live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4
Портников Віталій 25 вересня, 2018 вівторок

Віталій Портников: Росія і Луб'янка - це синоніми

В РФ існує одна і та ж партія, на всяк випадок розділена на кілька груп

Після провалу кандидатів російської "партії влади" у другому турі регіональних губернаторських виборів багато спостерігачів починають говорити мало не про кризу російського режиму, закінчення "соціального договору" Путіна і його співвітчизників, конфлікті навколо пенсійної реформи. Однак таке сприйняття підсумків виборів - черговий самообман.

Путін починав свою кар'єру чекіста у НДР і збудував політичну систему Росії за зразком і подобою східної Німеччини. У НДР також було кілька політичних партій. Більш того, в "парламенті" НДР, Народній палаті, "партія влади" СЄПН навіть не мала більшості голосів. Що не заважало СЄПН керувати країною протягом декількох десятиліть.

У Росії та ж сама політична система. "Єдина Росія", "Справедлива Росія", КПРФ, ЛДПР - це одна і та ж партія, на всяк випадок розділена на кілька груп. Головне, що об'єднує ці групи - їх зв'язок з російською мафією і спецслужбами. Формування цієї системи почалося навіть не за Путіна, а за його попередника Бориса Єльцина. 1993 року, після розстрілу російськими військами будівлі парламенту, на позачергових виборах перемогла ЛДПР Жириновського. Демократи тоді вигукували "Росія! Ти здуріла! ". А насправді Жириновський виявився лояльним партнером Єльцина.

Для того, щоб КПРФ або комуністи проявили самостійність, необхідна масштабна політична криза в Росії - зникнення "Єдиної Росії", Путіна, Медведєва, розформування ФСБ і ГРУ і оприлюднення їхніх архівів. Так було в НДР після краху соціалізму.

Партії-союзники СЄПН тоді усунули комуністів від влади та сформували свій уряд. Але все одно не втрималися в політиці - тому, що архіви спецслужб не знищили і виявилося, що всі керівники цих партій - співробітники або агенти спецслужб. А потім виявилося, що агенти спецслужб були і серед їхніх наступників з табору дисидентів - тих, кого готували "про всяк випадок", якщо система завалиться. Так що політику залишили і останній генеральний секретар ЦК СЄПН Егон Кренц, і перший некомуністичний голова Держради НДР з лав партії-сателіту Манфред Герлах, і перший некомуністичний прем'єр НДР, колишній опонент системи Лотар де Мезьєр.

Якщо російський режим впаде, цій країні теж доведеться пройти через тотальне очищення і ізоляцію "стукачів" від політичного життя в країні. У сучасній Росії цих стукачів не менше, аніж НДР, їх присутністю буквально просякнуті і влада, і системна опозиція, і несистемна опозиція, і пропаганда, і демократична журналістика, і бізнес. Росія і Луб'янка - це синоніми.

І якщо Луб'янка збереже владу над сусідньою країною, не має ніякого значення, кого вона оголосить завтра своїм "смотрящім" - Путіна, Медведєва, Жириновського або Навального.

Введіть слово, щоб почати