live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

5 книжок про геніїв. Як стати Маском, Джобсом або Гейтсом

Хакери, оригінали, нонконформісти. П'ять найкращих книжок про геніїв, які точно надихнуть вас

У всіх книжках цього огляду мовиться про те, як попри щоденну працю варто враховувати різноманітність думок, що допомагає керувати не лише справами, але й власним життям.

Відповідати лише штампам, канонам чи бізнес-моделі свого підприємства означає стадне мислення. Щоб обійти конкурентів не достатньо самих лише нових технологій - потрібні нові ідеї, які продукують оригінали.

1. Волтер Айзексон. Інноватори. Як група хакерів, геніїв та ґіків здійснила цифрову революцію. Наш Формат

Волтер Айзексон. ІнноваториЯк не дивно, але історія винаходу комп'ютера та інтернету - довга і копітка робота багатьох людей протягом десятиліть – в цій книзі починається з XIX століття. Її автор керував телекомпанією CNN і був головним редактором журналу Time, написавши біографії Стіва Джобса, Генрі Кіссінджера, Бенджаміна Франкліна та Альберта Ейнштейна.

Утім, навіть описавши життя цих одинаків, він вважає, що більшість винаходів цифрової епохи з'явилися не в результаті осяяння окремих осіб, а з'явилися плодом спільних зусиль. «В їх створенні брали участь безліч чудових людей, деякі з них були талановиті, траплялися навіть генії», - свідчить Айзексон.

Таким чином, це історія про справжніх першопрохідників, хакерів, винахідників і підприємців, про те, хто вони, як працювали їхня думка. Це також розповідь про їх співпрацю і про те, чому їх здатність працювати в команді ще більше посилювала їх творчу активність.

Також це історія про те, як люди відчували себе вільно на перехресті гуманітарних наук і технологій, зробивши можливим створення симбіозу людини і машини.

«Я був вражений тим, що в цифрову епоху справжню творчу активність часто виявляли люди, у яких поєднувалася любов до науки і мистецтва та які вважали, що красу важливою, - згадує автор. - Коли я приступив до роботи над життєписом Джобса, він мені сказав: «Я в дитинстві завжди думав, що я – гуманітарна людина, але мені сподобалася електроніка».


2. Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнє. ТАО

Ілон Маск. Tesla, SpaceX і шлях у фантастичне майбутнєНевловимий геній із Кремнієвої долини – містечка Хоторн, що у штаті Каліфорнія – у книзі Венса не грішить ні замкнутістю, ні прописаною низьковуглеводневою дієтою.

Він їздить на червоному седані Model S виробництва власної фірми Tesla і не терпить тих, хто, почувши слово «ні», опускає руки. Перетворити людей на колонізаторів космосу – ось мета життя цього чоловіка, який, за його власними словами, хоче померти з думкою, що на людство чекає яскраве майбутнє.

«Ви вважаєте, я божевільний?» – ставлячи це запитання, Маск не чекає відповіді, він звертається, схоже, лише до себе. Втім, дізнавшись про його діяльність, за грандіозністю схожу хіба що на сюжети науково-фантастичних романів, у здоровому глузді Маска можна засумніватися.

SpaceX – його компанія, що відправила на Міжнародну космічну станцію транспортну капсулу й успішно повернула її на Землю. Інша компанія – Tesla Motors – випустила революційний електромобіль. Досягати успіхів у різних галузях ніби граючись міг хіба що Стів Джобс.

Слід додати, що для колег у Кремнієвій долині Маск – щось на кшталт нового Джобса. Тутешні підприємці-початківці хочуть зараз в усьому скидатися на Маска – раніше вони копіювали Джобса. Але божеством Маск є тільки для цих хлопців.

Для всіх інших він – творець електромобіля, розробник ракет і людина, яка торгує божевільними ідеями. Венс щосили намагається цю людину зрозуміти. Він вивчає всі подробиці життя свого героя – від деталей низьковуглеводневої дієти до манери поведінки на планерках.


3. Майкл Кусумано, Девід Йоффі. Стратегії геніїв. П’ять найважливіших уроків від Білла Ґейтса, Енді Ґроува та Стіва ДжобсаКлуб Сімейного Дозвілля

Майкл Кусумано, Девід Йоффі. Стратегії геніївВсі історії в «Стратегії геніїв» - це не стандартні життєписи геніїв, а результат по-справжньому серйозного дослідження. Протягом 30 років досліджувалася діяльність трьох легендарних особистостей – Стіва Джобса, Енді Гроува і Білла Гейтса. Людей, які надали світу високих технологій його нинішнього вигляду, і чиї досягнення оцінили мільйони.

В той же час їх активи загалом становлять понад трильйон доларів. З одного боку, це безумовні бізнес-портрети титанів комп'ютерного ринку. Але всі три історії їх життя вперше розглядаються паралельно, з акцентом на найбільш обділений увагою аспект роботи Джобса, Гейтса та Гроува, а саме - стратегії.

Незважаючи на всі відмінності в характері та вихованні, у Гейтса, Джобса і Гроува можна знайти дуже важливі спільні риси.

«Головне, мабуть, в тому, - повідомляють нам, - що всі троє були дуже честолюбні, всі троє думали і мріяли глобальними категоріями: будували плани не стільки для себе, скільки для своїх компаній, для галузі в цілому і навіть для цілого світу».

Тобто всі троє героїв цієї оповіді були націлені на максимальний результат. Звісно, їх успіх був зумовлений винаходом персонального комп’ютера, появою інтернету, а також завдяки загальному поширенню цифрових мобільних пристроїв.

Тобто вони, безсумнівно, опинилися в потрібному місці в потрібний час. Хоча, саме уміння втриматися на хвилі успіху під час кризи зробило з них «геніїв стратегії».


4. Генрі Форд. Моє життя та роботаНаш Формат

Генрі Форд. Моє життя та роботаГенрі Форда можна вважати основоположником автомобільної промисловості. Ця книга є не просто його автобіографією, але й корисною інформацією в галузы розвитку бізнесу.

У 1924 році «Моє життя та робота» з'явилася в СРСР і стала джерелом такого складного політекономічного явища, як фордизм. У книзі описано як Генрі Форд з невеличкої майстерні зумів побудувати велику корпорацію, і організував прибутковий робочий процес.

Назви глав у цій книзі − немов з футуристичного роману, створеного на основі підручника з бухгалтерії. «Терор машин» і «Оплата праці» змагаються в мемуарах геніального менеджера, засновника корпорації «Форд Мотор» і одного з найбагатших людей свого часу, з детективною інтригою «Секретів виробництва».

Створивши промисловий конвеєр і здійснивши таким чином переворот у мисленні і революцію на виробництві, Форд не переставав мріяти про машину, яка буде працювати вічно.

Втім, фантазером підприємець не був: філософію і психологію великого бізнесу в своїй книзі він виклав на основі власного реального життєвого досвіду.


5. Адам Грант. Оригінали. Які нонконформісти рухають світ. ТАО

Адам Грант. ОригіналиПишучи цю книгу, її автор вже був включений в список 25 найвпливовіших бізнес-мислителів світу, консультував Google, Johnson & Johnson, Pixar і армію США. Утім, цього разу нам несподівано розповідають, як знайти, виростити і виплекати нонконформістів.

У процесі написання збирались історії про нонконформістів, щоб показати, що означає бути оригіналом. Просіваючи потік таких історій, було визначено кілька поширених типів.

При цьому, виявляється, важливо обмежувати працівників, які створюють неприємності, і не пропустити оригінальних людей. «Я шукав тих, хто брав участь у явних актах нонконформізму - уточнює Грант, - але при цьому робив щось нове.

Це люди, які дратують безпосередніх начальників, але яких цінує вище керівництво». Головне, як підказує досвід, зрозуміти, чи є реальна глибина під зовнішніми проявами нонконформізму?

Грант радить кілька незвичних запитань і вправ, які виходять із трьох ключових якостей оригінальних людей. Крім того, спираючись на свої дослідження, а також звертаючись до прикладів, що охоплюють історії зі світу політики, спорту та шоу-бізнесу, Грант з'ясовує, як розпізнати гарну ідею та чітко і стисло донести її до оточуючих, і як створити середовище, де заохочується інше мислення.

новини партнерів

13 грудня, 2018 четвер

13 грудня, 2018 четвер

12 грудня, 2018 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати