live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Його величність антикорупціонер

Якщо суспільство справді хоче перемоги над корупцією, воно замислюється не про корупцію, а про демократію

Новина про арешт групи впливових саудівських принців стала однією з найважливіших новин на Близькому Сході і першим результатом роботи нещодавно створеної у Саудівській Аравії антикорупційної комісії. Втім, спостерігачі не поспішають говорити про успіхи в боротьбі з корупцією.

Найважливіше для них - це посилення політичних позицій принца Мохаммеда бен Салмана, спадкоємця престолу і глави антикорупційної комісії. Адже серед заарештованих - його відомі опоненти і навіть колишній претендент на престол Саудівської Аравії.

У цій країні зараз відбувається епохальна зміна - фактичний перехід влади від покоління синів першого короля Сауда, засновника держави, до покоління його онуків. Але трон розрахований тільки на одного. І в боротьбі за корону дозволені будь-які засоби - в тому числі і боротьба з корупцією.

Боротьба з корупцією, мабуть, найкращий, найсучасніший. Ти заарештовуєш конкурента просто за те, що він - злодій. Хто може пред'явити тобі претензії і задуматися про твою власну чесність?

Боротьба з корупцією - тільки там боротьба з корупцією, де є розвинуті демократичні інститути, громадський контроль за владою, судами і антикорупційними структурами. Де корупція не є тотальною і не охоплює все суспільство, не стає економічним «мотором». У всіх інших випадках, в умовах авторитаризму і нерозвиненої демократії боротьба з корупцією - це просто боротьба за владу.

Той, хто переможе, буде оголошений Антикорупціонером. Той, хто програє - корупціонером. От прості правила антикорупційної боротьби в таких державах. І висновок тут простий: якщо суспільство справді хоче перемоги над корупцією, воно замислюється не про корупцію, а про демократію.

Все по темі

новини партнерів

21 січня, 2018 неділя

20 січня, 2018 субота

21 січня, 2018 неділя

20 січня, 2018 субота

19 січня, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати