На додачу до тисячі від Кабміну. Вслід за Львовом у Києві та Одесі запровадили місцеві щомісячні доплати освітянам

8 лютого, 2025 субота
20:33

Освітяни з Києва та Одеси отримуватимуть суттєві щомісячні доплати. Перед цим схоже рішення прийняли у Львові

Зміст

Кошти йтимуть з виключно місцевих бюджетів.

Київ

Українська столиця спрямувала додаткові 2,4 млрд грн на фонд заробітної плати для педагогічних працівників. Про це заявив заступник голови Київської міської державної адміністрації Валентин Мондриївський, передає Офіційний портал Києва.

Зарплати столичним педагогам буде підвищено на 30% відповідно до кваліфікаційної категорії.

Додаткові виплати вже отримали освітяни у Голосіївському, Деснянському, Дніпровському, Оболонському, Подільському, Святошинському та Солом’янському районах. У Печерському районі надбавки поки що отримали лише працівники дошкільної та позашкільної освіти.

"Очікуємо, що найближчим часом усі райони столиці завершать виплату надбавок, які у 2025 році стануть щомісячними", - наголосив Мондриївський.

Одеса

Міська рада Одеси теж ухвалила рішення про щомісячну доплату працівникам освітньої галузі. Загальний розмір фінансування становитиме більш ніж 220 млн грн, повідомила "Новій українській школі" (НУШ) директорка Департаменту освіти і науки Одеської міської ради Олена Буйневич.

За її словами в програму були включені всі працівники закладів освіти, засновником яких є міська рада.

Доплату розподілили наступним чином:

  • педагогічні працівники шкіл, садочків, позашкільних закладів отримуватимуть 2000 грн;
  • бібліотекарі, медики в освіті, прибиральники, підсобні робітники, лаборанти, кухарі в садочках − по 1000 грн;
  • молоді спеціалісти − 3000 грн, як минулого року.

Як зазначила Буйневич, необхідні розпорядження вже в стадії підготовки і будуть винесені на наступну сесію. За її прогнозами, найбільш вірогідним варіантом перших виплат стане квітнева заробітна плата.

Читайте також: Богдан Данилишин. Чим спричинена інфляція в Україні?

“У нас наступна сесія має бути навесні − в квітні або в березні, але вже сьогодні я чула від депутатів, що треба скоріше прийняти рішення, щоб люди могли якнайшвидше отримати гроші”, - підсумувала Буйневич.

Львів

30 січня, Львівська міська рада внесла зміни до програми “Педагоги, які надихають” та затвердила премію у розмірі 15 тис. грн для 1000 освітян, поінформувала пресслужба міськради.

Ця премія була прийнята ще минулого року і діятиме впродовж 2025-2030 років. Зміни, які затвердили депутати, стосувалися суми преміювання, яка надаватиметься впродовж одного року кожного місяця для 1000 педагогів.

При цьому доплата торкнеться не тільки вчителів, а й освітян мистецьких шкіл та позашкілля. 

Станом на сьогоднішній день львівський педагог отримує 12 тисяч гривень, і за програмою він матиме можливість отримати додатково 15 тисяч без будь-яких відрахувань. Крім того, програма торкнеться фахових вчителів, які вже мають абсолютний авторитет серед дітей і багато працюють з ними. Ці педагоги сумарно отримають до 35 тис грн.

Загалом отримати премії зможуть наступні категорії:

  • Вчителі шкіл Львівської громади, які працюють не менше одного року у відповідному закладі освіти на посаді вчителя за основним місцем праці з тижневим навантаженням, що становить не менше 18 годин на тиждень.
  • Соціальні педагоги, практичні психологи, педагоги-організатори, які працюють не менше одного року у відповідному закладі освіти на зазначеній посаді за основним місцем праці з навантаженням 40 годин на тиждень.
  • Керівники гуртків закладів позашкільної освіти, які працюють не менше одного року у зазначених закладах за основним місцем праці з тижневим навантаженням, що становить не менше 18 годин на тиждень.
  • Викладачі та концертмейстери мистецьких та музичних шкіл Львівської міської територіальної громади, які працюють не менше одного року у зазначених закладах культури за основним місцем праці з тижневим навантаженням, що в сумі становить не менше 18 годин на тиждень.

Крім того, в програмі прописаний порядок обрання педагогів, що гідні нарахування й виплати згаданої доплати. Цей порядок передбачає проходження трьох етапів. На першому етапі учні анонімно голосуватимуть за вчителя, заповнюючи анкету. На другому етапі педагогічні працівники проходитимуть професійне тестування. І на останньому етапі викладача оцінюватиме експертна група, в яку увійдуть освітяни, батьки та представники учнівського самоврядування.

У Львові також діє програма “Освітня премія Львова“, в межах якої кожного року на конкурсній основі обирають 150 освітян, які отримують премії: 147 педагогів отримують по 35 тисяч гривень, а троє найкращих з категорій загально середня освіта, дошкільна освіта та позашкілля отримують по 100 тисяч гривень.

Вчительська зарплата розміром 4000 євро/доларів як передвиборча обіцянка команди Зеленського

Перед голосуванням на президентських виборах 2019 року тодішній представник виборчого штабу Володимира Зеленського Давид Арахамія публічно заявляв, що було б непогано підвищити зарплати вчителів до 4000 євро.

Бажане підвищення вчительських зарплат до рівня 4000 доларів обговорювалося й у 13 випуску влогу "Зе Президент Слуга Народу", що вийшов 14 березня 2019 року, тобто між першим і другим туром голосування за нового президента, запис якого зберігся в офіційному фейсбуці партії "Слуга Народу". На тому відео щодо підвищення зарплати вчителів висловлюється сам Зеленський та нинішній народний депутат, голова комітету з питань освіти, науки та інновацій Верховної Ради України Сергій Бабак. При цьому Зеленський посилається на досвід Кіпру.

Теги:
Читайте також:
Київ
+10.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.28
    Купівля 41.28
    Продаж 41.83
  • EUR
    Купівля 44.75
    Продаж 45.44
  • Актуальне
  • Важливе
2025, понедiлок
24 березня
14:18
"Діють нешаблонно і намагаються атакувати на різних ділянках": у 79-й ОДШБр розповіли про ситуацію на Новопавлівському напрямку
14:09
Найстаріший гурт в історії попмузики The Searchers після 68-річної карʼєри оголосив дату останнього шоу
14:06
OPINION
Інституційна памʼять і при чому тут молитва Путіна за Трампа
14:01
Су-25
У Росії впав літак Су-25 під час виконання навчального польоту
14:00
Ексклюзив
Елла Лібанова
"Можемо розраховувати на повернення третини": академік Лібанова про репатріацію жінок з-за кордону у разі закінчення війни
13:36
Ексклюзив
Елла Лібанова
"Брак робочої сили - це неминучість": академік Лібанова вважає, що війна покладе край ейджизму в Україні
13:15
Білосніжка
Попри критику, фільм "Білосніжка" очолив кінопрокат, зібравши $87,3 млн у перший вікенд
13:08
Оновлено
У Саудівській Аравії проходить зустріч делегацій Росії та США
13:01
Інтерв’ю
Ольга Сагайдак
Евакуація музейних колекцій з прифронтових регіонів. Розмова з головою правління Коаліції дієвців культури Ольгою Сагайдак
13:00
Ексклюзив
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Війська РФ намагаються зайняти вигідні рубежі на Запорізькому та Харківському напрямках, - Defense Express
12:47
Готувала ракетний удар по базі морпіхів ЗСУ і планувала втечу до Росії: в Одесі затримали ймовірну агентку ФСБ
12:43
Радослав Сікорський
Ми повинні підготуватися до чергової агресії РФ до 2030 року, - Сікорський
12:30
Анонс
Джуд Беллінгем, збірна Англії
ЧС-2026: Результати й розклад матчів 2-го туру європейської кваліфікації
12:29
Ларрі Темблін
У віці 82 років помер співзасновник гурту The Standells Ларрі Темблін
12:20
Оновлено
Китай
Китай спростував інформацію про свою участь у миротворчій місії в Україні
12:08
На фронті загинув "госпітальєр" і військовий Олександр Олійник
12:01
OPINION
Мисливські байки Віткоффа
11:54
Філіппіни та Австралія почали спільне патрулювання
США та Філіппіни розпочали спільні військові навчання за участю 5 тис. солдатів
11:53
Ексклюзив
ЄС
"Це не так": кореспондентка Еспресо зі Страсбурга про відмову ЄС конфіскувати заморожені активи РФ
11:36
Речник Державної прикордонної служби України Андрій Демченко
Російські ДРГ намагаються перенести бойові дії з Курщини на територію України, - ДПСУ
11:23
електроенергія
Через негоду без світла залишилися 37 населених пунктів у кількох областях: ситуація в енергосистемі 24 березня
11:14
пожежа від цигарки
Зеленський підписав законопроєкт про підвищення акцизу на тютюнові вироби
11:05
Огляд
світ, міжнародний огляд
Чи принесуть переговори мир до Великодня і що стримує європейські війська. Акценти світових ЗМІ 24 березня
11:04
дрони
Країни-партнери Коаліції дронів інвестують €20 млн на закупівлю розвідувальних БПЛА для України
11:01
У Дії стартувало голосування за склад національного журі на Євробаченні-2025
10:43
Окупанти викрали 164 артефакти з Криму: ГУР оприлюднило список російських музейників, які до цього причетні
10:42
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
Можемо зробити два висновки: Згурець про атакувальні дії ЗСУ у Білгородській області РФ
10:27
Ексдиректор Kalush Orchestra пояснив, чому гурт відмовився поширити збір на дрон "Дзиґа"
10:22
Готував схрони з вибухівкою та коригував удари РФ: у Харкові затримали агента ФСБ
10:18
Екрем Імамоглу
Партія заарештованого мера Стамбула Імамоглу висунула його кандидатом у президенти Туреччини
10:08
OPINION
Є межа, до якої ми можемо грати у переговори
09:48
Інфографіка
долар євро валюта обмін
Курс валют на 24 березня: за скільки можна купити долар та євро
09:44
Дональд Трамп
Трамп дедалі більше злиться через продовження ракетних обстрілів і дронових атак, - Telegraph
09:39
Ексклюзив
Війна з Росією, ЗСУ
"Туман війни": командир полку безпілотних систем "Ахіллес" Федоренко про ситуацію на Білгородщині РФ
09:29
Оновлено
ДТП під Сімферополем
Під Сімферополем рейсовий автобус врізався у зерновоз: є загиблі
09:25
Оновлено
У окупантів на Херсонщині вибухають безпілотники під час злету, - партизани
08:31
Ексклюзив
авіабаза в Енгельсі
Логістика розірвана, але ймовірність пошкодження літаків мала: авіаексперт Храпчинський про удар по аеродрому "Енгельс" у РФ
08:26
На фото: Жерар Депардьє
Жерар Депардьє постане перед судом у Парижі за звинуваченнями у сексуальному насильстві
08:20
Оновлено
За добу на фронті сталося 140 боїв: Сили оборони відбили 61 атаку росіян на Покровському напрямку
08:16
Портрет Дональда Трампа, розміщений у капітолії штату Колорадо
"Волів би не мати жодного портрета, ніж мати такий": Трампа обурило його "навмисно спотворене" зображення
Більше новин