Як українець Лунін б’ється за місце у воротах "Реалу"

Дмитро Марценишин
14 серпня, 2018 вiвторок
08:00

Український голкіпер Андрій Лунін витримує жорстку конкуренцію у боротьбі за місце у воротах мадридського "Реалу"

Зміст

Як українець потрапив до "Реалу"

Розмови про перехід воротаря "Зорі" Андрія Луніна до одного із європейських топ-клубів велися впродовж усього минулого сезону. Талановитого українського голкіпера давно помітили скаути, які уважно за ним спостерігали.

Лунін мав вдосталь варіантів для продовження кар'єри. ЗМІ повідомляли, що воротарем цікавляться англійський "Ліверпуль", іспанський "Реал Сосьєдад", італійські "Рома", "Наполі" та "Інтер".

Італійські медіа навіть повідомили, що Лунін домовився про перехід до "Інтера", який погодився заплатити "Зорі" 6 млн євро. Залишалося лише владнати деталі угоди, але у останню мить вона зірвалася. Батько футболіста та за сумісництвом його агент Олексій Лунін повідомив, що тепер пріоритетом для голкіпера є трансфер до "Наполі". Неаполітанці перебили пропозицію міланських конкурентів та запропонували "Зорі" 8 млн євро.

Розв'язка у цій багатосерійній трансферній історії виявилася несподіваною. 19 червня голкіпера купив мадридський "Реал". Найсильніший клуб Європи заплатить за молодого воротаря 8,5 млн євро, ще 4 млн євро дістанеться "Зорі" у якості різноманітних бонусів.

Хто такий Андрій Лунін

Андрій Лунін народився у місті Красноград у Харківській області. Він є вихованцем "Металіста". Голкіпер грав за молодіжну команду харків'ян до 2015 року, поки скандальний власник футбольного клубу Сергій Курченко не довів його до банкрутства.

Талановитий футболіст не залишився без роботи та отримав запрошення до "Дніпра". У сезоні 2016/17 Лунін у 17 років у складі дніпровців дебютував у Прем’єр-лізі та швидко став основним голкіпером команди. Серед іншого, юнак привернув до себе увагу у матчі із "Шахтарем", коли блискуче парирував пенальті у виконанні Марлоса. За свій дебютний сезон він зіграв у найсильнішому українському дивізіоні 22 матчі та пропустив 22 голи.

Проте, хлопцеві знову не пощастило з командою. "Дніпро" через борги свого власника Ігоря Коломойського був дискваліфікований до другої ліги. Перспектива виступів там Луніна аж ніяк не влаштовувала, тому він знову був вимушений шукати нову команду і перейшов до "Зорі".

Трансфер виявився вдалим. Луганська команда вела боротьбу за медалі чемпіонату України та грала на груповому раунді Ліги Європи. Попри свій юний вік, голкіпер знову довів свій високий клас та пробився до основи. За сезон він зіграв у різних турнірах за "Зорю" 36 матчів та пропустив 54 голи, 10 поєдинків відстояв на нуль. Надійна гра Андрія Луніна допомогла "Зорі" у єврокубковому турнірі здобути сенсаційні перемоги над іспанським "Атлетиком" у Більбао та над німецькою "Гертою".

Крім цього, воротар у 2018 році дебютував у складі збірної України та став наймолодшим голкіпером у її історії. Це сталося 23 березня у товариській зустрічі зі збірною Саудівської Аравії, яка завершилася внічию 1:1. Вдруге ворота національної команди Лунін захищав 3 червня у контрольному матчі проти Албанії, який українці виграли з рахунком 4:1.

Ще з 2014 року Луніні викликається до юнацьких збірних країни різних вікових категорій. Зараз він регулярно захищає ворота молодіжної команди U-21. А зі збірною України U-17 грав у фінальній частині європейської першості-2016.

Яким був перший місяць Луніна у "Реалі"

У Мадриді не приховують, що купили Андрія Луніна на перспективу. Провідні європейські клуби ведуть запеклу боротьбу за талановитих футболістів та прагнуть перехопити їх у конкурентів ще у юному віці.

Андрій Лунін почав швидко адаптуватися у "Реалі". Українець приємно здивував ще на офіційній презентації у мадридському клубі, коли виголосив промову іспанською мовою. Адже від того, наскільки швидко її футболіст опанує, залежатиме його взаєморозуміння з одноклубниками.

Лунін поїхав з "Реалом" на передсезонне турне до США, де мадридці взяли участь у Міжнародному кубку чемпіонів та зіграли з англійськими "Ліверпулем", "Манчестер Юнайтед", італійськими "Ювентусом" та "Ромою".

Лунін дебютував за "Реал" 1 серпня у матчі проти МЮ. Він вийшов на заміну у другому таймі за рахунку 1:2 на користь англійців замість Кейлора Наваса та залишив свої ворота недоторканими. Потім він замінив основного голкіпера й у матчі з "Ювентусом" та допоміг утримати рахунок 3:1, зробивши кілька неймовірних сейвів.

А 11 серпня Андрій Лунін виграв з "Реалом" перший, нехай і не надто вагомий, трофей. Він знову з'явився на полі у другому таймі переможного матчу за Кубок Сантьяго Бернабеу, у якому мадридці перемогли італійський "Мілан" - 3:1.

Що буде далі

Між тим, поки Лунін веде лише боротьбу за статус лише третього голкіпера "Реалу". Добре, хоча б те, що українець її виграє. Про намір залишити "Реал" вже заявив Кіко Касілья, піти з команди може й 20-річний Лука Зідан - син екс-тренера мадридців Зінедіна Зідана.

Основним голкіпером "вершкових" кілька минулих сезонів поспіль був Кейлор Навас. Костриканець - воротар високого класу, але критики закидають, що він, нібито, не відповідає рівню "Реалу". Твердження суперечливе, але врешті воно змусило керівництво мадридського клубу зайнятися підсиленням цієї позиції.

У підсумку "Реал" купив за 40 млн євро у "Челсі" Тібо Куртуа, якого зараз вважають найкращим голкіпером світу. Немає сумніву, що зірковий бельгієць прийшов до Мадриду на місце першого номера та у новому сезоні посуне Наваса у бік.

Ця ситуація може зіграти на руку Луніну, адже костаріканець, після кількох років у основі, навряд чи, захоче миритися із роллю запасного та може залишити команду. Охочих придбати гравця такого рівня знайдеться вдосталь. Якщо це станеться, то українець стане головним дублером Куртуа. А це вже буде зовсім інший рівень ігрової практики. Поки ж голкіперу збірної України доводиться розраховувати на появу лише у прохідних матчах та по зернятку збирати досвіт виступів за славетний клуб.

Наразі Андрій Лунін готується із "Реалом" до матчу за Суперкубок УЄФА проти "Атлетико", який відбудеться 15 серпня у Таллінні. В українця є хороші шанси потрапити до заявки на гру, яка з нового сезону у фіналах єврокубків складатиметься з 23 футболістів, а отже - трьох голкіперів. Тож навіть якщо Лунін залишиться у запасі, він може отримати свій перший великий трофей у Мадриді.

Теги:
Читайте також:
Київ
+22.3°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, середа
22 липня
16:12
Новини компаній
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Wee
blago стала генеральним партнером Lviv Fashion Week: компанія підтримуватиме розвиток української модної індустрії
15:26
новини Закарпаття
У Києві оголосили підозру директору товариства через привласнення коштів на захист енергооб'єкта
15:13
Зеленський
Офіційно: Зеленський звільнив Сирського, Драпатого і Гнатова та призначив на нові посади Драпатого і Скибюка 
14:57
Віктор Орбан
Орбан оголосив боротьбу з "автократичним режимом" партії прем'єра Угорщини
14:53
Оновлено
Атаки РФ 22 липня: на Одещині загинула жінка, на Київщині та у Харкові є поранені, на Чернігівщині знеструмлення
14:47
прапор, кримскі татари, крим
Фундаментальна наука замість пропаганди: “Історію кримських татар” Возгріна перекладуть англійською
14:37
ілюстрація - соціологія, опитування
Опитування Rating Group: Залужний очолив рейтинг довіри українців, Федоров за тиждень наростив підтримку вдвічі
14:25
Марко Рубіо
Рубіо обговорить з Лавровим війну Росії проти України
14:12
танкер Veronica
Сили безпілотних систем уразили ще 13 суден РФ у межах операції "МоЛоЧКа"
14:01
OPINION
Призначення Драпатого: що далі?
13:48
Новонароджена дитина
У 2026 році в Україні на одного новонародженого припадає чотири померлих, – Опендатабот
13:46
Оновлено
Ігор Скибюк
Новим начальником Генштабу ЗСУ стане Ігор Скибюк. Драпатий зазначив, що це командир, якому можна довіряти в складних обставинах
13:29
5G
У Києві запустили пілотний проєкт 5G. Наступною стане Одеса 
13:14
PR
Онлайн-кредитування в Україні
Онлайн-кредитування в Україні: чому фінансова гнучкість стає важливою для домогосподарств
12:49
росія проти НАТО
Росія готує провокації "під чужим прапором" проти країн НАТО, - ЦПД
12:29
Андрій Гнатов
Росія планує відкрити новий фронт: Гнатов заявив, що ЗСУ готують відповідні заходи
12:09
З чорнетки привітання росіянок від Путіна з нагоди 8 березня
У Кремлі заявили, що РФ готова повернутися до перемовин після захоплення всієї Донеччини, – Bloomberg
12:08
Оновлено
москва, кремль
Таємна зустріч представників РФ і Німеччини в Баку могла створювати підґрунтя для мирних переговорів, - Остапенко
11:58
Ексклюзив
Юрій Луценко
Зеленський переклав відповідальність на Драпатого, а Федорова усунув від бюджету, - Луценко
11:32
ЗСУ
Британська компанія підписала угоду про виробництво гармат L119 в Україні
11:00
OPINION
Призначення Драпатого. "Майдан картонок" може розходитися, щоб зібратися знову
10:53
Оновлено
Wildberries
Зеленський підтвердив удари дронів, унаслідок яких загорілися логістичні центри Wildberries у Краснодарі та Невинномиську й нафтобаза в Армавірі
10:40
Огляд
Нова надія для України і погана новина для Росії: перші реакції на призначення Драпатого головкомом
10:33
OpenAI
OpenAI заявила про безпрецедентну кібератаку, яку здійснив ШІ-агент під час тестування
10:12
Ексклюзив
ексзаступник начальника Генштабу ЗСУ генерал-лейтенант Ігор Романенко
Кадрову кризу потрібно завершити вже цього тижня: Романенко закликав владу зосередитися на війні
10:07
США Україна
Україна та США підписали угоду про експорт українських БПЛА для випробувань у Штатах, – "Радіо Свобода"
10:00
PR
програма лояльності АТБ  зі S.T.A.L.K.E.R
Програма лояльності АТБ вийшла у фінал престижної нагороди European Loyalty Awards
09:52
Пресреліз
Анна Мороз
Редакцію телеканалу “Еспресо” очолила Анна Мороз
09:51
гривня долар, обмін валют
Курс валют на 22 липня: скільки коштують євро та долар
09:44
"Мені вдалося спростувати вже стільки брехні": американська блогерка Лумер анонсувала нові відео про візит до України
09:27
Ексклюзив
Михайло Федоров
Наразі Федоров займає вигідну позицію для майбутніх виборів, - політичний оглядач Дубов
09:22
Створення умов "для органічного виходу паразитів": Бровді пояснив, чому Україна не знищує Кримський міст
08:59
Ден Кейн
"Україна посилила ешелоновану систему оборони": у США розповіли, як український F-16 збив винищувач РФ
08:37
Ексклюзив
Карта бойових дій за 23-30 травня
ЗСУ проводять контрнаступальні дії на Новопавлівському напрямку, - 42-га ОМБр
08:20
Олександр Сирський
"Передаю наступнику армію, яка не лише тримає оборону, а й наступає": Сирський підбив підсумки на посаді головкома ЗСУ
08:20
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті 219 боїв. Підсумки роботи Сил оборони за добу 21 липня
08:11
Україна тестує нові варіанти протидії реактивним "шахедам" з онлайн-керуванням, – Флеш
08:00
Піт Геґсет
Геґсет озвучив суму, яку США витратили на війну з Іраном
07:46
OPINION
Звільнення Федорова і Сирського. Суспільство не може бути інструментом у чужій політичній грі
06:50
Ексклюзив
Олександр Сирський
Генерал війни на виснаження: чим увійде в історію командування Олександра Сирського
Більше новин