
Конкурс Благодійна Україна: 27 номінацій і рекордна кількість заявок
Цьогоріч відбудеться вісімнадцятий щорічний конкурс із гаслом "Благодійність на захисті України". Нагородження переможців відбудеться 19 червня.
Прийом заявок тривав з кінця листопада 2024 по 11 травня 2025 року.
До 5 червня Оргкомітет приймає заявки від закордонних доброчинців по трьом країнам, де відбудуться закордонні етапи. Тож загальна кількість заявок ймовірно зросте.
Еспресо - інформаційний партнер конкурсу.
Загальнонаціональний проєкт із відзначення благодійників та найефективніших благодійних ініціатив в українському суспільстві розпочав свою історію у 2007 році, а у форматі конкурсу "Благодійна Україна" (https://blagoukraine.org/) проводиться з 2012 року.
Конкурс заснований Всеукраїнською благодійною організацією "Асоціація благодійників України" з метою розвитку ефективного соціально орієнтованого благодійництва, меценатства та волонтерства в Україні шляхом публічного стимулювання кращих благодійників, меценатів і волонтерів, їхніх організацій та доброчинних практик.
27 конкурсних номінацій охоплюють всю різноманітну палітру доброчинного життя в Україні.
Основні колективні номінації:
Благодійність великого бізнесу; Благодійність середнього та малого бізнесу; Корпоративна благодійність; Колективне волонтерство; Всеукраїнська благодійність; Регіональна доброчинність; Місцева доброчинність; Доброчинність в охороні здоров’я; Доброчинність у освіті та науці; Доброчинність у культурі та мистецтві; Доброчинність у соціальній сфері; Доброчинність у сфері екології та охорони довкілля; Доброчинність у захисті України; Доброчинність неурядового сектору; "Добро починається з тебе"; "Молодіжні доброчинні ініціативи"; Доброчинна акція року; "Платформа добра"; "Інновації в доброчинній діяльності"; Благодійність іноземного бізнес; "Синергія добра: ефективне партнерство".
Індивідуальні номінації: Благодійник року; Волонтер року; Менеджер року у сфері доброчинності.
Спеціальні номінації: Народний доброчинець (фізична та юридична особа, онлайн голосування); Медіа і доброчинність; Допомога з-за кордону.
Цілі конкурсу – зробити видими в суспільстві доброчинні (благодійні та волонтерські) ініціативи.
"Навіть маленькі добрі вчинки можуть мати великий вплив. Важливо показати людям, що кожен може стати частиною позитивних змін, бо партнерство працює в обидва боки. Добро завжди починається з нас. Якщо ми робимо добрі справи, ми змінюємо світ на краще", - зазначають організатори конкурсу.
Після головної церемонії нагородження розпочинаються регіональні етапи конкурсу в різних областях України. У 2025-му році пройде 8 регіональних конкурсів: "Благодійна Київщина", "Благодійна Вінниччина", "Благодійне Запоріжжя", "Благодійна Миколаївщина", "Благодійна Полтавщина", "Благодійна Одещина", "Благодійне Закарпаття", "Благодійна Львівщина".
Цього року Оргкомітет приймав заявки до трьох закордонних етапів в межах Національного конкурсу: в Німеччині, Польщі та Іспанії. Метою закордонних конкурсів є поширення культури благодійності/філантропії, підтримка волонтерських ініціатив і вияв подяки людям та організаціям, що допомагають Україні у важкий час війни.
За підсумками конкурсу “Благодійна Україна”, під час урочистої церемонії нагородження, кращих благодійників, волонтерів та меценатів країни, найефективніші доброчинні ініціативи відзначають унікальною нагородою "Ангелом добра" - керамічним янголом, оздобленим легально добутим в Україні бурштином, створеним українськими майстрами – родиною Козаків.
За всі роки існування конкурсу більше 700 організацій та фізичних осіб стали його переможцями.



- Актуальне
- Важливе












