
Карта бойових дій за період 29 березня – 5 квітня: росіяни розпочали новий наступ
Початок квітня став рекордним за кількістю боєзіткнень не тільки у 2025 році, а всю війну – понад 1340. Стабільно понад третина всіх атак відбувається на Покровському відтинку. Наступними за інтенсивністю боїв, але із суттєвим відставанням, йдуть Лиманський і Торецький напрямки, а також прикордоння: Курщина, Білгородщина й Сумщина. Однак кризи на фронті виникли на інших ділянках, зокрема на Куп’янському, Лиманському та Новопавлівському напрямках
Наступ на Запоріжжі загальмував
Після прориву ворога на 2,5 км до рокадної дороги Степове – Оріхів два тижні тому темпи наступу зс РФ суттєво впали. Вони підійшли до дороги, але так і не зуміли перерізати її на жодній ділянці. У районі Малих Щербаків фронт повністю стабілізувався. Найбільші зусилля окупантів були спрямовані на захоплення Лобкового і Степового, однак тут вони мали мінімальне просування та розширення зони боїв. Відтак ворог спробував атакувати на сусідній ділянці біля Кам’янського, де він зумів пробитися на 200 м на фронті завширшки 2,5 км. Значною перешкодою на цій ділянці є річка Янчекрак, яка ускладнює логістику й не дає окупантам розвинути наступ.
Карта бойових дій за 29 березня – 5 квітня, Фото: Еспресо
Бій за Костянтинопіль
На фронті між раніше захопленими Кураховим і Великою Новосілкою росіяни ведуть запеклі бої задля подальшого захоплення траси Донецьк – Запоріжжя. З одного боку вони атакують в лоб на Костянтинопіль й Андріївку, а з іншого намагаються пробитися на Комар, щоб відрізати шляхи відступу і знову спробувати оточити наше угруповання військ, яке на цій ділянці фронту вже щонайменше тричі змогло цього уникнути. Упродовж цього тижня наступ на Комар повністю загальмував попри численні спроби наступу на Дніпрорудне і Бурлацьке.
Карта бойових дій за 29 березня – 5 квітня, Фото: Еспресо
Хоча що росіяни вже понад місяць перебувають в Андріївці та Костянтинополі, однак вони не можуть повністю захопити ці населені пункти. Цього тижня Силам оборони вдалося відбити механізований накат з Андріївки на Олексіївку, однак окупанти захопили частину сірої зони в руслі річки Вовча між Андріївкою та Костянтинівкою.
Утім найбільш небезпечна ситуація формується дещо південніше, де ворог зайшов і закріпився в Розливі, а ЗСУ поки не зуміли перерізати цей виступ. У разі розвитку цього просування росіяни отримають змогу наступати на Костянтинопіль ще й із півдня. А становище наших захисників на цій ділянці фронту значно погіршиться. Тим паче, що на півночі зс РФ намагаються пробиватися зі Срібного в напрямку на Олексіївку, щоб підсилити загрозу оточення ще з одного флангу.
Покровськ і Новопавлівський напрямок
Росіяни вже понад місяць намагаються захопити два невеликих села – Надіївку і Преображенку. Захисники останньої тривалий час оборонялись у напівоточенні, а коли вийшли із села, то створили таку "kill-зону", що росіяни досі не можуть у ньому закріпитися. А тому вирішили його обійти із півночі та почали свій рух на Котлярівку. В Надіївці цього тижня окупанти зуміли закріпитися на ще на сотні метрів, але так і не зайняли всього села, хоча використовують для цього значні ресурси. Натомість ЗСУ провели низку успішних контратак біля Надіївки й у напрямку на Новоєлизаветівку. Також наші військові атакували біля Успенівки в сторону Солоного, а кілька днів тому зрізали наступ ворога на Новоолександрівку.
Карта бойових дій за 29 березня – 5 квітня, Фото: Еспресо
На інших ділянках з правого флангу Покровського фронту постійно тривають зустрічні контратаки без суттєвого просування. Такі дії наших героїв суттєво збавляють наступальні темпи та можливості зс РФ. Хоча росіяни ще два місяці тому заявляли, що вони з дня на день зайдуть в Дніпровську область, але наразі вони фактично топчуться на місці - долаючи в місяць 2-3 км.
Наступ на Костянтинівку, Торецьк
Поки Сили оборони стримують росіян в Часовому Яру, ворог намагається пробитися до Костянтинівки з півдня. Їхній наступ через Торецьк загальмував на довгі 9 місяців, а тому ворог, бажаючи прискорити події, відкрив два тижні тому новий фронт з боку Авдіївки. Але й цей наступ фактично провалився. Ціла армія, яку передислокували з Курахівського фронту, за 2 тижні пробилася на 2 км і окупувати Пантелеймонівку та частково зайшла в Олександропіль, але не змогла тут закріпитися. Наступ з Пантелеймонівки на Валентинівку розбився об нашу оборону. Так само як і наступ з Нью-Йорка на Щербинівку. Очевидно, що ця армія не має достатньо сил для просування і їй буде потрібне підкріплення, яке готували для прориву на Костянтинівку. Вводити його зараз – це вже провал наступу.
Карта бойових дій за 29 березня – 5 квітня, Фото: Еспресо
Тим часом у Торецьку ситуація змінюється дуже динамічно, адже бої тривають за кожний будинок й обидві армії постійно підтягують нові підкріплення. Цього тижня зс РФ змогли зайняти квартал між шахтою Торецька і поселенням Кримське.
Лиманська криза
З одно боку тиждень тому зс РФ мали значний успіх, пробившись на 7 км у глибину нашої оборони. А з іншого їх зупинили на підступах до Катеринівки, що розташована між Лиманом і Боровою. Цього тижня успіхи в окупантів мінімальні – вони були спрямовані не стільки на просування вперед, скільки на розширення захопленого плацдарму, зокрема в напрямку села Нове і Зелена Долина, що на південь, а також на північ у напрямку Макіївки.
Карта бойових дій за 29 березня – 5 квітня, Фото: Еспресо
Проглядається найближчий план росіян – повністю витіснити ЗСУ із Луганської області на ділянці між Катеринівкою та селом Степи, що на дорозі між Боровою і Сватовим. У дальшій перспективі новостворений плацдарм дає можливість одночасно наступати як на Борову із півдня, так і на Лиман, через Шандриголови. Наразі ЗСУ не можуть зрізати новоутворений виступ, але ймовірно це завдання під силу для новоствореного корпусу ЗСУ на базі 3-ї штурмової бригади.
Нова загроза для Куп’янська
Цього тижня росіяни зуміли пробитися на понад 2 км до Кіндрашівки, яка є північними воротами до Куп’янська, з правого берега Осколу. ЗСУ відступили та зайняли оборону в самому селі. Очевидно, що раніше 4 плацдарми, створені на правобережжі Осколу, не дали для окупантів належних результатів, адже загарбники які переправлялись на інший берег без бронетехніки не мали наступального потенціалу й швидко вмирали.
Карта бойових дій за 29 березня – 5 квітня, Фото: Еспресо
Відтак зс РФ вирішили зосередитись на єдиному напрямку – наступу на Куп’янськ. Якщо ворогу вдасться повністю захопити Кіндрашівку, то від неї по дорозі до Куп’янська менше, ніж 5 км. Однак, ймовірно, це завдання не буде посильним для окупантів, принаймні у найближчі місяці.
Разом з тим, ворог продовжує тиснути на Западне, у Дворічній, Новомлинську та ще північніше, щоб розосередити оборонні спроможності ЗСУ.
Рекордний березень
втрати ворога, Фото: Еспресо
У березні ЗСУ встановили кілька абсолютно унікальних у цій війні рекордів. Головний із них – це те, скільки ми ліквідували окупантів на 1 км кв., який вони зуміли захопити. Так, у перший місяць весни росіяни окупували 133 км кв. нашої землі та втратили 41 160 військових, або 309 окупантів на 1 км кв. Для порівняння: в середньому за весь 2024 рік цей показник був 130 окупантів, а в січні зріс до 150. Тобто в березні темпи просування зс РФ значно впали, а рівень їхніх втрат залишився стабільно високим.
втрати ворога, Фото: Еспресо
Інші рекорди Сил оборони додатково підсилюють цю тенденцію. Якщо показник понад 4 тис. збитих безпілотників тактичного рівня вказує як на ріст кількості терористичних атак, так і на поліпшення наших можливостей, понад 3,5 тис. підірваних автомобілів свідчить про різке скорочення ворожої бронетехніки, то 1644 ліквідовані артсистеми – це прямий результат прогресу роботи безпілотних сил ЗСУ.
втрати ворога, Фото: Еспресо
Карти створено на основі інформації, отриманої від Генерального штабу Збройних Сил України, а також з інших відкритих та перевірених джерел. Водночас карти не є максимально точними та лише умовно відображають тенденції в зоні бойових дій.



- Актуальне
- Важливе















