Що потрібно збірній України з футболу для виходу на ЧС-2018

Дмитро Марценишин
12 червня, 2017 понедiлок
15:42

Еспресо після перемоги над Фінляндією аналізує шанси збірної України у боротьбі за вихід до фінальної частини чемпіонату світу з футболу

Зміст

Як Україна перемогла Фінляндію

Команда Андрія Шевченка підійшла до гостьового відбіркового матчу проти Фінляндії не в найкращому стані. 6 червня українці вкрай невдало провели товариську гру проти Мальти, сенсаційно поступившись одній з найслабших європейських команд з рахунком 0:1.

Невдало українці розпочали і матч проти Фінляндії. У першому таймі вони діяли занадто передбачувано для суперників і не змогли розхитати надійну фінську оборону. Наша команда активізувалася після перерви, коли більшість комбінацій почала розігрувати через Андрія Ярмоленка.

Саме завдяки індивідуальній майстерності свого лідера, українці вийшли вперед на 51-й хвилині, коли він відмінним пасом з правого флангу вивів один на один Руслана Малиновського, після удару якого голкіпер парирував м'яч на Євгена Конополянку, який вдало зіграв на добиванні і відкрив рахунок.

Коноплянка незабаром ледве не перетворився на антигероя матчу, коли необачно віддав поперечну передачу поблизу своїх воріт і подарував шанс Теему Пуккі, який скористатися ним не зміг та пробив вище.

Ще одним подарунком суперників Фінляндія на 72-й хвилині скористалася – Ярослав Ракицький ліквідуючи загрозу поблизу своїх воріт, влучив головою у поперечину, після відскоку першим до м'яча вспів Йоель Пог'янпало, який зрівняв рахунок.

І лише на фінішному відтинку гри українці нарешті зіграли дисципліновано. На 75-й хвилині спрацювала заміна Андрія Шевченка, який замість інертного Євгена Селезньова випустив Артема Бесєдіна. Ракицький реабілітувався за помилку у обороні та вирізав ідеальну дугу з лівого флангу, а форвард ударом в падінні головою приніс українцям перемогу 2:1.

Як зіграли конкуренти

Центральним у 6 турі був матч між Ісландією та Хорватією у Рейк'явіку, перед яким гості з 13 очками очолювали групу, а господарі з 10 пунктами йшли другими.

Обидві команди зіграли прагматично, через що гра вийшла невидовищною. Хорватія була близька до бажаної нічиєї, яка дозволяла їй зберегти одноосібне лідерство, проте Ісландія вкотре продемонструвала свій славетний характер. "Вікінги" вирвали перемогу на 89-й хвилині завдяки голу Хордура Магнуссона.

У іншому матчі групи - Косово приймало у албанському Шкодері збірну Туреччини, яка перед 6-м туром мала однакову кількість очок з українцями – по 8. Турки у грі з аутсайдером очікувано виграли – 4:1.

Яким стало турнірне становище

Перед вирішальними осінніми матчами кваліфікації боротьба за путівки на чемпіонат світу максимально загострилася. Приблизно рівні шанси на вихід до фінальної частини ЧС-2018 зберігають 4 команди.

Очолюють турнірну таблицю Хорватія та Ісландія, які мають по 13 очок. Україна та Туреччина набрали по 11 пунктів. Проте турки після 6-го туру випередили українців завдяки кращій різниці забитих та пропущених м'ячів та відсунули нас на 4-е місце.

Турнірна таблиця

Саме різниця м'ячів буде вирішальною при визначенні підсумкового становища у групі. Потім до уваги буде братися кількість забитих голів, і лише наостанок – результати особистих зустрічей.

Напряму до на чемпіонат світу від Європи потраплять переможці груп, а команди, які фінішували другими, розіграють ще 4 путівки до фінальної частини у стикових матчах.

Що чекає на команду Шевченка

У групі I склалося настільки заплутана турнірна ситуація, яка не залишає жодному з чотирьох претендентів на вихід на чемпіонат світу права на помилку. Особливо це стосується збірних України та Туреччини, які трохи відстають ввід конкурентів та можуть виявити "четвертого зайвого" уже у наступній зустрічі між собою, які відбудеться 2 вересня у Харкові.

У цьому матчі обидвом командам необхідна лише перемога, оскільки навіть у разі нічиєї, Ісландія та Хорватія отримають шанс піти у відрив, адже вони у 7-му турі зустрінуться з аутсайдерами. Ісландці зіграють у гостях з фінами, а хорвати прийматимуть косоварів.

Остаточно ж перспективи команди Шевченка стануть зрозумілими 5 вересня, коли вона зіграє у гостях з Ісландією. 6 жовтня на Україну чекає гостьова зустріч з Косово, а завершить груповий раунд наша національна збірна 9 жовтня домашньою грою з Хорватією.

4 перемоги без варіантів виведуть українців до фінальної частини чемпіонату світу. Проте, якщо об'єктивно дивитися на речі, то слід констатувати, що  здобути їх буде надзвичайно складно, особливо зважаючи на нинішній рівень гри команди Шевченка. Тому все вирішуватиме не те що кожна здобуте очко, а кожен забитий м'яч.

Хто фаворит у букмекерів

Букмекери вважають головним претендентом на перше місце у групі I збірну Хорватії. Коефіцієнт на те що команда Анте Чачіча здобуте пряму перепустку на чемпіонат світу складає 2.10.

Україну з показником 3.75 вважають фаворитом у боротьбі за друге місце. Дещо скромніше оцінюються шанси Ісландії – 4.50, а роль невдахи відводять Туреччині – 6.00.

Календар матчів

Теги:
Читайте також:
Київ
-0.9°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.45
    Купівля 41.45
    Продаж 41.94
  • EUR
    Купівля 43.34
    Продаж 43.97
  • Актуальне
  • Важливе
2025, неділя
23 лютого
17:06
Володимир Зеленський
Війна з Росією коштувала Україні $320 млрд, - Зеленський
16:52
Володимир Зеленський
Я готовий залишити пост президента, якщо це принесе мир для України, - Зеленський
16:49
військові КНДР
Буданов: КНДР задовольняє 50% потреб Росії у боєприпасах
16:44
ЗСУ
З початку доби на фронті сталося 47 боєзіткнень: окупанти 11 разів намагалися витіснити позиції ЗСУ на Покровському напрямку
16:37
Олег Іващенко
Голова зовнішньої розвідки Іващенко: наприкінці 2025 року в економіці Росії почнуться незворотні зміни на гірше
16:31
Кирило Буданов
"У мене війна": Буданов відповів, чи планує йти в політику
16:12
Кирило Буданов
Повномасштабне вторгнення РФ ґрунтувалося на абсолютно недостовірних даних їхньої розвідки, - Буданов
16:09
Олег Іващенко
РФ планує виготовити 3000 ракет великої дальності у 2025 році, – голова СЗР Іващенко
16:03
OPINION
Зараз Україна субʼєктивізує Європу, даючи їй шанс себе знову проявити
16:00
Огляд
Двері у вирій, пристрасне кохання і жалюгідна слава – 5 книг, де борються за справедливість
15:58
Київ, Майдан Незалежності
У центрі Києва 24 лютого обмежать рух і паркування, а громадський транспорт курсуватиме за зміненими маршрутами
15:58
Головнокомандувач ЗС України Олександр Сирський
Командирами корпусів ЗСУ призначать найбільш підготовлених комбригів, - Сирський
15:54
Оновлено
Динамо, Андрій Ярмоленко
"Ворскла" поступилася "Оболоні": результати матчів і розклад трансляцій 18-го туру УПЛ
15:38
Рустем Умєров
В Україні купують або виробляють 96% дронів, - Умєров
15:28
Андрій Єрмак
Єрмак: всередині країни ми можемо сперечатися, але зовні ми повинні бути єдиними
15:24
Василь Малюк, голова СБУ
За три роки в Україні викрили 102 російські агентурні мережі, деякі з яких планували замахи на Зеленського, Буданова та мене, - Малюк
15:15
На окупованих територіях України зберігаються рідкісноземельні копалини вартістю $350 млрд, - міністерка економіки Свириденко
15:09
Інтерв’ю
вибори, Німеччина
"Нічого не зміниться, поки перша ракета не поцілить у німецьке місто". Розмова з німецькими журналістами про політичні виклики перед ФРН
15:02
Оновлено
Україна США
Єрмак і Свириденко сьогодні продовжать перемовини зі США
14:48
Глава Офісу президента України Андрій Єрмак
Єрмак: "Для нас не може бути компромісів з нашою незалежністю, територіальною цілісністю і суверенітетом"
14:48
Андрій Сибіга
Президент Зеленський ставить завдання завершити війну у 2025 році, - міністр МЗС Сибіга
14:45
енергетики
Шмигаль: Через російські атаки Україна втратила вже 10 ГВт генеруючих потужностей
14:43
Кирило Буданов
Буданов про можливу атаку РФ 24 лютого: "Бомбардувальники завантажені"
14:21
Речниця Білого дому Керолайн Левітт
Речниця Білого дома: Трамп і його команда сподіваються зупинити війну "на цьому тижні"
14:18
Резерв+
Міноборони попередило про технічний збій в роботі Резерв+: може вплинути на оновлення документів
14:02
Ексклюзив
Андрій Юсов
"Намагаються максимально задіяти всі інструменти": Юсов про спроби РФ розхитати суспільно-політичну ситуацію в Україні
14:02
Інфографіка
Італійська броньована машина Puma
Універсальна і дуже маневрова: що відомо про італійську броньовану машину Puma, яка є на озброєнні ЗСУ
14:01
OPINION
Чи вистоїть Україна в разі припинення Трампом військової та фінансової допомоги Україні
13:58
прапори України та США
Україна відхилила вимогу США щодо створення фонду розміром $500 млрд у межах угоди про корисні копалини, - Bloomberg
13:36
зима, мороз
Найхолодніше на сході та півночі, найтепліше - на заході: прогноз погоди в Україні на 24 лютого від Наталки Діденко
13:30
У київському нічному клубі співали російських пісень: Нацполіція звертатиметься до уповноваженого з захисту державної мови
13:20
Інтерв’ю
Посол Швейцарії Фелікс Бауманн
Посол Фелікс Бауманн про те, чому Швейцарія не надає військову допомогу Україні та чи будуть українці зобов’язані повернутися по завершенню війни
13:15
безпілотник, дрон
На Херсонщині російський дрон влетів у вікно житлового будинку, постраждала жінка
13:14
Інфографіка
долар євро гривня валюта обмін
Курс валют на 23 лютого: скільки коштують долар та євро
13:05
У Києві з-під криги на Дніпрі дістали тіло чоловіка
12:56
армія Швейцарії
Швейцарія допускає відправку 200 військових для миротворчої місії в Україні
12:52
Оновлено
Ілон Маск
Маск вимагає від федеральних службовців США терміново відзвітувати про виконану роботу. ФБР відмовляється
12:25
Сергій Рябков
У РФ заявили, що нової зустрічі з представниками США в Саудівській Аравії 25 лютого не буде
12:17
OPINION
блог Олександр Щерба
"Колективного Заходу" більше не існує
11:59
Україна - США, конгрес
Пентагон спростував заяву Трампа про $350 млрд допомоги для України
Більше новин