live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Путін тягне час із Сенцовим


фото: REUTERS
Путін постарається використати чемпіонат на повну, якщо вже йому дали можливість провести це змагання

Українському уповноваженому з прав людини Людмилі Денисовій чергового разу не дали зустрітися з Олегом Сенцовим. Навіть по скайп-зв'язку, не те що в режимі побачення.

Але я не здивований цим. Це не зрив домовленостей й не спроби Кремля отримати якісь нові умови для відвідування своїм уповноваженим громадян Росії. Денисова права: це просто затягування часу.

Для Путіна зараз найголовніше - це чемпіонат світу з футболу. Ми з власного досвіду знаємо - це потужний іміджевий захід, який на час змушує людей забути про проблеми і розбіжності. І Путін постарається використати чемпіонат на повну, якщо вже йому дали можливість провести це змагання.

Голодування Сенцова - одна з подій, яка заважає Путіну. Заважає насамперед з іміджевої точки зору. Йде чемпіонат, а до Путіна весь час звертаються з проханням помилувати українського режисера. У тому числі і власні діячі культури, і світові.

Путіну важливо не просто не допустити смерті Сенцова під час чемпіонату. Йому важливо продемонструвати максимальну конструктивність - але в разом із цим нічого не робити. Ось чому генерал Москалькова, яка незграбно грає в путінській камарильї роль уповноваженого з прав людини, отримала завдання імітувати переговорний процес з Денисовою. Практично - все як з Донбасом, "нормандським форматом", Мінськом. Переговори йдуть - хтось телефонує, розмовляє, домовляється. Навіть президенти! Але нічого не відбувається.

Українське керівництво не може від процесу переговорів ухилитися - тоді його звинуватять у байдужості до долі Сенцова та інших українських заручників. Але і вплинути на процес переговорів воно теж не може. Не може просто тому, що ми з вами не байдужі до долі Сенцова та інших українських громадян, а росіянам на своїх наплювати.

Москалькову, звичайно, можна не пускати до російських диверсантів - але тільки вони її зовсім не цікавлять. У неї зовсім інше завдання - імітація переговорів. І вона з цим завданням справляється. І постарається справлятися до фінального матчу чемпіонату, після якого Путін остаточно втратить інтерес до ситуації і у нього будуть розв'язані руки для нових провокацій.

Саме тому Сенцов перебуває у смертельній небезпеці. Для Путіна він - просто об'єкт для чергового обману громадськості, а не людина, яка може померти в російському концтаборі.

новини партнерів

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

17 листопада, 2019 неділя

16 листопада, 2019 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати