150 євро і не мрійте. Українців знову хочуть змусити платити мито на товари з-за кордону

Анастасія Пашинська
27 липня, 2017 четвер
18:38

Депутати вирішили, що через маленькі зарплати українцям не потрібно замовляти дорогі товари з-за кордону. Тому вони вирішили ввести мито на покупки в закордонних онлайн-магазинах

"Середньомісячна зарплата українців €150-300, значить вони не можуть дозволити собі великих покупок за кордоном або через інтернет-магазини. Все інше - тіньові торговці". Саме так вирішили депутати і запропонували скоротити допустимий ліміт безмитних покупок в закордонних онлайн-магазинах.

Щоб регулювати величезний товарообіг на митниці, народні депутати переважно партії "Блок Петра Порошенка" 17 липня зареєстрували законопроект №6755, який вводить обмеження на безмитне ввезення покупок.

150 євро на місяць

Зараз міжнародна поштова доставка товарів для особистого користування сумою до €150 не обкладається ні митами, ні ПДВ. 

Депутати пропонують змінити цю норму і дозволити безмитно ввозити товари на суму до €150 на місяць. Також вага товарів не повинна перевищувати 30 кілограмів в місяць. За все, що дорожче і важче, доведеться доплатити.

Тобто, якщо ви 15 липня замовили товар на €7, а 20 липня на €144, то в сумі у вас вийде €151. За цей €1 і доведеться заплатити мито в розмірі 10% - €0,1. 

А від суми мита і надлишку (€1 + €0,1) оплатити ПДВ в розмірі 20%. Врешті разом з митом і ПДВ виходить €0,32, в разі якщо перевищити ліміт на €1.

Всю інформацію (про вагу і вартість) щодо товарообігу за кожним платником податків планують вносити до Єдиного реєстру міжнародних поштових та експрес-відправлень. Це робиться, щоб безмитний ліміт не було перевищено.

Це не перший раз, коли намагаються скоротити неоподатковувану суму ввезення. У листопаді 2016 року Асоціацією підприємств інформаційних технологій України (АПІТУ) вже була спроба запропонувати ліміт на одну посилку не більше €22. За словами представника асоціації, так ніби можна було збільшити доходи бюджету України на 4,7 мільярда гривень. 

Але тоді суспільство негативно відреагувало на законопроект, через те що вважало, що асоціація лобіює інтереси своїх партнерів, яким не вигідні покупки через кордони. АПІТУ представляє інтереси близько 70 компаній, включаючи ЦИТРУС, Intel Україна, Samsung та інші. У грудні АПІТУ відкликала законопроект з Мінфіну.

Отримати товар з Aliexpress тільки по індефікаційному номеру

Новий законопроект змінює кілька статей Митного кодексу України. Так, згідно правок законопроекту провезти через кордон або отримати посилку з товарами для особистого користування можна лише за ідентифікаційним номером і ПІБ платника податків. Якщо через релігійні погляди у одержувача немає такого номера, то тоді необхідно пред'явити паспорт, в якому є відмітка про відмову.

Юридичним особам необхідно пред'явити назву організації та податковий номер.

В документах на саму посилку повинна вказуватися фактурна вартість (вартість по чеку). Якщо зазначена вартість товару викликає сумніви у працівника митниці, то він може провести оцінку самостійно.

Якщо в документах до посилки не буде інформації про одержувача та вартість товару, то вона не зможе перетнути українську митницю.

Ввезення товарів у багажі та ручній поклажі

Ще законопроект вводить поняття "новий товар". Новий товар - це товар, на якому немає слідів використання, або який упакований виробником. Якщо ви ввозите новий товар наземним або водним транспортом (все крім літака), то тут є свої тонкощі.

На даний момент митницю для наземного і водного транспорту можна ввозити товари до €500 в день. Зараз в кодексі відсутнє поняття "нового товару".

Згідно із законопроектом 6755, нові товари і просто товари дозволять ввозити безмитно, якщо їх сума не перевищує €500 вперше протягом місяця і не більше €300 вдруге. Якщо товари ввозяться три рази або більше, то за них доведеться заплатити 10% мита і 20% ПДВ.

Яким чином це буде контролюватися, законопроект не пояснює, тому що ви не зобов'язані декларувати речі, якщо не перевищуєте допустимого ліміту.

Однак у законопроекті є норма до статті 134 Митного кодексу, яка зобов'яже працівників паспортного контролю передавати інформацію про людей, що в'їжджають на територію України частіше ніж один раз на місяць. Таку інформацію передаватимуть податковій. Зараз подібну інформацію передають тільки про тих, хто перетинає український кордон частіше, ніж один раз на день.

Швидше за все нові правки, якщо їх приймуть, будуть працювати наступним чином: якщо ви в'їжджаєте в Україну вдруге за місяць, то у вас не повинно бути товарів більше, ніж на €300. Працівники митниці можуть вибірково перевірити саме вас.

Ну, а якщо ви в'їжджаєте втретє за місяць, то ви зобов'язані здати декларацію та сплатити ввезення всіх товарів. Якщо ви перевищуєте ліміт, то слід задекларувати і сплатити мито (10%) і ПДВ (20%) на цей самий надлишок.

Вартість товарів підтверджується чеками. Але якщо у працівника митниці виникають сумніви, то він може самостійно оцінити вартість товару. Для цього на митниці є спеціальні каталоги.

Якщо ви подорожуєте літаком, то норми перевезення товарів в багажі та ручній поклажі залишаються колишніми - до €1000 можна не декларувати товари (якщо, звичайно, це не товари з обмеженим ввезенням або підакцизні товари). Якщо ви перевищили ліміт, то оплата відбувається також, як і при ввезенні товарів іншим транспортом.

Особисті речі повинні бути потертими

До переліку речей особистого користування збираються вносити зміни. Так, особистими речами можуть вважатися: товари особистої гігієни, одяг, білизна, взуття, особисті прикраси, один фотоапарат, одна відеокамера, музичні інструменти (не більше 2 штук), не більше 2 мобільних телефонів, телевізор, не більше 2 комп'ютерів, електронна книга (не більше 2 штук), не більше 2 годинників, півлітра туалетної води, спортивне спорядження на одну людину та інші речі, приватне використання яких можна підтвердити. .

Згідно із законопроектом, щоб перевезти через митницю музичні інструменти, мобільні телефони, комп'ютери, калькулятори та електронні книги, годинник і видати їх за речі особистого користування, потрібно щоб хоча б один з предметів мав сліди експлуатації і не був в упаковці.

Тобто якщо ви виїжджаєте з України з новенькою гітарою, то постарайтеся активно її використовувати, щоб це було помітно, або задекларуйте її при виїзді.

До речі, в законопроекті зазначено, що можлива як письмова, так і електронна декларація товарів.

Навіщо змінюють

Згідно супровідного листа до законопроекту 6755, в Україні значна частина продажу товарів відбувається в обхід законодавства. Ініціатори законопроекту вважають, що подібна тіньова економіка займає 38% від ВВП України (близько 925 мільярдів гривень). За словами депутатів-ініціаторів, міжнародні дослідження визначають частку тіньової економіки ще більше - 50% від ВВП, а значна частина цієї економіки - імпортні товари.

Таким чином, підприємці ніби ухиляються від сплати податків, хоча і ведуть економічну діяльність. Депутати пояснюють, що це впливає на рівень надання суспільних благ і соціального страхування.

Також депутати розповіли про поширену схему для ввезення товару через міжнародні поштові відправлення та експрес-вантажі. Щодня на одних і тих же фізичних осіб (іноді навіть без їхнього відома) приходять посилки з товарами заявленою вартістю до €150. Ці товари не стають предметами особистого користування, а продаються різними способами через фізичних осіб-підприємців - платників єдиного податку.

Також ініціатори вважають, що якщо середня заробітна плата в Україні коливається від €150-300 на місяць, то більшість українців не можуть собі дозволити часті замовлення через інтернет.

Можливість ввезення товарів для особистих потреб обмежується рівнем середньомісячного доходу громадян. Так що більше і частіше замовлення, на думку депутатів, роблять якраз "тіньові" і "сірі" продавці.

Ініціатори законопроекту вважають, що все це ущемляє права офіційних імпортерів.

Зазначимо, що законопроект ще навіть не розглядав профільний комітет Верховної Ради, а сам парламент на канікулах до вересня.

Читайте також:
22 жовтня, 2021 п'ятниця
У Харкові введуть додаткові обмеження у громадському транспорті, - мерія
Наталка Діденко
22 жовтня, 2021 п'ятниця
До України йде похолодання, дощі та рвучкий вітер, - синоптик Наталка Діденко
Денис Гармаш та Домагой Віда (на передньому плані)
22 жовтня, 2021 п'ятниця
Петраков вирішив повернути до збірної футболіста, який не грав за Україну 4 роки, - ЗМІ
Київ
+11
 • Київ
 • Львів
 • Вінниця
 • Дніпро
 • Донецьк
 • Житомир
 • Запоріжжя
 • Івано-Франківськ
 • Кропивницкий
 • Луганськ
 • Луцьк
 • Миколаїв
 • Одеса
 • Полтава
 • Рівне
 • Суми
 • Сімферополь
 • Тернопіль
 • Ужгород
 • Харків
 • Херсон
 • Хмельницький
 • Черкаси
 • Чернівці
 • Чернигів
 • USD 26.21
  Купівля 26.21
  Продаж 26.45
 • EUR
  Купівля 30.35
  Продаж 30.76
 • Актуальне
 • Важливе
2021, субота
23 жовтня
22:59
осінь
У Києві побито температурний рекорд, який тримався 141 рік
22:46
Валентин Гапонцев
У США помер російський мільярдер, який через санкції "відхрестився" від Путіна
22:23
газ
"Газпром" погрожує повністю припинити постачання газу до Молдови
21:50
Ірина Венедіктова
"Пощади не чекайте": Венедіктова попередила про наслідки підробки COVID-сертифікатів
21:25
Чорноморець
УПЛ: "Чорноморець" відібрав очки у "Львова", результати інших матчів 12-го туру
21:16
Телеканал ДОМ
“Дом” - телеканал з колосальними бюджетами та мізерними переглядами, - розслідування журналістів “Еспресо”
21:09
Північний потік-2
Європа може погодитися на запуск "Північного потоку-2" без сертифікації, - Зеркаль
20:47
Тайсон Ф'юрі - Деонтей Вайлдер
Ф'юрі дізнався дату наступного бою та імена потенційних суперників
20:25
тролейбус
На Буковині посилили карантин та назвали умови користування громадським транспортом
19:55
Казахстан - Україна
Збірна України отримала потенційних суперників під час жеребкування Ліги націй
19:29
МВФ
Шмигаль розповів, коли Україна отримає транш у $700 млн від МВФ
19:17
Газпром
Путін розпочав політику газового шантажу Європи, - Кулеба
18:55
Ворскла - Шахтар
"Шахтар" у більшості переміг "Ворсклу" та наздогнав "Динамо" в УПЛ
18:32
хакери
Facebook звинувачує українського хакера у крадіжці даних 178 млн користувачів
18:31
Микола Чаус
РНБО вирішила безкоштовно позичити 1 млрд кубів газу Молдові. ОП намагається закрити справу з вивезення Чауса?, - джерело
18:18
Реджеп Ердоган
Ердоган наказав вислати з Туреччини послів США, Німеччини та Франції
17:53
Путін Меркель
Меркель зізналася, що не могла уявити, що Путін анексує Крим і розв'яже війну на Донбасі
17:32
ООС
23 жовтня на фронті: російські окупанти поранили двох українських військових
17:20
Олександр Усик
Усик зухвало висловився про Ф'юрі
17:04
Людмила Буймістер
"Виключили зі "Слуги народу", коли сказала, що влада розвертає нас у бік Росії в енергетичній політиці", − Людмила Буймістер
16:44
Олексій Резніков
У Офісі президента визначилися із кандидатурою нового міністра оборони, - ЗМІ
16:18
Верес - Маріуполь
УПЛ: "Верес" переміг "Маріуполь", результати інших матчів 12-го туру
16:01
Ексклюзив
Метью Брайза
Росія та Китай не створюватимуть єдиний фронт проти Заходу через ряд розбіжностей, - Брайза
15:50
Галина Гатчінс
Оприлюднено подробиці загибелі українки, яку на знімальному майданчику застрелив американський актор Болдвін
15:26
Олександр Усик
Промоутер Джошуа пообіцяв Усику за реванш величезні гроші
14:59
Генрі Кіссінджер
Кіссінджер закликав до глобальної співпраці в ім'я перемоги над коронавірусом та зміною клімату
14:35
Щеплення робитимуть на усіх великих вокзалах, поштамтах та в аеропортах
14:17
Адвокатеса з Черкас продавала підробні COVID-сертифікати по 500 грн
14:00
Киянам дали тепло в оселі
13:42
Соня Плакидюк, Даша Астаф'єва, Аніта Луценко, Ірина Данилевська, Діана Глостер і всі-всі-всі на показі Andre Tan x Катя Осадча
13:30
Підпал будинку заступника Єрмака: затриманим оголошено підозру
13:13
В онкоцентрі окупованого Донецька пацієнт викинувся з вікна 8-го поверху, - ЗМІ
13:00
На українських АЕС виробляють безкоштовний кисень для хворих на COVID
12:40
"Білоруського Сноудена" оголосили у розшук
12:13
Рівненська та Миколаївська області переходять у червону зону
11:51
Норберт Вальтер-Бор'янс
Німецькі соціал-демократи пояснили, для чого ФРН потрібен "Північний потік-2"
11:33
На Сумщині знешкодили 50 бандитів угрупування "авторитетів" з Грузії та Росії
11:14
Ізраїль та Емірати спільно висадяться на Місяці
10:56
Усім, хто хоче постачати газ через Україну, запропоновано знижку, - Зеркаль
10:30
100 грн за годину. У "червоному" Дніпрі з'явилися персональні COVID-шопери
Більше новин