
"Пісня тисячі голосів": стартував Національний тиждень читання поезії – 2025
В Україні з 17 до 23 березня відбудеться Національний тиждень читання поезії – 2025
Про це повідомило Держагентство України з питань мистецтв та мистецької освіти.
Національний тиждень читання поезії вже вдруге організовує Український інститут книги. Цьогорічна тема – "Пісня тисячі голосів", а гаслом тижня поезії стали слова Сергія Жадана: "З чого все почалося? Вона заговорила про мужність і зброю. В неї навіть не голос – в неї багатоголосся".
У межах тижня поезії реалізують проєкт "Мистецтво пам’яті" про креативні практики пам’ятування. Він передбачає створення відеопроєкту "Ритми пам’яті" на поезії загиблих поетів, а також радіопроєкт, у межах якого фрагменти віршів загиблих авторів озвучать професійні актори й поети. Крім того, заплановано проведення офлайн-заходу з презентацією відеопроєкту та пам’ятки з креативних практик пам’ятування, що допоможе кожному зрозуміти свою роль у системі збереження пам’яті, переоцінити підходи до літератури та долучитись до збереження пам’яті про загиблих.
Серед інших офлайн-подій – серія заходів "Поезія у часи війни: Вечір віршів до Тижня поезії" (поетичні читання відбуватимуться у 5 регіонах України).
Також під час тижня поезії запланована низка онлайн-активностей:
- "Бінго української поезії". Інститут сформулював 7 категорій поезії, під час Національного тижня поезії всі охочі можуть розповісти про улюблені та важливі поезії, обравши одну з категорій або охопивши всі – по одній на кожен день тижня читання.
- Флешмоб #watchUaPoetry, в рамках якого запрошуємо всіх охочі створити відеоролики, анімації чи слайдшоу на основі українських поетичних творів.
- Флешмоб #ReadUaPoetry – читання української поезії в перекладах іншими мовами, щоб показати її значення та вплив у світі.
- Марафон #ВіршіСвідки, в межах якого блогери й лідери думок ділитимуться на своїх сторінках у соцмережах віршами, що засвідчують різні досвіди проживання війни.
- Онлайн-фестиваль читання поезії "Пісня тисячі голосів»", у межах якого українські поети й поетки в запланований час читатимуть свої твори в прямому ефірі на своїх сторінках у соцмережах.
Митець та військовий GRABAR і музикантка YUVI випустили трек "ЧТМС" на вірш Ліни Костенко.



- Актуальне
- Важливе











