Присутність ОБСЄ на Донбасі – це однозначно добре, - МЗС
Посол з особливих доручень МЗС України Дмитро Кулеба вважає, що місія ОБСЄ на Донбасі це очі і вуха, які постачають інформацію про те, що там відбувається
Таку думку він висловив у програмі "Вечірній телеекспрес" на Еспресо.TV.
"Присутність ОБСЄ на Донбасі – це однозначно добре. Тому що якщо там не буде ОБСЄ – там залишаться лише проросійські терористи і російські війська, і ми втратимо окрім наших розвідників, які там очевидно працюють, ми втратимо очі і вуха, які постачають нам інформацію про те, що там відбувається. Крім того, ОБСЄ відіграє важливу роль, бере участь в переговорах, присутня як третя сторона і намагається зводити до купи всі процеси і спрямовувати їх в якесь конструктивне русло", - сказав він.
Водночас Кулеба зазначив, що не варто ідеалізувати людей, які входять до місії.
"ОБСЄ – це не група чарівників, це прості, живі люди. Якщо довкола якась одна сторона конфлікту не хоче його врегулювання, ОБСЄ не може взяти за руку і змусити їх це робити. А другий елемент простий – це люди, які теж роблять помилки і ми завжди на ці помилки звертаємо увагу, у нас в МЗС є постійний, безпосередній, регулярний контакт з керівництвом місії, про всі ці факти, які викликають обурення в суспільстві, справедливе обурення, ми проводимо відповідні перемовини, доводимо до їхнього відома, і головне - вимагаємо реакції в середині місії на ці зауваження, які висловлюються. Тому що ми абсолюнто не хочемо, щоб місія стала маріонеткою в руках тих, хто її намагається використати не в інтересах миру, а в інтересах війни", - наголосив він.
Дипломат також говорить, що не варто аж занадто перейматися кількістю представників Росії у місії.
"Присутність там росіян не треба принципово драматизувати з однієї простої причини, що є правило ОБСЄ, що одна держава не може бути представлена в місії більше, ніж 10% її членів. І в жодній тій групі, в якій зараз перебувають російські спостерігачі, вони не грають якоїсь визначальної ролі для формування позиції цієї групи, або ОБСЄ загалом, вони там є, але вони не задають тон тому, що фіксує група. До речі, Росія теж час від часу обурюється на ОБСЄ, то вони те не помітили, то інше", - сказав він.
Щодо відповіді на запитання про те, скільки Україні потрібно спостерігачів, Кулеба зауважив: "зрозуміло, що нам потрібно якомога більше очей і вух, щоб зрозуміти, що відбувається на окупованих територіях і для того, щоб міжнародне співтовариство могло сформувати об'єктивну думку про те, що відбувається на територіях, які контролюють терористи та російська сторона".
Дивіться також сюжет Еспресо.TV: "Чи працює ОБСЄ на Росію?"
- Актуальне
- Важливе