Накопичувальна пенсія: Рада відправила законопроєкт на доопрацювання
Верховна Рада направила на доопрацювання законопроєкт №2683 "Про загальнообов'язкове накопичувальне забезпечення"
Це рішення підтримало 311 народних депутатів, передає Еспресо.TV.
Відповідно до пояснювальної записки до проєкту закону, він передбачає обов'язкову участь у накопичувальній пенсійній системі всіх осіб, що працюють, до досягнення ними пенсійного віку, а також залучення роботодавців до сплати пенсійних внесків на паритетних засадах.
Так, відповідно до закону, роботодавці мали б сплачувати 2% від розміру зарплати працівника, а працівники - 1% від зарплати. При цьому за бажанням працівника цей відсоток може бути збільшено.
Крім того, законопроєкт передбачав зобов'язання роботодавця пропорційно доповнювати внески працівника власними внесками до 5% від суми зарплати.
Згідно з документом, кошти накопичені на індивідуальних пенсійних рахунках є повною власністю особи, а у випадку її смерті накопичені кошти переходили б до спадкоємців.
Документ передбачав створення Пенсійного казначейства, яке б акумулювало внески та консолідувало послуги з адміністрування рахунків учасників накопичувальної пенсійної системи, а також рахунків в недержавних пенсійних фондах, допущених до діяльності у другому рівні пенсійної системи.
При цьому управління активами Пенсійного казначейства здійснювалося компаніями з управління активами, а зберігання цих активів - банками-зберігачами.
Законопроєктом також пропонувалося обрання учасником консервативного, збалансованого або динамічного пенсійного портфелю компанії з управління активами Пенсійного казначейства або недержавного пенсійного фонду.
При цьому внески громадян, які не обрали такий портфель, підлягали б автоматичному розподілу між пенсійними портфелями компаній з управління активами Пенсійного казначейства. Учасник системи при цьому зберігав би за собою право змінити пенсійний портфель або обрати недержавний пенсійний фонд.
Документ передбачав отримання учасниками накопичувальної пенсійної системи одноразових виплат, прискорених виплат, програмних виплат, а також довічних пенсій.
- Нагадаємо, прем'єр-міністр України Денис Шмигаль анонсував початок впровадження другого рівня пенсійної системи, який передбачає обов'язкові пенсійні накопичення, у 2021 році.
- Наразі в Україні діє солідарна пенсійна система, за якої роботодавці платять внески за працівника до Пенсійного фонду України (ПФУ). Ці кошти йдуть на виплати пенсій нинішнім пенсіонерам.
- Дефіцит Пенсійного фонду за підсумками 2020 року перевищив 13 млрд грн.
Слідкуйте за подіями в Україні та світі разом з Еспресо! Підписуйтесь на Telegram-канал: https://t.me/espresotb
- Актуальне
- Важливе