live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Віталій Портников: Антикорупційний суд - не панацея


фото: slovoidilo
У перший день роботи Антикорупційного суду прийнято писати ритуальні тексти про те, якою важливою для розвитку країни є боротьба з корупцією і як допоможуть їй в цьому нові антикорупційні структури

Але для мене цінність появи Антикорупційного суду зовсім не в цьому. А в тому, що тільки після сформування у всій повноті "антикорупційної вертикалі" українці зможуть переконатися, що вона - не панацея. Що для успіху у боротьбі з корупцією потрібні не тільки антикорупційні структури, а й готовність суспільства до нетолерування корупції як життєвого укладу. І повага до закону. І написання цих законів таким чином, щоб вони не створювали преференції і лазівки для одних і не залишали в дурнях інших. Повинно бути чітке розуміння громадянами того простого факту, що правила - одні для всіх. Що влада не може порушувати Конституцію і закони країни навіть з благих намірів, навіть під акомпанемент обіцянок провести швидкі зміни в країні і наповнити холодильники. Що не можна вимагати дотримання законів від співвітчизників - а самому порушувати правила просто тому, що це зручно.

Якщо ви хочете отримати точну відповідь на питання, чому живете у корумпованій країні і чому будете жити в ній через десятиліття, просто вийдете на вулицю і подивіться, скільки автомобілів їде по смузі громадського транспорту в вашому місті - дорогих і не дуже, машин якихось "слуг народу" і звичайних таксистів, які ще не стали слугами, але обов'язково стануть при черговому цинічному перерозподілі владного пирога. Згадайте, як ви «допомагали» вашій дитині скласти іспит в інституті - просто давали їй гроші для викладача. Згадайте...

Втім, до чого це я. Можете нічого не згадувати, бо і так все це добре знаєте. Для вас все це зовсім не порушення закону, не корупція, не неповага до співгромадян. Для вас корупція - це можливість побачити по телевізору, як високопоставленого чиновника приносять до суду, загорнутого в ковдру.

Це я вам обіцяю. Будуть і ковдри, і судові процеси, і "посадки". Буде чого подивитися по телевізору. Але якщо не зміниться суспільство - корупція нікуди не дінеться, а від процесів і посадок вона тільки подорожчає.

Втім, якщо про це не будуть розповідати по телевізору, є шанс, що ви про це нічого не дізнаєтеся.

новини партнерів

9 серпня, 2020 неділя

8 серпня, 2020 субота

8 серпня, 2020 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати