ISW пояснив, для чого росіяни будують укріплення на кордоні з Україною

15 березня, 2023 середа
05:27

Війська РФ будують укріплення на кордоні Росії з Україною у Курській та Брянській областях, ймовірно, аби підтримувати інформаційні операції

Зміст

Про це йдеться у звіті Інституту вивчення війни.

Експерти зазначають, що російські війська продовжують зводити оборону вздовж кордону Росії з Україною, щоб притиснути українські війська до північних прикордонних районів. А саме війська РФ продовжують будівництво оборонних споруд в Курській та Брянській областях РФ.

Також ворог тримає війська у Білгородській області для проведення показових акцій, щоб не допустити відходу українських сил на інші напрямки.

"Російські війська, можливо, будують оборонні укріплення для підтримки інформаційної операції, яка зображує українські війська як пряму загрозу території Росії", - кажуть аналітики.

В Інституті відзначили, що загарбники також продовжили будівництво укріплень в окупованих районах Запорізької та Херсонської області. На знімках із прив'язкою, опублікованих 13 березня, видно російські блокпости та оборонні споруди на південь від Токмака Запорізької області.

Раніше експерти зазначали, що у РФ наростає занепокоєння стосовно можливого українського контрнаступу на півдні України, з чим пов'язана стурбованість російського інформаційного простору бойовою могутністю України.

ISW нагадує, що 14 березня ворожі війська завдали ударів на північний схід від Куп'янська і вздовж лінії Сватове – Кремінна. Кадри з геолокацією, опубліковані 14 березня, вказують на незначне просування військ РФ у напрямку Новоселовського (14 км на північний захід від Сватового). Голова Луганської ОВА Сергій Гайдай, звільнення якого погодили у Кабміні, повідомив, що російські сили на цьому напрямі втрачають до роти (від 30 до 100 осіб особового складу) на добу, але не знижують кількість атак.

Російські війська продовжують наступати у районі Бахмута Донецької області. Кадри з геолокацією, опубліковані 13 березня, показують, що ворог просувався вулицею Садовою у південній частині Бахмута.

Аналітики зазначають, що за даними російських джерел, бойові дії все більше переміщуються у бік західного Бахмута, також бойовики ПВК Вагнера намагаються вийти на лінію Хромово – Богданівка за 5 км на захід від Бахмута.

Також 14 березня війська РФ продовжували наземні атаки у районі Авдіївки. Кадри з прив'язкою, опубліковані 13 березня, показують, що російські війська просунулися на схід від Красногорівки (приблизно за 9 км на північ від Авдіївки). Російський блогер стверджував, що окупанти продовжують наступ у Красногорівці та намагаються обійти Авдіївку.

Теги:
Читайте також:
Київ
+16.4°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, вiвторок
21 липня
23:39
Огляд
Михайло Драпатий буде головнокомандувачем ЗСУ: чи стане 43-річний головком новим Залужним для українців
23:31
Михайло Федоров
Зеленський запропонував Федорову "достойну позицію у владі". Федоров привітав Драпатого й подякував Сирському
23:03
Роберт "Мадяр" Бровді
Мадяр розповів, як дрони можуть змінити підхід до деокупації Криму: ключові елементи стратегії
22:48
Цифровий нашийник: мігрантів у Росії зобов’яжуть купувати мобільні телефони з електронним профілем
22:40
Карта бойових дій за 4-11 липня
У Криму назріває щось "недобре": російські z-блогери панікують
22:13
Оновлено
дрон-перехоплювач P1-Sun
SkyFall представила новий дрон-перехоплювач P1-SUN Jetkiller, ССО проводять операцію "Кондуктор", а на фронті від початку доби було понад 188 боїв
22:07
росгвардія омон
У Росії почали готувати Росгвардію до мобілізації та воєнного стану
22:05
Василе Тофан
У Молдові новий уряд. Парламент схвалив кандидатуру Василе Тофана і висловив довіру його команді
21:53
рубль вогонь
Збитки від пожежі на складах Wildberries перевищили річні бюджети 53 регіонів Росії
21:45
В Україні шостий день тривають протести проти відставки Михайла Федорова
21:45
Гвідо Крозетто
"Україна вже виграла війну", - міністр оборони Італії
21:38
Олександр Лукашенко
"Всі, хто не вміє працювати, - в армію, на південний кордон": Лукашенко заявив про розгортання білоруських ССО на кордоні з Україною
21:14
Ексклюзив
Енді Бернем
Україна, Європа і Трамп: журналіст Хотин про те, як новий прем'єр Великої Британії розставить пріоритети
21:14
зерно
Через блокаду Азовського моря російський експорт пшениці впаде на третину, — ЗМІ
20:54
удар РФ по складах ЮНІСЕФ
РФ знищила гуманітарний склад ЮНІСЕФ: втрачено допомогу для дітей на $3,9 млн
20:37
Ексклюзив
Віталій Портников
Портников: Відставка Федорова, з точки зору політтехнологій, - це помилка
20:34
Ексклюзив
Мій командир отримав догану від Сирського: колишній бойовий медик Козятинський, який бере участь у протестах на підтримку Федорова
20:27
у Києві відзначили 120 років від дня народження Олени Теліги
"Теліга стала символом": у Києві вшанували 120-річчя поетеси та діячки ОУН
20:16
Ексклюзив
Олександр Сирський у командному пункті поблизу Покровська (2 серпня 2025 року)
Пехньо: Уникнути змін у керівництві ЗСУ не вдасться, питання - коли
20:09
Казахстан не транспортуватиме нафту Чорним морем через загрозу атак, — ЗМІ
20:02
OPINION
Питання не зводиться до Федорова чи Сирського
19:12
Оновлено
Росіяни атакували Запоріжжя КАБами 21 липня 2026
Росія обстріляла Харків, Чернігів, Херсон, Запоріжжя, Донеччину та Дніпровщину: є загиблі та руйнування. На Сумщині атаковано рятувальників
19:02
Рух "Кримська солідарність" оголосив про припинення роботи через тиск окупантів
18:56
Ексклюзив
У чому криється непорозуміння між Федоровим та Сирським: прокоментував нардеп Веніславський
18:50
пальне росія
Росія забирає пальне зі Сибіру, аби врятувати Москву від дефіциту, - Reuters
18:30
Затримання одного з підозрюваних у побитті поляка, який захищав українця у Познані
Затримали двох підозрюваних у побитті поляка, який заступився за українця у Познані
18:23
На фото: Павільйон Росії на Венеційській бієнале в 2022 році
ЄС позбавив гранту Венеційську бієнале через відновлення роботи російського павільйону
18:12
тюрма
Агент, який "зливав" ворогу військові локації та дані про ДніпроГЕС, сидітиме 15 років, — рішення Верховного Суду
18:06
ЛЕП на окупованих територіях
РФ будує лінію електропередачі вздовж "Дороги смерті", аби з’єднати ЗАЕС з окупованими територіями, – Greenpeacе
17:58
НАБУ
НАБУ викрило схему заволодіння понад 150 млн грн у Нацгвардії
17:48
українська мова
У Києві оштрафували вчительку, яка увімкнула першокласникам мультфільм російською мовою
17:47
Зустріч Володимира Зеленського з Віктором Ніколюком
Зеленський зустрівся з командувачем оперативно-тактичного угруповання "Схід" Віктором Ніколюком
17:23
Євген Бушмакін
На війні загинув актор Євген Бушмакін, відомий за фільмом "Герой мого часу"
17:23
на фото: Ільхам Алієв
Алієв заявив про таємну зустріч експосадовців Німеччини та Росії в Азербайджані. Говорили про Україну
17:19
Ужгород
Через постійні обстріли люди готові продати житло в Києва, Дніпрі чи Запоріжжі, аби купити у безпечнішому місці, – експертка з інвестицій у нерухомість Маріанна Бігунець
17:06
Анонс
Фестиваль ТуСтань 2026
Франківський Драмтеатр, реконструктори, музичні гурти та літературні зустрічі: що підготували на фестивалі "Ту Стань. Шлях Героя"
17:02
OPINION
Микола Бєлєсков
Хто і як може вести дискусію про військових
16:44
Віктор Орбан
В Угорщині провели обшуки в офісі партії Орбана
16:42
Оновлено
Румунія, прапор Румунії
Біля Румунії уражено танкер Gas Lisbon, який прямував до України. Сибіга заявив про загрозу всьому Чорноморському регіону
16:25
Те, що відбувається в Україні, може статися і в США, – впливова блогерка Лумер із MAGA середовища Трампа після прогулянки Києвом
Більше новин