Суд у США відхилив позов 13 письменників про порушення авторських прав для навчання ШІ на їхніх книжках

26 червня, 2025 четвер
14:24

Федеральний суддя у США відхилив позов 13 авторів про те, що Meta порушила їхні авторські права, навчаючи свою модель штучного інтелекту на їхніх книжках

Зміст

Про це пише Variety.

Суддя Вінсент Чхабрія дійшов висновку, що компанія Meta вдалася до "добросовісного використання", коли взяла дані майже з 200 тис. книжок, включаючи твори позивачів, для навчання своєї мовної моделі Llama. Це рішення слідує за аналогічним рішенням, винесеним 23 червня у справі проти Anthropic щодо її моделі мови Claude.

"Ми цінуємо сьогоднішнє рішення суду. Моделі штучного інтелекту з відкритим кодом забезпечують трансформаційні інновації, продуктивність та креативність для окремих осіб та компаній, а добросовісне використання матеріалів, захищених авторським правом, є життєво важливою правовою основою для створення цієї трансформаційної технології", - заявив речник Meta.

Автори, які подали позов, – це Сара Сільверман, Джуно Діас, Річард Кадрі, Крістофер Голден, ТаНехісі Коутс, Ендрю Шон Грір, Девід Генрі Хванг, Метью Клам, Лора Ліппман, Рейчел Луїза Снайдер, Жаклін Вудсон, Ліза Теркерст та Крістофер Фарнсворт.

Чхабрія відхилив твердження позивачів про те, що компанія вдавалася до "беззастережного піратства" під час створення моделі. Суддя встановив, що Llama не може створювати копії обсягом понад 50 слів, і що модель штучного інтелекту, таким чином, є "трансформаційною".

"Закон про авторське право понад усе цікавить збереження стимулу для людей створювати художні та наукові твори", - наголосив суддя.

Добросовісне використання, додав він, "зазвичай не застосовується до копіювання, яке значно зменшить здатність власників авторських прав заробляти гроші на своїх творах (таким чином значно зменшуючи стимул творити в майбутньому)".

Але Чхабрія встановив, що автори в цій справі не довели, що вони зазнали будь-якого зниження продажів книжок, або що Llama, ймовірно, матиме такий ефект.

"Meta надала докази того, що її копіювання не завдало шкоди ринку, — написав він. — Позивачі не надали жодних емпіричних доказів протилежного… Усе, що надали позивачі, є спекуляціями".

Власники авторських прав подали десятки позовів проти компаній, що займаються штучним інтелектом, стверджуючи, що навчання моделей на їхніх творах, захищених авторським правом, без ліцензії є незаконним.

Boies Schiller Flexner LLP, яка представляла позивачів, заявила, що не погоджується з результатом.
 

Теги:
Читайте також:
Київ
+20.2°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • USD 41.48
    Купівля 41.48
    Продаж 41.98
  • EUR
    Купівля 48.23
    Продаж 48.91
  • Актуальне
  • Важливе
2025, п'ятниця
18 липня
20:03
Ексклюзив
Сергій Згурець, український журналіст, військовий експерт
"Умєров не займався Міноборони, а більше зовнішньополітичною діяльністю": Згурець про перестановки в уряді
20:00
Ексклюзив
Віталій Портников
Кожен із них хоче, щоб інший вважав його божевільним: Портников про погрози Трампа Кремлю
20:00
OPINION
Чому промахнувся Казарін з критикою Гончаренка
19:47
Мобільний зв’язок, смартфон, телефон
"Імпульс": Міноборони запускає систему автоматизації обліку особового складу на рівнях бригад та нижче
19:47
Федір Веніславський
"Автори закону про воєнний стан написали багато дурниць": нардеп Веніславський прокоментував зміну уряду під час війни
19:45
Володимир Путін та Сі Цзіньпін
Сі Цзіньпін хоче запросити Трампа до Пекіну на річницю закінчення Другої світової війни, Путін вже погодився, - The Times
19:29
Володимир Зеленський
Зеленський анонсував "більш відчутні українські далекобійні удари" по РФ
19:27
Ексклюзив
До Харкова почали долітати класичні FPV-дрони, - депутат облради Скорик
19:24
Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч)
Усик та Дюбуа провели фінальну битву поглядів перед супербоєм
19:21
На фото людина, яка користується мобільним телефоном
На ТОТ дітей змушують вчити російську мову через мобільний застосунок та звітувати про результати перед вчителями, - ЦНС
18:54
комендантська година
Можна перебувати на вулиці лише 4 години на добу: у частині Донеччини змінили тривалість комендантської години
18:45
Ексклюзив
Трамп і Путін
Трамп бачить, що Путін використовує його у власних інтересах, і він розлючений, - дипломат Брайза
18:35
Оновлено
РФ запустила безпілотники по території України: на Дніпровщині та Сумщині є загиблі й поранені
18:32
Ердоган Путін
Ердоган у телефонній розмові з Путіним наголосив на важливості третього раунду перемовин України й РФ
18:25
військовий квиток, мобілізація
ДБР повідомило про підозру двом співробітникам ТЦК через загибель мобілізованого в Києві
18:16
Валерій Гергієв
"Є близьким другом Путіна з 1990-х": українська громада просить ЮНЕСКО посприяти у скасуванні виступу диригента Гергієва в Італії
18:07
Ексклюзив
Володимир Путін та Дональд Трамп
Путін поводиться з Трампом, як оперпрацівник з агентом, - генерал Мусаєв
18:05
Оновлено
прапор, Євросоюз
Рада ЄС схвалила 18-й пакет санкцій проти РФ. Медведєв обурився й назвав європейців недоумками
18:03
OPINION
Національна єдність виявилася портфелем без ручки
17:59
У Мінцифри оголосили про плани запуску аналога американського DOGE Ілона Маска
17:45
Олександр Усик та Даніель Дюбуа (праворуч)
Усик - Дюбуа: відбулася процедура зважування перед боєм за титул абсолютного чемпіона світу
17:36
російські окупанти, армія РФ, окупант, агресор
"Віддав наказ бомбардувати цивільні будинки під час боїв за Київ": генералу РФ Чайко заочно повідомили про підозру
17:33
Оновлено
Саміт НАТО у Гаазі
Закупівля зброї США для України за планом Трампа: у НАТО розповіли, що до ініціативи долучилися 8 держав
17:33
Ексклюзив
Віталій Портников
"Мовчання Путіна пов'язане з певними його намірами": Портников про відсутність реакції на ультиматум Трампа щодо 50 днів
17:20
Ексклюзив
Сергій Братчук
На Кінбурнській косі з'явився український прапор, - Братчук
17:10
Wizz Air
Авіакомпанія Wizz Air оголосила про відновлення польотів із варшавського аеропорту "Модлін" після 13 років перерви
17:00
мобілізація
Міноборони розтлумачило закон про виплату 15 млн грн родинам військових, котрі загинули в полоні
16:50
"Не змогли поділити безплатні хот-доги": роспропаганда намагається перекласти на ЗСУ провину за атаку на поліцейських на Харківщині
16:44
Батіг Індіани Джонса, що належав принцесі Діані, продали на аукціоні за $525 тис.
16:44
Україна ЄС
Стефанішина: 18 липня ЄС мав відкрити перший кластер перемовин щодо вступу України, але цього не відбулося
16:39
Ексклюзив
Олександр Алфьоров
Ми готові до співпраці з Польщею, зокрема поставити крапку в питаннях ексгумацій, - голова УІНП Алфьоров
16:35
За рік до виходу в прокат: перші квитки на фільм Крістофера Нолана "Одіссея" розпродані
16:33
Від початку доби на фронті відбулося 78 боїв: найактивніше ворог атакує на Покровському напрямку
16:24
Марко Рубіо
Рубіо порадив американським дипломатам не коментувати чесність виборів за кордоном, - Reuters
16:21
Володимир Зеленський
Доручив прискорити контракти на дрони для ЗСУ: Зеленський заслухав доповідь міністра оборони Шмигаля
16:19
Ціни на пальне, АЗС
Ціни на пальне сьогодні: скільки коштують бензин, газ і дизель
16:05
Ексклюзив
У Києві стартує Atlas Festival: планують зібрати 100 млн грн для армії
16:00
діти Україна
"Стали мішенню російських спецслужб": з ТОТ повернули групу українських дітей
16:00
OPINION
Орбан став голосом та ключовим елементом російських ІПСО
15:57
санкції проти рф
Велика Британія запровадила санкції проти підрозділів ГРУ та офіцерів розвідки РФ
Більше новин