live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Тиск на Данію буде зростати


фото: nord-stream
Поява у медіа листа керівника проекту "Північний потік-2" Маттіаса Варніга про можливість уповільнення будівництва альтернативного трубопроводу на кілька років - це зовсім не констатація поразки

Це - демонстрація публічного тиску на Данію, яка повинна якомога швидше видати дозвіл будівельникам "Північного потоку-2" і позбавити їх від зайвих витрат.

Для того, щоб зрозуміти це, потрібно для початку розібратися в тому, хто такий Маттіас Варніг. Він, зрозуміло, ніякий не енергетик. Маттіас Варніг - колишній кадровий співробітник розвідки НДР "Штазі", який працював на заході Німеччини агентом під прикриттям. І він - близький друг Володимира Путіна ось уже три десятиліття, при цьому достеменно невідомо, коли відбулася перша зустріч розвідників - у період роботи Путіна в Дрездені або пізніше, коли майбутнього президента перемістили до мерії Санкт-Петербурга. Саме Варніг, а ніякий не Шредер - головна довірена особа Путіна у прагненні створити альтернативні енергетичні маршрути і полегшити задачу завоювання України.

Сенс листа Варніга в тому, що тактика датської влади не дозволяє "Газпрому" і його західним партнерам продовжити будівництво. Данія не відмовляє, але й не дозволяє. Вона може вимагати додаткової інформації екологічного характеру. Будівельники антиукраїнського газопроводу повинні будуть спочатку намагатися відмовити у наданні цієї інформації через суд, потім - якщо програють справу - оформляти доповідь. Потім датська сторона буде працювати з цим документом, виступати зі своїм висновком - і невідомо ще, яким він буде. Все це час. Час, за який російська армія могла б уже спробувати вийти до Ужгороду. Час, якого Путіну може просто фізично не вистачити.

Тому Путін квапить Варніга, а Варніг квапить західних "доброзичливців" "Газпрому". Західні союзники Москви жадають грошей. Чекісти жадають крові. Бажання збігаються. Данія має дати дозвіл вже сьогодні. Ну якщо не сьогодні, так вже за кілька місяців, коли у Данії пройдуть парламентські вибори і там цілком може з'явитися новий уряд.

Уряд, який  має зайняти іншу позицію і з розумінням поставитися до потреб "Північного потоку-2". У необхідності появи в Данії саме такого уряду і складається справжня суть сигналу, спрямованого ветераном "Штазі" до високопоставлених агентів Кремля на Заході.

новини партнерів

24 жовтня, 2020 субота

23 жовтня, 2020 п'ятниця

24 жовтня, 2020 субота

23 жовтня, 2020 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати