Аналітика

Колосальні втрати противника, просування ЗСУ та секретні розробки ударів по території РФ. Воєнні підсумки тижня

Сергій Згурець
26 січня, 2024 п'ятниця
22:43

Генштаб у своїх зведеннях регулярно півдомляє, що відбувається розширення плацдарму. Зараз відбувається утримання певних ділянок на лівому березі Дніпра, зокрема поблизу Кринок і в самих Кринках. Ворог вже тривалий час намагається витіснути наших морських піхотинців, внаслідок чого, сам зазнає колосальних втрат в живій силі і техніці. За допомогою артилерії та дронів, ЗСУ знищили щонайменше 200 одиниць бронетехніки РФ на цьому напрямку

Зміст

Ситуація на Херсонщині

Зараз вирішується низка завдань. Зокрема, убезпечення правового берега від обстрілів противника та сковування певної кількості особового складу ворога, який утримує певне угрупування і не перекидає на інші ділянки фронту. Там використовуються найбільш перспективні підходи з роботою наших дронів. Технічні напрацювання випробовуються, дозволяють мінімізувати ефективність російських FPV-дронів глибоко знищувати ту силу ворога, яку він намагається підтягувати для витіснення наших морських піхотинців.

Щоб розвивати цей напрямок, треба забезпечити перекидання сил і засобів. Це надзвичайно складно, особливо зараз, коли там змінюється погода, наші човни мають складність із пересуванням і дрони використовуються як головний елемент логістичного забезпечення.

Просування ЗСУ на Запоріжжі

Роботине, Новопрокопівка, Вербове це ті напрямки, де постійно відбуваються контратакуючі дії з обох сторін. Ситуація на мапі начебто не змінюється. Але відомо, що на захід від Вербового наші військові посунули противника в межах однієї лісосмуги. Тобто, попри намагання ворога забезпечити тиск з флангів на цю нашу "кишеньку", яка врізається в російську оборону, ситуація динамічна. Цього тижня ми маємо зміни на нашу користь. 

Путін заявив, що в Україні воює 600 тисяч росіян

Путін під час підбиття підсумків року в прямому ефірі заявив, що протяжність лінії зіткнення - понад 2 тис. км, а у зоні бойових дій перебуває 617 тис. чоловік угруповання.

Зауважимо, на попередній прес-конференції Путін казав про 500 тис. особового складу. Пізніше була інформація від нашого ГУР, що чисельність військ РФ на окупованій території становить 462 тис. та 35 тис. розвардійців. В сумі, це близько 500 тис. Зараз Путін чомусь підвищує цю планку чисельності окупантів, які знаходяться на нашій території.

Він говорить про ділянку фронту в межах 2 тис. км, тобто ділянку, яка зараз перетинає кордон між Росією і Україною, на півночі. Загалом це 2 тис. км, хоча найбільш гаряча зона зіткнення - в межах 850 км.

У будь-якому разі, чисельність військ противника суттєво збільшилася після широкомасштабного вторгнення. Лінія фронту скоротилася, що призвело до ущільнення військ противника, збільшення ворожих сил на певних ділянках. Тому зараз проводити наступальні дії надзвичайно складно. Цей рік буде роком активної оборони, коли ми тримаємо лінію фронту, використовуючи оптимальні можливості для здійснення атакуючих дій. Перейти в глуху оборону немає сенсу, це небезпечно, а от здійснення активної оборони, коли ми здійснюємо атакуючі дії, що призводять до значної кількості втрат РФ, це те що, ймовірно, буде реалізовано цього року. Збільшення допомоги з боку заходу в боєприпасах і озброєнні зараз стає нагальним питанням, яке поки що гальмує активність наших військ на певних напрямках.

Ситуаця на схдній лінії фронту

Мар'їнка і Новомихайлівка зараз є найбільш активними ділянками. Там сьогодні відбулось більше зіткнень, ніж під Авдіївкою. При цьому, Авдіївка також залишається напруженим елементом фронту.

Фактично, намагання противника з жовтня минулого року забезпечити атаки з півночі і з півдня на Степове, на Сєверне, аби забезпечити охоплення та оточення нашого угрупування, ні до чого не призвели. Лінія забезпечення через Горлівку працює достатньо ефективно, попри те що ворог намагається її обстрілювати. Але ворог здійснює фронтові атаки, зокрема поблизу "Царської охоти". 

Бойові дії за район "Царської охоти"

Це був населений комплекс відпочинку, який з 2014 року достатньо гарно укріплений. Але 17 січня цього року ворог використав, скажемо так, ефект військової несподіванки. Тобто, фактично, вони певний час розчищали тунель, який проходить під "Царською охотою" і далі виходить за нашими позиціями. Тунель довжиною в межах до 2 км, ширина 1,5 м, вони достатньо тривалий час його розчищали. І от 17 січня вони здійснили вихід на поверхню. Це було несподіванкою для наших військових. Ворог цим скористався і частина позицій була втрачена. Окупанти намагалися тоді рухатися по цих забудовах, по вулицях Спортивна, Соборна, що в бік Авдіївки. 

З 20 січня розпочалися контратаки наших бригад і противника було вибито. Пізніше ворог знову провів контратаки. Амрія РФ втратила позиції, які захопила, за рахунок несподіванки. Але ділянка залишається надзвичайно складною. Бойові дії на Соборній, Спортивній, в забудові тривають. Були навіть періоди, коли одразу після цієї несподіваної атаки,  ворог пробився до дев'ятого кварталу, це власне південна частина Авдіївки, де стоять будівлі, висотою дев'ять поверхів. Фактично, якби ворог там закріпився, це б перевело формат бойових дій в бойові дії в міській забудові. Це достатньо небезпечний сценарій. Коли ми зараз маємо перевагу, з точки зору використання там підходів дронів і артилерії,  втрати ворога були 1 до 10, на спробах зайти в Авдіївку. В форматі міської забудови, зазвичай, співвідношення втрат є 1 до 1. 

Тому зараз відбувається посилення наших  підрозділів, динаміка навколо оцієї "Царської охоти" залишається складною. Прогнози робити важко, бо у будь-якому разі, будь-який фактор може впливати і на події. 

Сьогодні утримання Авдіївки є навіть важливішим завданням, ніж утримання свого часу Бахмуту. Авдївка є впритул до Донецька, а ворог використовує його як базовий хаб для підтягування сил. Власне, противник буде зараз намагатися і далі тиснути, саме через фронтальні дії з півдня, в напрямку Авдіївки.

Загроза по всьому периметру Авдіївки

Вже четвертий місяць ця напівдуга навколо Авдіївки є гарячою, але змикання не відбувається. Коли ми говоримо про північ, Степове, Новобахмутівку, то спроби противника рухатись на північ, це спроба  розширити нависання над логістичним шляхом, який зараз забезпечує Авдіївку.  Насправді, просування на півночі,  саме верхівка нашої мапи, є абсолютно незначним. Нещодавно 47-а бригада від Степового проводила активні контратаки, з використанням відомих БМП "Бредлі". Ворог в цей час навіть техніку не використовує,  намагається живою силою проводити атаки на Степове і на Бердичі.  Відбуваються певні перегрупування сил, де ворог накопичує сили, аби з новою хвилею атак діяти і на півдні, і на півночі, аби відбулося певне виснаження сил ворога. 

Куп'янський район Харківської області

Тривають бої, наші бійці вийшли від села Крохмальне. З'явилися певні панічні меседжі, що мовляв, є надзвичайно велика загроза для самого Куп'янськ-Вузлового.

Крохмальне розташоване між Куп'янськими і Сватовим, це населене містечко, де було п'ять чи шість будинків які, вже давно зруйновані. Командування повідомило, що з оглядом на те, що не можна було утримувати ці позиції, відбувся відхід на ділянки трохи західніше. У будь-якому разі, це частково створює там загрози для певних ділянок, які стоять поблизу Крохмального, але на лінію фронту це системно не впливає. Системними зусиллями противника зараз є натиск на півночі і на півдні. На півночі, це якраз атака на Куп'янськ, через Синьківку. Вже впродовж трьох місяців вони виходять до Синьківки, але там їх знищують ЗСУ.  Загроза на цьому напрямку для ЗСУ потенційно існує, але бачимо, що в перспективі просування противника немає. 

Поблизу Куп'янська, Сватового та Кремінної ворог хоче витіснути наш війська на правий берег річки Оскіл. РФ вважає, що якщо там розбомбити всі мости, він буде натискати, створить проблему з логістикою і тоді ЗСУ доведеться відходити.  Теоретично ,такий сценарій можливий, але практично ми бачимо, що змін не відбувається.

Удари по території РФ

Ситуація поволі змінюється так, що війна переноситься на територію ворога. Для цього у нас стає більше засобів вітчизняного виробництва. Коли ми говоримо про нафтові термінали противника у Балтійському морі, то їхні віддалення від наших позицій становлять понад 1200 км. Це говорить про те, що ми вже маємо ефективні засоби, які можуть завдавати суттєвих збитків противнику по енергетичних об'єктах, які забезпечують російську економіку і російські війська. Ці термінали для противника вкрай важливі.

Міністр з питань стратегічних галузей промисловості України Олександр Камишін сказав, що ми вже маємо дрони з такою дальністю, які ефективно працюють. Ймовірно, це забезпечить масштабування виробництва таких дронів, їх буде набагато більше і це дозволить нам забезпечити вплив на противника. 
 

Теги:
Читайте також:
Київ
+22°C
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • Біла Церква
 • USD 41.29
  Купівля 41.29
  Продаж 41.83
 • EUR
  Купівля 45.1
  Продаж 45.84
 • Актуальне
 • Важливе
2024, п'ятниця
19 липня
09:10
Ексдепутат поширює фейк про "криваву провокацію Зеленського заради порятунку Байдена", - Центр стратегічних комунікацій
09:02
Канцлер Німеччини Олаф Шольц виступає на конференції з відновлення України в Берліні, Німеччина, 11 червня 2024 р.
Шольц відкинув заклик Зеленського до союзників збивати російські цілі над Україною
09:00
Новини компаній
EVA увійшла до переліку найкращих роботодавців та отримала нагороду за ефективні рішення
08:41
Оновлено
Росіяни вдарили по Чугуєву "іскандерами": 9 поранених, серед них підліток
08:34
ППО, обстріл, ЗСУ
Минулої доби українська ППО знищила 4 розвідувальні БПЛА "Орлан-10" і 3 Supercam
08:30
Оновлено
на фото ситуація на фронті
За минулу добу на фронті відбулося 130 боєзіткнень: РФ штурмує на 10 напрямках
08:28
Ексклюзив
Ворог підходить дедалі ближче до Куп'янської громади, - начальник МВА Беседін
08:24
Кім Чен Ин та Путін
Кім Чен Ин прийняв військову делегацію Росії
08:23
Паспорт рф
На Луганщині окупанти позбавляють пільг людей без паспорта РФ, а також погрожують іншими санкціями
08:22
новини Львівщини
РФ зранку вдарила по Херсонщині: загинула 72-річна жінка
08:07
OPINION
Володимир Гевко
"Перекредитувались". Оклади податківців зросли вдвічі
07:51
На фото: боєприпаси
Зеленський запросив до співпраці британських зброярів
07:46
обстріл, ППО
РФ заявила про знищення 19 дронів над двома регіонами, Кримом та Чорним морем
07:45
Аналітика
Микола Матвієнко, Україна - Бельгія, Євро-2024
Що чекає на збірну України після провалу на Євро-2024 та навіщо залишили Реброва
07:27
БМП. вбиті росіяни
Засіб ППО, 980 окупантів і 55 артсистем: втрати РФ за добу війни в Україні
07:13
Дональд Трамп
Трамп у своїй промові згадав про Україну: деталі
07:13
Хезбола, Ліван
У Тель-Авіві прогримів вибух через кілька годин після заяви про ліквідацію командира "Хезболли"
06:56
Ексклюзив
"Це щастя - побачити своїх дітей": ексрозвідник Червінський про перші емоції після виходу із СІЗО
06:51
Зеленський
Зеленський заявив про можливе дипломатичне врегулювання війни
06:50
Польсько-білоруський кордон
"Для демонстрації миролюбності": Білорусь запровадила безвізовий режим для 35 європейських країн
06:39
Дженні Каріньян
Уперше збройні сили Канади очолила жінка
06:24
Дональд Трамп
Трамп офіційно погодився стати кандидатом у президенти США від Республіканської партії
05:57
Командувач Обʼєднаних сил НАТО в Європі генерал Крістофер Каволі
Українці мають чудову стратегію ведення війни, – генерал Каволі
05:26
Володимир Зеленський
Зеленський виступить на засіданні уряду Британії: вперше після Клінтона в 1997 році
00:03
ЗСУ, зброя, Міноборони
ЗСУ прийняли на озброєння близько 10 нових пістолетів і пістолетів-кулеметів
2024, четвер
18 липня
23:55
Барак Обама
Обама заявив, що у Байдена "значно зменшилися" шанси на перемогу у президентських виборах, - The Washington Post
23:34
Саломе Зурабішвілі
Конституційний суд Грузії зареєстрував позов Зурабішвілі проти закону про "іноагентів"
23:20
В Україні запустять гарячу лінію з питань енергетики
22:52
Cтуденти Бангладешу підпалили державну телекомпанію
У Бангладеш студенти вийшли на протест проти правил прийняття на держслужбу: щонайменше 32 загиблих
22:49
Оновлено
Зеленський перебуває на саміті Європейської політичної спільноти: деталі
22:38
Зеленський зустрівся з королем Великої Британії Чарльзом ІІІ
22:21
Лукойл
Угорщина та Словаччина більше не отримують нафту російського "Лукойла" після припинення Україною транзиту
21:46
Оновлено
Червінський у суді
Червінському після його виходу з СІЗО під заставу призначили новий запобіжний захід у ще одній справі
21:28
Ексклюзив
Віктор Орбан
Орбана не запросили на сесію Європарламенту попри усталену практику щодо країни-голови Ради ЄС, - кореспондентка Висоцька зі Страсбурга
21:01
Оновлено
Президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн
Європарламент переобрав фон дер Ляєн на посаду очільниці Єврокомісії
20:46
Kyivstar, Київстар
Вимога до операторів забезпечити зв'язок під час відключень: Київстар розповів про дії в цьому напрямку
20:32
Аналітика
Сергій Згурець
Дії в Кринках та на інших ділянках лівобережжя Херсонщини відтягнули на себе значні сили противника. Колонка Сергія Згурця
20:06
штучний інтелект
OpenAI випустив дешевшу версію ШІ GPT-4o mini
20:03
OPINION
Олег Манчура
Україна не зможе прожити без українців
20:00
Огляд
перемога переможні новини
Переможні новини 876-го дня війни: атака на російську базу на озері Донузлав, полювання дрона на ворожий Мі-8 та нова зброя в арсеналі ЗСУ
Більше новин