live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Віра Стадник 16 лютого, 2018 п'ятниця

Удвічі більше лекцій на київському TEDx. Чому ми отримали найвищу ліцензію і наскільки це важливо

Тепер київський форум триватиме два дні, запрошуватиме більше глядачів та лекції зможе транслювати на ТБ

Київ кілька років чекав на другу і найвищу ліцензію від TED. Еспресо.TV вирішило розповісти, чому це важливо.

Що таке TED

TED - інтернаціональний формат конференцій, який складається з різноманітних лекцій про унікальні проекти та інновації, які несуть в собі ідеї зміни і розвитку суспільства. Абревіатура розшифровується як "Technology, Entertainment, Design", тобто "технології, розваги і дизайн".

Основною тематикою лекцій з початку заснування були технології, адже участь в них приймала здебільшого Кремнієва долина. З часом також додалися майже всі сфери науки, що можуть впливати на наше майбутнє.

Саме на першій конференції представили щойно випущений комп’ютер Macintosh та компакт-диск від Sony. З 1990 року конференція стала щорічною, а з 2001 року права на проведення TED належать "Sapling Foundation" і творцю фонда Крісу Андерсону.

Кожна лекція на конференції називається “TED Talk”. Усі відеозаписи публікуються на офіційному сайті - вони безкоштовні для перегляду та скачування. на YouTube відео з конференцій набирають по кілька десятків мільйонів переглядів. Їх перекладають та дублюють різними мовами світу.

У світі TED дуже популярний, форуми TEDx проводять майже в усіх країнах в різни містах. Загалом TED отримав таку популярність, зокрема інтерактивності з глядачем, завдяки соцмережам та різноманітним платформам. В YouTube у каналу організації 9 млн підписників, а найпопулярніше відео набрало 19 млн переглядів.

Інший канал організації TEDx Talks має майже 11 млн фоловерів, а найпопулярніше відео має 63 (!) млн перегляди.

Читайте також: Знайти роботу мрії та схуднути до літа. 5 безкоштовних онлайн-курсів, які цікаво пройти

Окрім США в усьому світі з 2009 року проводять локальні форуми TEDx. Головна мета таких заходів - це дати можливість спікеру поширити цінну ідею за допомогою добре підготованого виступу. Стати спікером TEDx - дуже почесно, бо запрошують туди лише дійсно успішних та цікавих людей. 

Тема виступу може не бути новою, а лише показувати новий погляд на відомі речі. Наприклад, спікер розповідає про цікаве явище через власний досвід. Усі виступи обмежені - до 18 хвилин.

Кожна лекція - це як театр одного актора і спікери дуже часто виходять за рамки просто “доповіді”. Хтось розповідає про життєвий досвід, хтось описує складну систему або розповідає про власний експеримент.

Наприклад, один із найпопулярніших роликів - історія чоловіка, який почав відповідати на спам в мейлах про виграний джек-пот. Або розповідь про власне життя хлопця з дуже складним діагнозом, який спотворив його тіло. 

Серед спікерів ТЕД були Білл Гейтс, Сергій Брін, Ілон Маск, Нік Вуйчич, Едвард Сноуден, Гордон Браун та інші успішні люди.

В Києві першу конференцію провели в 2009 році. Тоді столиця України отримала перший рівень ліцензії і до 2018 працювала над отримання другої, найвищої.

Що дає найвища ліцензія

Найвищу ліцензію TEDx отримують лише ті міста, які виконують певний перелік вимог. Зокрема, організувати щонайменше дві події, кожну з яких відвідають понад 100 осіб. Відео з конференцій в YouTube мають набрати понад 15 тисяч переглядів тощо.

Найбільшою перевагою другої ліцензії є можливість проводити заходи, які розраховані на публіку більше 100 осіб. Це дуже суттєва перевага, адже на майданчиках своя атмосфера, люди комунікують між собою, придумують нові проекти та ідеї.

Також нова ліцензія дозволить проводити щорічну конференцію протягом 2 днів, а не одного, як було раніше. Це дозволяє організаторам запросити більше спікерів та розширювати конференцію.

Тепер Київ також зможе укладати угоди з телебачення щодо транслювання роликів TED.

Другий рівень ліцензії також покладає на організаторів додаткові обов’язки.  Київська команда отримає статус бренд-поліції, тобто буде слідкувати, аби бренд TED в Україні не використовували не за призначенням. А також допомагатиме іншим українським командам організовувати конференції в інших містах.

Цьогорічний TEDxKyiv вже пройде з новими перевагами і триватиме два дні. Це буде ювілейний, 10-й TED.

Введіть слово, щоб почати