Колосальні втрати противника, просування ЗСУ та секретні розробки ударів по території РФ. Воєнні підсумки тижня

Генштаб у своїх зведеннях регулярно півдомляє, що відбувається розширення плацдарму. Зараз відбувається утримання певних ділянок на лівому березі Дніпра, зокрема поблизу Кринок і в самих Кринках. Ворог вже тривалий час намагається витіснути наших морських піхотинців, внаслідок чого, сам зазнає колосальних втрат в живій силі і техніці. За допомогою артилерії та дронів, ЗСУ знищили щонайменше 200 одиниць бронетехніки РФ на цьому напрямку

Ситуація на Херсонщині

Зараз вирішується низка завдань. Зокрема, убезпечення правового берега від обстрілів противника та сковування певної кількості особового складу ворога, який утримує певне угрупування і не перекидає на інші ділянки фронту. Там використовуються найбільш перспективні підходи з роботою наших дронів. Технічні напрацювання випробовуються, дозволяють мінімізувати ефективність російських FPV-дронів глибоко знищувати ту силу ворога, яку він намагається підтягувати для витіснення наших морських піхотинців.

Щоб розвивати цей напрямок, треба забезпечити перекидання сил і засобів. Це надзвичайно складно, особливо зараз, коли там змінюється погода, наші човни мають складність із пересуванням і дрони використовуються як головний елемент логістичного забезпечення.

Просування ЗСУ на Запоріжжі

Роботине, Новопрокопівка, Вербове це ті напрямки, де постійно відбуваються контратакуючі дії з обох сторін. Ситуація на мапі начебто не змінюється. Але відомо, що на захід від Вербового наші військові посунули противника в межах однієї лісосмуги. Тобто, попри намагання ворога забезпечити тиск з флангів на цю нашу "кишеньку", яка врізається в російську оборону, ситуація динамічна. Цього тижня ми маємо зміни на нашу користь. 

Путін заявив, що в Україні воює 600 тисяч росіян

Путін під час підбиття підсумків року в прямому ефірі заявив, що протяжність лінії зіткнення - понад 2 тис. км, а у зоні бойових дій перебуває 617 тис. чоловік угруповання.

Зауважимо, на попередній прес-конференції Путін казав про 500 тис. особового складу. Пізніше була інформація від нашого ГУР, що чисельність військ РФ на окупованій території становить 462 тис. та 35 тис. розвардійців. В сумі, це близько 500 тис. Зараз Путін чомусь підвищує цю планку чисельності окупантів, які знаходяться на нашій території.

Він говорить про ділянку фронту в межах 2 тис. км, тобто ділянку, яка зараз перетинає кордон між Росією і Україною, на півночі. Загалом це 2 тис. км, хоча найбільш гаряча зона зіткнення - в межах 850 км.

У будь-якому разі, чисельність військ противника суттєво збільшилася після широкомасштабного вторгнення. Лінія фронту скоротилася, що призвело до ущільнення військ противника, збільшення ворожих сил на певних ділянках. Тому зараз проводити наступальні дії надзвичайно складно. Цей рік буде роком активної оборони, коли ми тримаємо лінію фронту, використовуючи оптимальні можливості для здійснення атакуючих дій. Перейти в глуху оборону немає сенсу, це небезпечно, а от здійснення активної оборони, коли ми здійснюємо атакуючі дії, що призводять до значної кількості втрат РФ, це те що, ймовірно, буде реалізовано цього року. Збільшення допомоги з боку заходу в боєприпасах і озброєнні зараз стає нагальним питанням, яке поки що гальмує активність наших військ на певних напрямках.

Ситуаця на схдній лінії фронту

Мар'їнка і Новомихайлівка зараз є найбільш активними ділянками. Там сьогодні відбулось більше зіткнень, ніж під Авдіївкою. При цьому, Авдіївка також залишається напруженим елементом фронту.

Фактично, намагання противника з жовтня минулого року забезпечити атаки з півночі і з півдня на Степове, на Сєверне, аби забезпечити охоплення та оточення нашого угрупування, ні до чого не призвели. Лінія забезпечення через Горлівку працює достатньо ефективно, попри те що ворог намагається її обстрілювати. Але ворог здійснює фронтові атаки, зокрема поблизу "Царської охоти". 

Бойові дії за район "Царської охоти"

Це був населений комплекс відпочинку, який з 2014 року достатньо гарно укріплений. Але 17 січня цього року ворог використав, скажемо так, ефект військової несподіванки. Тобто, фактично, вони певний час розчищали тунель, який проходить під "Царською охотою" і далі виходить за нашими позиціями. Тунель довжиною в межах до 2 км, ширина 1,5 м, вони достатньо тривалий час його розчищали. І от 17 січня вони здійснили вихід на поверхню. Це було несподіванкою для наших військових. Ворог цим скористався і частина позицій була втрачена. Окупанти намагалися тоді рухатися по цих забудовах, по вулицях Спортивна, Соборна, що в бік Авдіївки. 

З 20 січня розпочалися контратаки наших бригад і противника було вибито. Пізніше ворог знову провів контратаки. Амрія РФ втратила позиції, які захопила, за рахунок несподіванки. Але ділянка залишається надзвичайно складною. Бойові дії на Соборній, Спортивній, в забудові тривають. Були навіть періоди, коли одразу після цієї несподіваної атаки,  ворог пробився до дев'ятого кварталу, це власне південна частина Авдіївки, де стоять будівлі, висотою дев'ять поверхів. Фактично, якби ворог там закріпився, це б перевело формат бойових дій в бойові дії в міській забудові. Це достатньо небезпечний сценарій. Коли ми зараз маємо перевагу, з точки зору використання там підходів дронів і артилерії,  втрати ворога були 1 до 10, на спробах зайти в Авдіївку. В форматі міської забудови, зазвичай, співвідношення втрат є 1 до 1. 

Тому зараз відбувається посилення наших  підрозділів, динаміка навколо оцієї "Царської охоти" залишається складною. Прогнози робити важко, бо у будь-якому разі, будь-який фактор може впливати і на події. 

Сьогодні утримання Авдіївки є навіть важливішим завданням, ніж утримання свого часу Бахмуту. Авдївка є впритул до Донецька, а ворог використовує його як базовий хаб для підтягування сил. Власне, противник буде зараз намагатися і далі тиснути, саме через фронтальні дії з півдня, в напрямку Авдіївки.

Загроза по всьому периметру Авдіївки

Вже четвертий місяць ця напівдуга навколо Авдіївки є гарячою, але змикання не відбувається. Коли ми говоримо про північ, Степове, Новобахмутівку, то спроби противника рухатись на північ, це спроба  розширити нависання над логістичним шляхом, який зараз забезпечує Авдіївку.  Насправді, просування на півночі,  саме верхівка нашої мапи, є абсолютно незначним. Нещодавно 47-а бригада від Степового проводила активні контратаки, з використанням відомих БМП "Бредлі". Ворог в цей час навіть техніку не використовує,  намагається живою силою проводити атаки на Степове і на Бердичі.  Відбуваються певні перегрупування сил, де ворог накопичує сили, аби з новою хвилею атак діяти і на півдні, і на півночі, аби відбулося певне виснаження сил ворога. 

Куп'янський район Харківської області

Тривають бої, наші бійці вийшли від села Крохмальне. З'явилися певні панічні меседжі, що мовляв, є надзвичайно велика загроза для самого Куп'янськ-Вузлового.

Крохмальне розташоване між Куп'янськими і Сватовим, це населене містечко, де було п'ять чи шість будинків які, вже давно зруйновані. Командування повідомило, що з оглядом на те, що не можна було утримувати ці позиції, відбувся відхід на ділянки трохи західніше. У будь-якому разі, це частково створює там загрози для певних ділянок, які стоять поблизу Крохмального, але на лінію фронту це системно не впливає. Системними зусиллями противника зараз є натиск на півночі і на півдні. На півночі, це якраз атака на Куп'янськ, через Синьківку. Вже впродовж трьох місяців вони виходять до Синьківки, але там їх знищують ЗСУ.  Загроза на цьому напрямку для ЗСУ потенційно існує, але бачимо, що в перспективі просування противника немає. 

Поблизу Куп'янська, Сватового та Кремінної ворог хоче витіснути наш війська на правий берег річки Оскіл. РФ вважає, що якщо там розбомбити всі мости, він буде натискати, створить проблему з логістикою і тоді ЗСУ доведеться відходити.  Теоретично ,такий сценарій можливий, але практично ми бачимо, що змін не відбувається.

Удари по території РФ

Ситуація поволі змінюється так, що війна переноситься на територію ворога. Для цього у нас стає більше засобів вітчизняного виробництва. Коли ми говоримо про нафтові термінали противника у Балтійському морі, то їхні віддалення від наших позицій становлять понад 1200 км. Це говорить про те, що ми вже маємо ефективні засоби, які можуть завдавати суттєвих збитків противнику по енергетичних об'єктах, які забезпечують російську економіку і російські війська. Ці термінали для противника вкрай важливі.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін сказав, що ми вже маємо дрони з такою дальністю, які ефективно працюють. Ймовірно, це забезпечить масштабування виробництва таких дронів, їх буде набагато більше і це дозволить нам забезпечити вплив на противника.