10 фактів із життя Сергія Тарути


фото: Фото Вікторії Руденко
18 січня партія “Основа” висунула Сергія Таруту кандидатом у президенти України

25 січня Сергій Тарута подав документи до ЦВК для реєстрації кандидатом у президенти.

Ми вирішили нагадати 10 фактів про учасника виборчих перегонів.

1. 63 роки. Народився у селі Виноградному Донецької області. У дитинстві мріяв бути футболістом і космонавтом.

2. Має дві вищі освіти. 1979 року закінчив механіко-металургійний факультет Жданівського металургійного інституту. А 1999 року отримав диплом менеджера зовнішньоекономічної діяльності у Донецькій державній академії управління.

3. Як каже Сергій Тарута, бізнесом він розпочав займатися ще у 7 років, коли разом із батьками та трьома братами працював на городі. За його словами, упродовж 30 років город був єдиним способом заробити на достойне життя. За один сезон родина заробляла від 15 до 17 тисячі радянських рублів.

4. Пройшов шлях від майстра до заступника директора “Азовсталі”.

Читайте також: 10 фактів із життя Олександра Шевченка

5. У 1995 році став співзасновником зовнішньоторговельної фірми “Азовімпекс” та виконавчим директором корпорації “Індустріальний Союз Донбасу”, пізніше – головою ради директорів корпорації “Індустріальний союз Донбасу”. Як згадує Тарута, під час роботи у "Азовімпексі" "донецькі" за непоступливість замовляли його вбивство, запропонувавши кілеру $ 1 млн. Утім, на щастя, цього не сталося. 

6. На президентських виборах 2004 року підтримав Віктора Ющенка. Сам Тарута каже, що вірив у бажання Віктора Андрійовича змінити державу, але згодом зрозумів, Ющенко цього і не збирався робити. За словами Сергія Олексійовича, Віктор Андрійович йому пропонував посади і першого віце-прем’єр-міністра, і керівника уряду. Але Тарута відмовився від пропозицій. Пізніше вже Янукович пропонував йому стати першим віце-прем`єром України, але і на неї Тарута не погодився. На президентських виборах 2010 року підтримував Юлію Тимошенко.

Сергій Тарута із Юлією Тимошенко у Верховній Раді


Сергій Тарута та Петро Порошенко

7. У березні 2011 року разом з бізнес-партнером Віталієм Гайдуком Сергій Тарутою посів 428-ме місце в списку найбагатших людей планети, складеного журналом Forbes (всього в рейтингу було 1062 людини з різних країн світу). У колишніх компаньйонів по ІСД видання нарахувало $ 2,7 млрд. 

8. 2 березня 2014 року був призначений головою Донецької обласної державної адміністрації. У жовтні того ж таки року залишив цю посаду. 

Читайте також: 10 фактів із життя Андрія Садового

9. На дочасних парламентських виборах 2014 року обраний народним депутатом України у одномандатному окрузі №58 Донецької області. Один із засновників та лідерів партії “Основа”. Тарута каже, що готовий стати президентом для того, аби прибрати повноваження глави держави. Є прихильником парламентської республіки.

10. Цікавиться трипільською культурою. Колекціонує скіфське золото. Був одним співзасновників Музею національного культурного надбання “Платар”. 
 

 

новини партнерів

4 березня, 2021 четвер

3 березня, 2021 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати