Найближчим часом слід очікувати нової хвилі атак противника по всій лінії фронту. Колонка Сергія Згурця

Найближчим часом слід очікувати нової хвилі атак противника на Купʼянському, Бахмутському, Авдіївському та Марʼїнському напрямках. Ворог звик діяти за звичною схемою - використання значної кількості особового складу для атак на українські позиції. Втім, навряд чи нові наступальні дії противника стануть для Сил оборони несподіванкою

Сили оборони змогли зірвати всі наступальні плани Росії 

Україна змогла пристосуватися до масованих штурмів ворога й не дала Росії досягти жодних стратегічних цілей на Донеччині та Харківщині. Саме такий оптимістичний висновок німецького видання Bild зараз множиться різними мережами. Збройним Силам України вдається місяцями зривати всі наступи РФ й стягувати з Росії величезну криваву данину за її марні наступальні зусилля. Так пише Bild. Проте, як на мене, зараз навряд чи можна говорити про повну зупинку наступальних дій ворога, адже вони ще тривають.

Сьогодні, зокрема, противник атакував наші позиції аж 77 разів. Дві третини атак противника припало саме на Авдіївський напрямок та поблизу Марʼїнки. По інших напрямках теж було не просто. Скоріше за все найближчим часом слід очікувати нової хвилі атак противника на Купʼянському, Бахмутському, Авдіївському та Марʼїнському напрямках. Оскільки ворог звик діяти за звичною схемою - використання значної кількості особового складу для атак на українські позиції. Втім, навряд чи нові наступальні дії противника стануть для Сил оборони несподіванкою. Головне - достатня кількість боєприпасів.

Спроможності українських виробників зброї вплинути на ситуацію на фронті

Заступник командира артилерійського дивізіону майор Павло Кишкар наголосив, що в Україні сьогодні відсутня політика взаємодії Міноборони з виробниками зброї. Втім, за його словами, є й приємні виключення. Зокрема, закупівля і прийняття на озброєння дистанційних модулів "Шабля". Військові вже очікують на тисячі таких комплексів, які допоможуть ефективніше знищувати противника. Також є ряд інших розробок і українські виробники готові допомогти Силам оборони підсилити їхні спроможності для відбиття агресії РФ.


Автоматична турель "Шабля" (фото: телеграм-канал Михайла Федорова)

Павло Кишкар наголосив, що якщо в Україні не вистачає живої сили для відбиття агресії, то потрібно звертатися до українських виробників зброї для того, щоб переважати ворога у технологічному аспекті. Адже, як наголосив Кишкар, в Україні є безліч чудових розробок озброєння, які точно підсилять Збройні Сили України.

Павло Кишкар вважає, що технологічні рішення українських виробників заслуговують на те, щоб контракти підписувалися з Міноборони протягом кількох днів. Оскільки, якщо система не зменшує час розгляду нових контрактів в умовах війни, то тоді потрібно змінювати правила. Це може зробити міністр оборони й Головнокомандувач також. Кишкар наголосив, що це питання відповідальності саме їх. Адже сьогодні для ведення бойових дій важливий кожен день, який витрачається на бюрократичні питання. Зокрема, на звільнення тих чи інших осіб, які заважають прискоренню процесу виробництва зброї, а також зменшення часу на розгляд контрактів щодо виробництва зброї.

Павло Кишкар додав, що люди, які сидять в кабінетах, повинні пройти вишкіл фронтом. Якщо ж вони цього вишколу не мають і приймають відповідні рішення, то й відчувати реальної потреби військових вони не будуть. Тому, на думку Кишкара, в кабінетах повинні бути люди, які розуміють звʼязок із підписанням нового контракту щодо виробництва зброї й змінами на фронті. Це безпосередньо впливає на лінію фронту і може зберегти більше життів військовослужбовців.

ГУР отримало 100 Гб секретних файлів російського підприємства з виробництва засобів РЕБ

Військовий експерт, редактор журналу Ukrainian Defense Review компанії Defense Express Антон Міхненко наголосив, що будь-який виробник зброї намагається мінімізувати витік інформації. Отримання нашою розвідкою інформації стосовно російського підприємства ООО "Специальный технологический центр", який досить тривалий час займається створенням засобів радіоелектронної розвідки, є важливим кроком. Оскільки з такою інформацією ми зможемо знати, на якому технологічному рівні перебуває РФ та які перспективні проєкти в них реалізуються.

Міхненко зауважив, що засоби радіоелектронної розвідки повітряного та наземного базування, які виготовляє "СТЦ", прийняті на озброєння армією РФ. Ці засоби випускаються масово. Також Україна може використати ці дані для реверсу технологій. Тобто, розуміти, які технологічні рішення були реалізовані, як їх можна втілити в наших розробках, а також як протидіяти цим засобам РЕБ. Наприклад, в якому частотному діапазоні працюють засоби радіоелектронної розвідки, а також їхні слабкі місця.

 Р-330Ж "Житель" армії РФ

Міхненко додав, що Україна 100% буде ділитися цією інформацією з партнерами. ГУР МО буде співпрацювати з розвідками партнерів, щоб пояснювати й надавати інформацію щодо технологічного розвитку РФ. Таким чином союзники можуть допомогти Україні створити нові технологічні зразки озброєння й орієнтуватися на спроможності армії Росії.

Україна має нарощувати можливості з виробництва засобів радіоелектронної боротьби

Антон Міхненко наголосив, що у противника досить великий арсенал засобів РЕБ. Росія має потужні можливості для серійного виготовлення засобів РЕБ. За словами Міхненка, Росія дійсно має певну перевагу в радіоелектронній боротьбі. Україна має реагувати відповідним чином на такі виклики. В цьому контексті в нас є кілька ключових моментів - державний сектор і приватний. Державний працює за своїми правилами й сьогодні, на жаль, немає дійсно прогресивних рішень. Це компенсується досить потужним приватним сектором розвитком засобів радіоелектронної боротьби. Приватні компанії в Україні мають непогані здобутки в розвитку та виробництві РЕБ.