Як патрульна поліція Луганщини відновлює мир на Донбасі
Охороняти спокій Луганщини буде 240 полісменів. Спробувати служити у новій поліції може кожен охочий віком від 21-го до 35-ти років
Трохи більше ніж рік тому Сєверодонецьк, Лисичанськ та Рубіжне були захоплені терористами. Очолював встановлення в українських містах так званої "Луганської народної республіки" один із найвідоміших терористів, нині покійний Олексій Мозговий. Тепер – замість бандитів з угрупування "Привид" патрулювати найбільші міста неокупованої Луганщини будуть нові поліцейські. Сєверодонецьк, як і решта міст Луганської області, оговтуються від війни. Проте навіть на мирних територіях вона про себе нагадує, і нещодавні трагічні події у Сватовому – яскравий тому приклад.
Працювати поліцейським доведеться у надскладних умовах — багато військових зі зброєю, переселенців, та серед місцевих усе ще зустрічаються ті, які все ще кличуть війну у свій дім і підтримують ідею "русского мира". Набір у нову патрульну поліцію Луганщини триває. Вже незабаром тут з'являться нові копи. Працювати вони будуть у Лисичанську, Сєвєродонецьку та Рубіжному.
Ганна – одна із перших, хто заповнив анкету на вступ до нової патрульної поліції Луганщини. Ще не так давно дівчина була у декреті. Тепер – мріє стати поліцейською.
Ганна Попова, мешканка Сєверодонецька:
- У нову поліцію прийшла, щоб змінити нашу країну на краще. Я хочу жити у безпечному місті, де можна гуляти містом, насолоджуватися життям. Не боятись, що хтось тебе скривдить.
А от 21-річний Олександр у нову поліцію хоче, щоб довести – стати копом можна і без хабара. Хлопець на четвертому курсі Політеху, проте хотів вступати в інший виш, щоб стати міліціонером. Там захотіли хабара. Олександр платити "за погони" принципово не став.
Олександр Самофалов, мешканець Сєверодонецька:
- Коли я обійшов комісію, зіткнувся з тим, що дерматолог і психолог .... Ну були корупційні схеми, пов'язані з тим, що у мене тату. Я знаю, що у мене є друзі і діючі співробітники - у них теж тату. Я доводив їм свої аргументи ... але все впиралося в гроші, і я засмутився. Хочеться щось міняти.
Працювати нові патрульні будуть у трьох містах Луганщини – Сєверодонецьку, Рубіжному та Лисичанську. Хоча й війни у цих містах немає - це все одно зона АТО, тож і поліцейських будуть тренувати довше і ретельніше, ніж в інших містах. Навчати новобранців будуть у Харкові, а триватиме "курс полісмена" трохи більше 4-х місяців – тож нову патрульну службу Луганщини варто чекати вже весною.
Євген Жуков, заступник начальника департаменту патрульної служби України:
- Тактика, фізична підготовка, ну і вогнева. Ну і психологічна. Це вміння спілкуватися з людьми. Це і військовослужбовці тут, і місцеві, які багато пережили. У них є пістолети та автомати. Вони ж просто не ходять з ними. Не, дай Боже, щось почнеться - все буде видаватися.
Охороняти спокій Луганщини буде 240 полісменів. Спробувати служити у новій поліції може кожен охочий віком від 21-го до 35-ти. Також очікується, що в нову поліцію Луганщини прийдуть і люди з окупованих територій – головне, щоб на руках був паспорт України, всі необхідні документи та бажання служити народу України. Отже, люди, які мають сепаратистські настрої, в нову поліцію навряд потраплять.
Юрій Покиньборода, начальник ГУ МСВ України у Луганській області:
- Озвучувалися вимоги до кандидатів. Громадянин України, освіта, психологічний і фізичний стан. Я думаю, що люди, які приїдуть з територій під бойовиками, то є всі шанси потрапити ... ну якщо пройде всі тести.
Мустафа Найєм, член колегії МВС України:
- Буде спецперевірка. Що стосується всіх інших факторів, то вони ж все одно будуть публічними. Тож ми сподіваємось на громадськість і на журналістів, але все одно будемо проводити свої внутрішні перевірки.
Якогось специфічного набору у нову поліцію Луганщини не буде, проте у міністерстві МВС нам натякнули: готувати будуть ретельніше, тож пройти тести легше буде все ж таки бійцям, які вже брали участь в АТО.
Дмитро, боєць батальйону "Луганськ-1":
- Багато хто хоче займатися цікавою справою. Приносити і далі користь батьківщині. Більшість тут - добровольці, і саме з цих людей буде толк. Люди, які прийшли за покликом серця навряд чи будуть замішані в корупції. Ми зможемо навести порядок. Головне - бути на своєму місці, приносити користь підрозділу або організації, де ти служиш - поліція, міліція, армія, не важливо. Головне - чесно все робити.
Віталій, боєць батальйону "Луганськ-1":
- Більшість хоче, звичайно, в КОРД – у цей новий елітний "спецпідрозділ". Дехто хоче і в патрульну поліцію - це нова структура, яка не є спадкоємцем нашої міліції. Будується нова країна, будується нова поліція - це відправна точка. Досвід Києва показує, що це хороший проект. Я думаю, що в Сєвєродонецьку він себе теж добре реалізує.
Якою буде нова поліція на Луганщині, залежить, звісно ж, здебільшого від самих мешканців Луганської області — отже, здебільшого анкети надходять від місцевих. Ну, а в інших регіонах України поліція вже працює. За словами досвідчених копів, головне — це бажання працювати та чесність. А специфіка регіону, недалека відстань від фронтової зони – справа десята.
Роман Скорзієвський, поліцейський:
- Хлопців треба більш жорстко відбирати. Щоб не було проблем у спілкуванні. Треба краще забезпечити - хороша зброя, техніка. Можливо, будуть сутички з перестрілками. І воно не повинно дати осічки, і хлопці повинні бути в безпеці.
Також уже стартував набір до нової поліції й у Маріуполі. За словами працівників Міністерства внутрішніх справ, проблем ані в Маріуполі, ані в Сєверодонецьку з набором у поліцейські не буде. Те, що у Краматорську людей записуватись у копи приходило значно менше, ніж очікувалось – не проблема. Отже, головне — якість, а не кількість.
- Актуальне
- Важливе