиріжків" - пропонує бабуся у такий же "яблучний" час пухку і ніжну випічку, що просто тане в роті. "Спекла маковий рулет для тебе" - скаже мама, нарізаючи на рівненькі кільця щедро наповнений маком з родзинками рум’яний ошатний пиріг, от-от з духовки, ще пахне гарячим, аж ніздрі лоскоче. І саме в цей час - благословенний серпень, коли справді дозріли і яблука, і груші, є малина і абрикоси, є все!
А головне - є свята, до яких буквально личить смачна, запашна, рум’яна, висока випічка. Наші кулінарні майстрині ніби змовилися - пропонують такі рецепти, що руки аж просяться взятися за тісто і за фрукти. Бо в уяві вже малюється родинний стіл, за ним - найрідніші, і ви - королева смачної випічки, берегиня роду, традицій, смаку. Рецепти детальні, виважені, продумані, добре працюють наші україночки, і спека не заважає.
Читайте про свята: Скільки Спасів треба для спасіння? Про Спаса та спасівські свята, їхні значення і дива
Лілія Цвіт, топ-майстриня смачної випічки, засновниця сучасного Клубу кондитерів і авторка численних кондитерських курсів, поділиться новими рецептами своєї випічки. Пані Лілія Цвіт (це творче ім’я кулінарної майстрині Олени Солтан) - відома на всю країну коровайниця. Ділиться тонкими деталями найніжнішої і найскладнішої випічки, створює авторські рецепти, ідейна натхненниця найбільших кулінарних спільнот у мережі. Респект господині Лілій Цвіт, YouTube-канал якої https://www.youtube.com/channel/UCa0gsGhdgrKA2dz8Axgbasg - українською - слухається у світі. Читаючи коментарі до рецептів кулінарки з усього світу, і собі відчуваєш гордість і за нашу мову, якою захоплюються на практиці, слухаючи її рецепти, і майстерністю наших господинь, творчою жилкою у всьому, красою, яку вони виявляють, бачать і пропонують усім нам.
Майстриня ділиться рецептами випічки з маком, яблуками, ягодами, кремом, сиром - якраз тим, що буде чудовою прикрасою свята.
"Медова діжка" - маково-яблучна насолода
Хто б сумнівався стосовно насолоди? Там практично цілий коктейль насолод, а точніше - діжка!
Медове тісто: білки збиваємо в піну, додаємо цукор та збиваємо щоб цукор розчинився, додаємо жовтки та збиваємо все разом, додаємо розтоплене масло, рідкий мед, до сметани додаємо соду та ретельно перемішуємо. Додаємо сметану із содою до яєчної маси і перемішуємо все , наприкінці додаємо борошно і замішуємо тісто, додаємо промиті родзинки або чорнослив або горіхи . Перемішуємо все разом. Викладаємо тісто у застелену форму і рівномірно розподіляємо. Випікаємо при температурі 170 градусів приблизно 15 хвилин. Потрібно спекти два коржі.
Далі приготуємо маковий корж, який чудово доповнює медові коржі. До яєць додаємо цукор і збиваємо щоб цукор розчинився, для приготування нам потрібен помелений пропарений мак. Додаємо сюди розтоплене масло, перемішуємо тоді додаємо яєчну суміш, перемішуємо вкінці додаємо борошно та розпушувач. Макову масу викладаємо у форму застелену пергаментом і випікаємо при температурі 180 градусів приблизно 20 хвилин.
Яблучний прошарок: Яблука потрібно почистити від шкірки та натерти на велику терку , потерті яблука викладаємо у пательню додаємо цукор та кладемо на маленький вогонь тушкуватися, доки яблука не стануть м’якими і не випарується рідина.
Це зайняло приблизно 15 хвилин. Наприкінці додаємо корицю та швидкорозчинний желатин і ретельно перемішуємо. Коли яблучна маса охолоне до кімнатної температури викладаємо її на маковий корж і перекладаємо корж в холодильник щоб яблучна маса добре схопилася.
Вершковий крем: кисломолочний сир перетираємо блендером, щоб утворилася однорідна пухка маса , окремо до сметани додаємо цукор і збиваємо до пишності. До збитої сметани додаємо перебитий чи перемелений сир і збиваємо все разом.
Збираємо пляцок: медовий корж - 1/2 крему, маковий з яблучним прошарком -1/2крему , медовий корж. Залишити у холодильнику для просочування на 12 годин. Прикрасити за бажанням.
Яблучний пиріг "Іванка" - смак, що надихає!
"Пляцок виглядає яскраво, виходить великий, високий та смачний. Вдале поєднання яблук, заварного крему, пудингу та пісочних коржів. Рецепт недорогий та нескладний, який обов'язково варто спробувати", - радить кулінарна зірка Лілія Цвіт.
Потрібно для тіста: борошно- 4 склянки, масло - 250 г, яйця - 4 шт, по склянці сметани та цукру, пакетик порошку для печива.
Для макової начинки: мак - 1 склянка, яйце, ст. ложка крохмалю і 3 ст. л. цукру.
Для яблучної начинки: 1 кг яблук, пакетик червоного желе, 2 ст. л. манки.
Для заварного крему: пудинг сметанковий - 1 п., пів склянки цукру, 200 г масла, 0,5 л молока, 0,5 склянки горіхів і чайна ложка лимонної цедри.
Пісочні коржі: Масло перетерти з борошном та порошком для печива до крихти. Додати цукор, яйця, сметану та замісити тісто. Тісто розділити на 4 частини та відправити в холодильник на 2-3 год.
Макова начинка: Мак змолоти в кавомолці та запарити. Охолодити, додати яйце, цукор, крохмаль та добре все перемішати.
¼ тіста викласти у форму, на тісто викласти макову начинку, накрити іншою частиною тіста, як на фото. Проколоти виделкою, щоб не здувалося при випіканні. Випікати при температурі 200 градусів приблизно 40 хвилин.
Яблучна начинка: Яблука почистити та порізати кубиками. ¼ тіста розкачуємо, посипаємо манкою, щоб під час випікання сік від яблук не витікав, та викладаємо яблука. Посипаємо сухим желе, бажано червоного кольору. Якщо яблука кислі, то можна додатково посипати зверху ще цукром. Накриваємо яблука тістом та проколюємо виделкою. Випікати при температурі 200 градусів приблизно 40 хвилин.
Заварний крем: У половині молока розвести пудинг. Решту молока влити в антипригарну каструлю, додати цукор та довести до кипіння. Коли закипить, тонкою цівкою влити молоко з пудингом, постійно помішуючи та варити до запустіння. Охолодити. Вкінці додати цедру лимона.
Збираємо пляцок: Корж з маковою начинкою – 2/3 крему – корж з яблучною начинкою – 1/3 крему. Зверху посипаємо грецькими горіхами та відправляємо для просочування на 12 годин в холодильник.
Смачна краса готова!
Шаровий з яблуками – не від слова "шара", а – від "яблука"!
Ну бо він настільки яблучний, що не передати! Такий треба тільки спекти, щоб цей яблучний аромат, яблучна соковитість, яблучний шарм відчути сповна!
Отож до борошна додаємо холодне масло та все перетираємо в крихту. Окремо, до холодної води додаємо одне яйце та ретельно перемішуємо. Далі додаємо цю суміш до масляної крихти та замішуємо тісто.
Розділяємо тісто на різні шматочки, відповідно до вашої форми (у мене вийшло 8 великих коржів). Накриваємо тісто харчовою плівкою та відправляємо в холодильник, щонайменше на 2 години.
Охолоджене тісто (кожну частину окремо) розкачуємо товщиною 2-3 мм, застеливши пергамент зверху та знизу. Обрізаємо краї відповідно до розміру форми.
Обрізки залишаємо, вони знадобляться для посипання торта.
Тісто проколюємо виделкою, щоб в процесі випікання воно не здувалося.
Викладаємо тісто у, застелену пергаментом, форму та випікаємо при температурі 180 градусів до золотистого кольору, приблизно 10 хвилин.
Приготування крему: Яблука запікаємо в духовці при температурі 200 градусів, доки вони не стануть м’якими. Поки яблука ще теплі, перетираємо їх через сито для отримання пюре.
Окремо в молоці розчиняємо крохмаль. До яблучного пюре додаємо цукор, ставимо підігріватися. Далі вливаємо молоко з крохмалем, постійно помішуючи, доводимо до кипіння. Маса в процесі помітно густішає. Вкінці додаємо масло та все ретельно перемішуємо.
Кожен корж змащуємо гарячою яблучною масою. Робимо це обережно, оскільки, коржі тоненькі та крихкі.
Зверху пляцок прикрашаємо крихтою з обрізків та відправляємо для просочування в холодильник, щонайменше на 12 годин.
Обов’язково спробуйте! Неймовірно смачно!
Яблучний пляцок "Коломийка" - кулінарна пісня
Повірте, назва випічки стовідсотково збіжиться зі смаком! Бо це не смак, а пісня!
Форма 25х35 см.
Приготування: Тісто. Борошно + розпушувач посікти з маслом. Додати яйця, цукор, сметану та замісити тісто. Розділити його на 2 частини, одну покласти в холодильник на 2 години. До другої додати какао, добре вимісити, розділити ще на 2 частини та покласти в морозилку на 2 години.
Яблучна начинка. Яблука почистити, потерти. Додати маргарин, цукор, ваніль, корицю, цедру з 1/2 лимона. Тушкувати на малому вогні 20 хв, помішуючи. Остудити.
Половину білого тіста розкачати викласти у форму. На тісто викласти половину яблучної начинки. Зверху на яблука потерти 1 ч. коричневого тіста. Пекти при температурі 170 град 40 хв. Спекти таких два коржі.
Крем. Желе розчинити у 0,5 склянки окропу..
1 склянку молока закип’ятити. У 0,5 склянки молока розчинити пудинг. Влити пудинг у кипляче молоко, помішуючи. Варити ще 5 хвилин, помішуючи, до загустіння. Гаряче желе додати до пудинга, перемішати до однорідності. Остудити до кімнатної температури. Сметану збити з цукром у пишну масу. По ложці додавати пудинг, збиваючи.
Складаємо пляцок: Один корж змастити 2/3 ч. крему, покласти другий корж. Зверху знову змастити 1/3 крему. Залишити просочитися в холодильнику на 12 годин.
Меренговий рулет – ніжність і витонченість смаку
Такий рулет можна готувати із різноманітними ягодами та фруктами, горіхами! Готуйте і насолоджуйтеся!
Форма: 30х40
білки - 190 г
цукор - 250 г
ванільний цукор - 1 п.16 г
лимонна кислота - щіпка
сіль - щіпка
крохмаль кукурудзяний - 30 г
мигдальні пластівці - 20 г
Крем: сир Маскрапоне - 200 г
вершки - 200 г
цукрова пудра - 20 г
У посудину (суху, без рідини і жиру) додаємо білки, сіль, лимонну кислоту і збиваємо до легкої піни. Додаємо в 3-4 етапи цукор і продовжуємо збивати. Меренга має стати стійкою, пишною, цукор має повністю розчинитися. В кінці додаємо крохмаль (кукурудзяний або картопляний) та перемішуємо міксером до об'єднання інгредієнтів.
Викладаємо меренгу на форму з пергаментом, розрівнюючи і залишаючи 1 см від краю, бо при випіканні меренга збільшується. Посипаємо мигдальними пластівцями (можна горішками, фісташками - за бажанням).
Важливо не пересушити меренгу у духовці, бо тоді рулет не скрутиться, потрібно підлаштовуватися індивідуально під кожну духовку.
Я випікала при температурі 160 рівно 30 хвилин.
Гарячий рулет підважуємо ножем краї, щоб відстали, зверху накриваємо пергаментом і виймаємо з форми, перевернувши поверхнею донизу, та знімаємо знизу пергамент. Залишаємо охолоджуватися.
Крем підходить будь-який, який легкий, стабільний, не приторний.
Вершки та пудру збиваємо до пишності, додаємо маскарпоне і цедру лимона ( за бажанням) і збиваємо до однорідності.
Змащуємо корж кремом, не багато, тонким шаром, обережно скручуємо рулет з допомогою пергаменту, наприкінці обмотуємо пергаментом та залишаємо охолоджуватися в холодильнику на кілька годин.
Смачного!
Медівник без духовки, але із солодкою душею!
Якраз у спеку - те, що треба!
⠀
Тісто: У високу каструлю з товстим дном кладемо масло, цукор, мед і соду. Все це відправляємо на плиту підігріватися на маленькому вогні, постійно помішуючи.
⠀
Суміш повинна повільно кипіти, варимо доти, доки не стане гарного рудого кольору. Знімаємо з плити та охолоджуємо до кімнатної температури.
⠀
Коли маса охолола, по одному додаємо яйця і розтираємо за допомогою вінчика. Далі поступово додаємо просіяне борошно (в три етапи) та замішуємо тісто лопаткою. Тісто виходить глянцеве, блискуче та однорідне.
⠀
Важливо щоб тісто не вийшло занадто густим, так як його буде важко рівномірно розподілити по сковорідці.
⠀
Наливаємо тісто на розігріту сковороду. Попередньо можна злегка змастити олією (я не змащую сковорідку). Розподіляємо тісто по всій сковороді, товщиною приблизно 1 см, накриваємо кришкою, потім перевертаємо і вже не накриваємо.
Готовність перевіряємо дерев'яною шпажкою, вона має бути сухою.
Важливо смажити коржі на мінімальній температурі! Потрібно спекти десять таких коржів, два залишаємо для крихти.
⠀
Крем: До сметани додаємо цукор, ванільний цукор і збиваємо все до густої пишної маси. При потребі додати загущувач.
⠀
Змащуємо коржі кремом і відправляємо торт в холодильник для просочення на декілька годин, приблизно через 2 год виймаємо, перевертаємо, щоб він рівномірно просочився, змащуємо боки і верх пляцка кремом, обсипаємо крихтою та відправляємо ще на просочення в холодильник на декілька годин (бажано на ніч).
⠀
Спробуйте! Це дуже смачно і просто!
Літній сирник без тіста, але барвистий! Бо ягідний!
Фантастичний сирник з ягодами! Готується дуже просто, оскільки він без тіста, а виглядає чудово! А як смачно! Підійде як для великої гостини, так і для сімейного святкування.
Кисломолочний сир високої жирності перебити блендером, щоб отримати кремоподібну масу. Додаємо цукор, яйця, сметану, розтоплене масло та знову перебиваємо блендером.
Якщо у вас сухий сир, можна добавити більше сметани, щоб в результаті вийшла кремоподібна, ніжна, досить рідка сиркова маса.
У окремий посуд відділяємо, приблизно, ¼ сирної маси, просіюємо сюди какао та ретельно все перемішуємо.
До сирної маси, що залишилася, додаємо лимонну цедру, ванільний пудинг (можна замінити кукурудзяним крохмалем), перемішуємо все до однорідності.
У застелену пергаментом форму, викладаємо шоколадну сиркову масу та посипаємо тонким шаром крохмалю, який потрібен для того, щоб увібрати сік ягід.
Зверху викладаємо ягоди (я використала порічки, але можна будь-які, що вам до вподоби - свіжі чи консервовані). Знову посипаємо крохмалем, щоб уникнути зайвої рідини, за бажанням можна додати цукрову пудру. Зверху викладаємо світлу сирну масу та випікаємо сирник при температурі 170-180 градусів приблизно 1 год.
Остудити у формі, потім вийняти і за бажанням полити шоколадом. І є ця краса на вашому столі!
"Королівська вишня" - без коментарів!
"Пляцок "Королівська вишня" - один із найсмачніших, які мені доводилося готувати! Тут вдало поєднались шоколадні коржі, мак, горіхи і вишні. Розкішний на вигляд, а на смак ще кращий!" - розповідає Лілія Цвіт.
⠀
Приготування шоколадних коржів. Білки відділяємо від жовтків і залишаємо для приготування білково шару з вишнями. Жовтки розтираємо з цукром до утворення пишної маси. Додаємо розтоплений маргарин, сметану, соду, погашену оцтом, та перемішуємо. Додаємо борошно, какао та замішуємо тісто. Тісто виходить середньої консистенції.
⠀
Тісто розділяємо на дві частини та викладаємо у застелену пергаментом форму. Випікаємо при температурі 180 градусів приблизно 35 хвилин.
Приготування тришарового коржа.
Кожен шар готується окремо.
1. Маковий шар:
До попередньо пропареного маку додаємо жовтки, борошно та розпушувач, ретельно все перемішуємо. Окремо білки збиваємо до утворення густої піни та додаємо до макової маси. Обережно перемішуємо.
Як пропарити мак:
Мак, змелений на кавомолці, залити холодною водою (250 мл), перемішати. Ставимо мак на вогонь в антипригарній каструлі, доводимо до кипіння, помішуємо, поки не википить вся вода. Накриваємо кришкою та залишаємо охолонути.
2. Горіховий шар:
Білки збиваємо в піну, додаємо цукор та збиваємо, щоб цукор розчинився. Далі додаємо жовтки, борошно та розпушувач. Наприкінці додаємо подрібнені горіхи та обережно все перемішуємо.
3. Білковий шар:
Білки, що залишились після приготування шоколадних коржів, збиваємо в піну, додаємо цукор та збиваємо до густої пишної маси, додаємо крохмаль та все перемішуємо.
⠀
Коли всі три шари готові, складаємо тришаровий корж. У, застелену пергаментом, форму викладаємо спочатку маковий шар, далі - білковий шар, на білки викладаємо консервовані вишні. Розрівнюємо ложкою та далі викладаємо горіховий шар.
Випікаємо при температурі 170 градусів приблизно годину.
Розкішний галицький "Мартин"
Ідеться про пляцок, і нехай він – з такою назвою - буде присвячений чоловікам! Нехай знають наших, тобто наших працьовитих, творчих українок!
Пісочне тісто: У каструлю з товстим дном кладемо масло, цукор, та сметану. Ставимо на вогонь та доводимо до кипіння, помішуючи. Як тільки суміш закипить, знімаємо з вогню та охолоджуємо до теплого стану, приблизно 50 градусів. Коли маса охолола досипаєм амоній та ретельно перемішуємо. По одному додаємо яйця, змішуємо віником. Досипаєм просіяну муку і вимішуємо тісто. Воно виходить доволі густе, але м'яке. Ділимо тісто на 8 рівних частин, накриваємо харчовою плівкою і відправляємо в холодильник на 2 год.
⠀
Яблучна начинка: Яблука миємо, очищуємо та нарізаєм пластинками. Викладаємо на сковорідку. Додаємо цукор і тушимо на малому вогні, щоб вони стали м'якими та випарувався зайвий сік.
⠀
Макова начинка: До пропареного охолодженого маку додаємо одне яйце, цукор та перемішуємо. Має утворитися не надто рідка начинка, щоб було легко розміщувати по формі.
⠀
Корж: Виймаємо одну частину тіста і розкачуємо тоненьким шаром відповідно до розміру форми, залишаємо невеликі бортики. Перекладаємо тісто у форму, застелену пергаментом, і викладаємо половину яблук. Далі розкачуємо другу половину тіста та викладаємо її на яблучний шар, проколюючи виделкою, щоб тісто не надувалося. Тепер викладаємо половину макової начинки і рівномірно розподіляєм по формі, відступаючи приблизно 1см від краю, та прикриваємо наступною частиною тіста, знову проколюємо виделкою. Далі беремо вишневе желе, пів пакетика, і покриваєм корж зверху. На желе викладаємо консервовані вишні без кісточок і соку. Знову зверху прикриваємо четвертою частиною тіста, проколюючи виделкою.
Таких коржів потрібно два.
Випікаємо при температурі 170 градусів приблизно 40 хв, доки корж не підрум'яниться. Виймаємо та охолоджуємо.
Крем: Змішуємо варену згущене молоко з маслом. Важливо, щоб інгредієнти були однакової температури.
Формуємо пляцок: Один корж змащуємо кремом та накриваємо другим. Відправляємо пляцок в холодильник на декілька годин для просочення.
За бажанням верх поливаємо розтопленим шоколадом. Нехай вдається красивим!
Торт з малиною і секретним чізкейком
А чому секретним? Та тому що він там, усередині, причому, настільки вдало і смачно "затесався", що не спам’ятаєшся, як з’їси мало не з тарілкою! Отож пильнуйте за тарілками! І - готуємо!
Приготування рожевого бісквіту: Білки збиваємо в піну, додаємо цукор та збиваємо до стійкої густої маси. Додаємо жовтки та продовжуємо збивати. Далі додаємо малиновий кисіль (можна замінити на крохмаль), борошно, розпушувач та замішуємо тісто на низьких обертах міксера. Саме кисіль надає рожевого відтінку, але можна скористатися харчовим барвником.
Викладаємо тісто у, застелену пергаментом, форму та випікаємо при температурі 170 градусів приблизно 30 хвилин.
Приготування чізкейка: Рекомендую готувати чізкейк у формі меншій на 2 см за діаметр бісквіту.
⠀
Кисломолочний сир високої жирності (я використовую домашній), яйця, цукор, ванільний цукор перетираємо блендером до однорідної маси. Наприкінці додаємо крохмаль та все ретельно перемішуємо. Готову сирну масу викладаємо у, застелену пергаментом, форму та випікаємо при температурі 180 градусів приблизно 30 хвилин.
Охолоджуємо чізкейк у формі і тільки тоді його можна виймати.
⠀
Малиновий прошарок: Швидкорозчинний желатин заливаємо холодною водою та залишаємо на 10 хв, щоб він набух. До малини додаємо цукор, перемішуємо, ставимо на маленький вогонь, щоб маса закипіла. До киплячої маси додаємо желатин, знімаємо з вогню та ретельно перемішуємо до повного розчинення желатину.
⠀
Крем: До кисломолочного сиру додаємо цукор та перетираємо до однорідної маси. Додаємо розтоплене масло та добре перемішуємо: спочатку ложкою, а потім міксером. Довго крем не збиваємо, щоб не розшарувався.
⠀
Складання: Розрізаємо бісквіт на дві частини. Коржі просочуємо сиропом. Кладемо одну частину бісквіту в кондитерське кільце, обгорнуте ацетатною плівкою (можна використати форму для випікання). Змащуємо його тонким шаром крему. Далі кладемо чізкейк, змащуємо кремом, робимо бортики 1 см та викладаємо малиновий шар, відступаючи від краю, приблизно, 1 см.
⠀
Відправляємо у холодильник, щоб желе застигло, і тільки тоді продовжуємо збирати торт.
Далі на желе викладаємо крем та накриваємо все це другою частиною бісквіту.
Залишаємо торт для просочування на 3-4 години в холодильнику і прикрашаємо за бажанням.
Він чудовий! Обов’язково спечіть!
Нехай свята будуть по-справжньому літніми, яскравими, соковитими, смачними!
- Актуальне
- Важливе