Сербія вимагає пояснень від Росії щодо закриття "Південного потоку"
Призупинення будівництва газопроводу "Південний потік" приведе Сербію до несприятливих наслідків
Про це заявив в ефірі телеканалу РТС президент Сербії Томіслав Ніколіч, пишуть "Ведомости".
"Ситуація несприятлива для Сербії... Це схоже на гру в кішки-мишки між Заходом і Сходом, ... вважаю, ми про це будемо абсолютно серйозно розмовляти і з європейськими, і з російськими партнерами", - пообіцяв він.
Сербія, за його словами, має намір оцінити потенційні збитки та можливі дивіденди від прийнятого рішення. Ніколіч вважає, що збиток Сербії від закриття "Південного потоку" не настільки великі, як якби Белград ввів санкції проти Росії, як на цьому наполягає ЄС.
Проте Белград хотів би отримати від Росії підтвердження, що Сербія не залишиться без енергоносіїв в зимовий період.
Ніколіч також зазначив, що не вірить у можливість підключення до газової магістралі через Туреччину, Грецію та Македонію.
Нагадаємо, глава "Газпрому" Олексій Міллер заявив, що повернення до проекту газопроводу "Південний потік" не буде. На будівництво проекту вже витрачено $5 млрд.
За словами Міллера, "Газпром" переорієнтує чорноморський газопровід з Болгарії в Туреччину.
Читайте також: Прагнення Путіна обійти газовою трубою Україну дорого обходиться Росії, - експерт
Рішення, за словами Міллера, було прийнято, як тільки стало зрозуміло, що проект "Південний потік» блокується і не може бути реалізований в ті терміни, які планувалися.
"Газпром" підписав меморандум про взаєморозуміння з турецькою компанією Botas з будівництва газопроводу через Чорне море обсягом 63 млрд куб. м в рік. З них 14 млрд куб. м газу передбачені для поставок до Туреччини - це ті обсяги, які поставляються зараз по балканському коридору. Решта приблизно 50 млрд куб. м газу будуть поставлятися на кордон Туреччини та Греції, де для цих обсягів газу буде пункт здачі, пояснив Міллер. Юридична особа для реалізації цього проекту буде створено в Російській Федерації, засновником стане "Газпром".
- Актуальне
- Важливе