10 фактів із життя нового генерального прокурора України Ірини Венедіктової

17 березня 269 голосами "за" Верховна Рада України призначила новим генеральним прокурором Ірину Венедіктову

Еспресо.TV пропонує десять фактів із життя Ірини Венедіктової, яка за останні кілька місяців зробила карколомну кар'єру - від народного депутата до в.о. голови Державного бюро розслідувань та Генерального прокурора України.

1. 41 рік. Народилася 21 вересня 1978 року у Харкові. Батько нової голови ДБР - генерал-майор міліції Валентин Венедіктов, працював проректором з навчальної роботи Харківського університету внутрішніх справ.  Закінчила Харківський національний університет внутрішніх справ. Пройшла курс, присвячений міжнародного комерційного арбітражу, в Chartered Institute of Arbitrators. 

2. Доктор юридичних наук, професор. З 2005 року і до обрання у парламент була  завідувачем кафедрою цивільно-правових дисциплін юридичного факультету ХНУ ім. В.Н. Каразіна. 

3. У 2016-2017 роках Венедиктова подавала свою кандидатуру на посаду судді Верховного суду України. Але провалила участь в конкурсі, отримавши бал менше мінімально допустимого. За даними "Ділової столиці", Ірина - капітан поліції.

4. Є членом науково-консультативної ради Верховного Суду. Арбітр Міжнародного комерційного арбітражного суду при Торгово-промисловій палаті України. Має власну наукову школу, до якої входять кандидати юридичних наук, які під керівництвом Венедиктової захистили дисертаційні роботи. Раніше була радником в ряді юридичних фірм.

5. Під час президентської кампанії 2019 року вона заявила, що всі вакансії в судах будуть швидко і якісно заповнені. Також Ірина Венедіктова обіцяла, що буде перезавантажена Вища кваліфікаційна комісія суддів, а кандидати будуть проходити відбір на професіоналізм і чесноту.

6. На початку 2019 року Венедиктова представляла Зеленського як кандидата в президенти під час поїздки представників штабів у Брюссель. Саме тоді Ірина у своєму виступі заявляла про відсутність в Україні закону про референдум з 2012 року, хоча він діяв до 2018 року і намір встановити в країні "пряме народовладдя", поняття якого суперечить Конституції, оскільки передбачає затвердження норм права без згоди Верховної Ради.

7. На дочасних виборах до Верховної Ради 2019 року була обрана до парламенту за списком партії "Слуга народу" (№3). З 29 серпня 2019 року – голова парламентського комітету з правової політики.

8. Віце-президент Фонду медичного права та біоетики. Віце-президент Всеукраїнської асоціації косметологів та аромологів.  

9. Чоловік - Денис Колесник - співробітник кіберполіції. В своїй декларації він не вказав машину, яку задекларувала його дружина. Подружжя виховує сина Данила та доньку Аделіну.   

10. 27 грудня 2019 року президент Зеленський звільнив із посади голови ДБР Романа Трубу і призначив т.в.о керівника відомства Ірину Венедіктову. На цій посаді вона встигла потрапити в скандал ыз призначенням адвоката Віктора Януковича Олександра Бабікова заступником голови ГБР. Крім того, Венедиктова виступає за скасування амністії учасникам Революції гідності.

новини партнерів

6 березня, 2021 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати