live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Ми і пан. Як голандський референдум розбудив в українцях інстинкт кріпака

Люди, досить плазувати! Ми міняємо країну для себе, а не для виборця з Гауди. І якщо змінимо - він сам захоче бути в одному союзі з нами, вважає Віталій Портников

За реакцією на референдум в Нідерландах у мене склалося стійке враження, що багато моїх співвітчизників перенесли на Європу і Захід те ставлення, яке у нас було раніше до Росії.

Нас весь час цікавило, як росіяни поставляться до тих чи інших наших дій, як подивляться, як розкажуть по своєму телебаченню. Пан з Москви завжди був бажаним гостем в українському телеефірі, а вже якщо ставав ведучим цього телеефіру - тут вже взагалі було прийнято непритомніти від захоплення.

Тому що ми ж так не можемо, ми ж неповноцінні, ага! Це - інстинкт кріпака, від якого ми почали позбавлятися тільки після Майдану і нападу Росії на нашу країну. І тепер ми, нарешті, знаємо ціну і Російській державі, і російській владі. І російському телебаченню теж знаємо ціну. І коли серед нас виявляються шанувальники всієї цієї гидоти, ми розуміємо - ці люди колабораціоністи і раби. А ми - вільні.

Але, виявляється вільній людині теж потрібен пан. Нехай їм буде Жан-Клод Юнкер. А якщо він не хоче, то нехай паном стане виборець з Гауди, який незадоволено на нас подивився. Це тому, що ми погано реформи робимо, тому що у нас корупція, а у нашого президента офшори. Пробач нас, пане!

Люди, досить плазувати! Ми міняємо країну для себе, а не для виборця з Гауди. І якщо змінимо - він сам захоче бути в одному союзі з нами. А ми, може, тоді не дуже захочемо.

Норвегія, Швейцарія, Ісландія не менш європейські країни, ніж Нідерланди або Україна. Але до ЄС якось не поспішають. Велика Британія через два місяці буде вирішувати, чи залишатися їй в Євросоюзі. Невже від цього вона перестане бути однією з домінант європейської цивілізації? Яка дурість!

Наше завдання - якщо хто ще не зрозумів - не сподобатися пану, а самому стати вільною людиною, з якою рахуються.

Прогуляйтеся до пам'ятника Тарасу Шевченку - на щастя, вони всюди є. Той, хто є символом українського національного духу, не намагався сподобатися самодуру Енгельгардту, між іншим, швейцарцю - справжньому європейцю. Він став академіком, художником і поетом. Став особистістю. А що там про це думав його колишній пан - проблема пана. А ви - ті, які ниють - якісь несправжні українці. Втім, це ще Шевченко зауважив. І закликав вас припинити підлабузнюватися. Я ніякого права закликати не маю. Я просто прошу.

І останнє. Ідіоти є скрізь і завжди. В Європі їх, між іншим, більше, ніж в Росії - просто тому, що населення ЄС перевищує населення РФ в рази. І якщо ми насправді хочемо в Євросоюз, нам потрібно навчитися поважати всіх його мешканців - в тому числі популістів і ідіотів. Нам потрібно навчитися з цими людьми співіснувати. Але для цього потрібно для початку навчитися поваги до самих себе.

новини партнерів

29 січня, 2020 середа

29 січня, 2020 середа

28 січня, 2020 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати