ДБР викрило працівників виправної колонії на Полтавщині, які катували в'язнів

29 травня, 2024 середа
10:38

Працівники ДБР викрили службовців виправної колонії на Полтавщині, які знущались та били ув’язнених. Їм повідомили про підозру

Зміст

Про це повідомляють пресслужба Державного бюро розслідувань та Офісу генпрокурора.

Працівники ДБР викрили численні факти катування ув’язнених у низці регіонів України. Підозри отримали 4 службові особи Держустанови "Божковська виправна колонія (№16)" у Полтавській області.

У ході розслідування були викриті численні факти знущань та побиття осіб, які відбували покарання у колоніях.

Слідством встановлено, що жертвами злочинців були майже всі, хто потрапляв до колонії. Процес виявлення осіб, які постраждали від протиправних дій службовців колонії, триває.

"Новоприбулим погрожували поселенням серед "відторгнутих загалом" в’язнів та били до тих пір, поки не ламали волю й примушували беззаперечно виконувати будь-які вказівки. Наразі перевіряється інформація навіть про факти смерті від побоїв", - повідомляють правоохоронці.

Задокументовано факт катування у лютому 2022 року засудженого упродовж майже однієї години. Все це супроводжувалося постійним психологічним тиском.

Фото: t.me/pgo_gov_ua


Зокрема слідство встановило, що з моменту прибуття до колонії кожен із засуджених проходив жорстку процедуру приймання, під час якої новоприбулих засуджених змушували прибирати підлогу та знімали цей процес на відеокамеру. 

У разі відмови застосовувалися тортури: били руками, ногами, гумовими кийками, палицями у різні частини тіла, викручували руки тощо. Серед іншого, наприклад задокументовано факт нанесення понад 200 ударів одному із засуджених.

Також у розпорядженні слідства є відеофайли, на яких зафіксований момент завдання тяжких тілесних ушкоджень одному з новоприбулих в’язнів колонії. Експертиза відео підтвердила його справжність.

У матеріалах також містяться й інші факти катувань у цій та інших виправних установах, які наразі є предметом дослідження.

Чотирьом службовим особам Державної установи "Божковська виправна колонія (№16)" повідомлено про підозру за частиною другою статті 127 (катування) Кримінального кодексу України (в редакції статті до внесення змін Законом № 2812-ІХ від 01.12.2022).

Санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк до 10 років.

Вирішується питання про обрання щодо підозрюваних осіб запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою.

Проводиться робота щодо встановлення інших фактів катувань та збір доказів щодо причетності інших службових осіб колонії, в тому числі керівного складу.

"Також проводяться слідчі дії в офісі Північно-Східного міжрегіонального управління з питань виконання покарань ДКВС та у керівника цієї установи. Крім інформації про можливу організацію системи поборів та знущань у підпорядкованих закладах виконання кримінальних покарань, перевіряються також підстави отримання ним у приватну власність майна, яке значно перевищує його офіційні доходи. Йдеться про численні квартири, офісні приміщення та елітні автомобілі", - додали слідчі.

  • 28 травня стало відомо, що троє російських військових на Миколаївщині катували, а потім застрелили цивільного чоловіка: ГУР та Нацполіція ідентифікували їх та оголосили підозри.
Теги:
Читайте також:
Київ
+12.6°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.35
    Купівля 41.35
    Продаж 41.93
  • EUR
    Купівля 47.04
    Продаж 47.77
  • Актуальне
  • Важливе
2025, субота
26 квітня
13:38
Вибух в Ірані
У порту на півдні Ірану стався потужний вибух: є значні руйнування
13:17
Оновлено
POS-термінал
В Україні зранку через масштабний збій не працювали термінали, застосунки Дії та Нової пошти
13:11
Оновлено
Зеленський і Трамп
Зеленський у Ватикані провів зустріч із Трампом: у Білому домі назвали її продуктивною
13:02
У РФ помер один із розробників засобів РЕБ "Красуха", авто якого підірвали біля кордону з Україною, - росЗМІ
12:57
McDonald's
McDonald's хоче мати власний товарний знак у РФ: що це означає
12:25
Міноборони допустило до експлуатації в ЗСУ безпілотник українського виробництва "Громило Оптик" на оптоволокні
12:12
дорар євро обмін валют
Курс валют на 26 квітня: скільки в середньому коштують долар, євро та злотий
12:02
OPINION
блог Дмитро Шульга
Згода на визнання Криму Штатами: гірше за Будапештський меморандум
12:01
Оновлено
РФ запустила по Україні дрони й ракети: на Дніпровщині влучання у багатоповерхівку, загинув чоловік, серед постраждалих - дитина
11:56
Війська РФ зранку атакували Харків та область: серед постраждалих - дитина
10:50
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
Окупанти на ТОТ Запорізької області зрізають кабелі зв’язку, прикриваючись "розмінуванням", - "Жовта стрічка"
10:50
ППО
Сили ППО за ніч знищили 66 ворожих БПЛА
10:45
Наживо
Папа Римський
У Римі ховають Папу Римського Франциска
10:37
КНДР, Північна Корея
У КНДР за участі Кім Чен Ина представили новий 5000-тонний військовий корабель
10:33
Ексклюзив
Підготовка до похорону Папи Франциска у Ватикані
На Майдані святого Петра зібралось понад 200 тис. людей, щоб попрощатись з Папою Франциском
10:03
OPINION
"Мінські" для Зеленського?
09:58
Ексклюзив
Володимир Зеленський, Дональд Трамп
"Намагаються промацати реакцію України": ексзаступник міністра з питань ТОТ Тука про злив у ЗМІ планів Трампа щодо війни
09:07
Огляд
Жінка-бомба, свідомий фітнес і сто котячих літ – 5 книг, які вас вразять
08:52
Володимир Зеленський
Зеленський прибув до Рима на церемонію прощання з Папою Франциском
08:20
Оновлено
ЗСУ
Минулої доби на фронті відбулося 156 боїв: на Покровському напрямку українські захисники зупинили 44 штурми
08:07
втрати окупантів
Армія РФ за добу війни в Україні втратила 1110 військових, 70 артсистем і 118 БПЛА
08:02
OPINION
Не завадило б американцям вивчити власну історію
07:35
землетрус
В Еквадорі стався землетрус магнітудою 6,3: постраждали щонайменше 20 людей
07:30
Огляд
Катастрофа на Чорнобильській АЕС 39 років потому: війна як загроза нової трагедії
06:29
Оновлено
чорне море, ракетоносій рф
РФ утримує у Чорному морі один корабель, який є носієм "Калібрів"
05:58
Папа Римський
У Ватикані завершилася церемонія прощання з Папою Франциском
03:37
Apple планує виробляти більшість iPhone для США в Індії замість Китаю, - Reuters
02:33
У Києві склали адмінпротокол на жінку, яка в День жалоби слухала російську музику
01:59
Армія+
В Армія+ для військових запустили освітній курс про фінансову грамотність
01:25
Дональд Трамп
Більшість пунктів погоджено: Трамп прагне зустрічі України та РФ на "дуже високому рівні"
01:00
Президент Литви Гітанас Науседа
Президент Литви вважає, що визнання анексованого Криму російським буде "бомбою сповільненої дії"
00:21
Оновлено
Володимир Зеленський
Зеленський припустив, що може не встигнути на похорон Папи Римського. Хто представлятиме Україну
2025, п'ятниця
25 квітня
23:38
Рефат Чубаров
Нікому не має бути дозволено переступати права корінних народів: Чубаров в ООН про долю Криму
22:57
Світовий банк виділить $70 млн на підтримку енергосистеми України
22:51
У Павлограді на Дніпропетровщині росіяни знищили базу "Госпітальєрів"
22:38
Самотня чорна діра
У 7,15 разів перевищує масу Сонця: американські астрономи вперше підтвердили існування самотньої чорної діри
22:27
Ексклюзив
гривня
Для України можливе оголошення дефолту поки що нічим не загрожує, - економіст Кушнірук
22:15
США в ООН озвучили вимоги до Сирії для можливого зняття санкцій
21:58
росія депутат
Берлін заборонить демонстрацію російських прапорів на радянських меморіалах міста 9 травня
21:56
Дональд Трамп
Трамп: Україна не підписала фінальну угоду по рідкісноземельних металах, це має відбутися негайно
Більше новин