live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Японія допоможе Україні впроваджувати реформи та стимулювати економіку

Президент України Петро Порошенко та прем’єр-міністр Японії Сіндзо Абе обговорили співпрацю двох країн напередодні саміт Великої сімки

Про це повідомляє Еспресо.TV з посиланням на прес-службу президента Україні.

6 червня в Україну з офіційним візитом прибув голова уряду Японії Сіндзо Абе.

"Прибуття до Києва лідера країни, яка є однією з найпотужніших економік світу та впливовим членом Великої сімки, має непересічне значення для подальшого зміцнення українсько-японського партнерства. Потужна політична підтримка, яку Японія постійно надає Україні, у відновленні територіальної цілісності нашої держави є особливо цінною", - заявив Порошенко.

Японія, як відомо, рішуче визнає анексію Криму, а також готова всебічно сприяти консолідації зусиль міжнародної спільноти для забезпечення повної імплементації Мінських домовленостей.

"У ході сьогоднішньої зустрічі ми обговорили основні очікування від Саміту Великої сімки, який розпочнеться завтра в Німеччині. Радий відзначити, що Японія налаштована під час свого головування у Великій сімці у наступному році активно допомагати Україні в реалізації важливих внутрішніх реформ.

Одним із ключових питань на порядку денному нашої зустрічі стало питання поглиблення взаємодії України та Японії у міжнародних безпекових питаннях, передусім у контексті розгортання в Україні миротворчої місії та співпраці та координації дій щодо реформування Ради Безпеки ООН.

Японія є надзвичайно важливим та надійним партнером України. Хочу окремо подякувати Уряду Японії та пану Прем’єр-міністру особисто за надання Україні фінансової, технічної та гуманітарної допомоги, спрямованої на стабілізацію економічної ситуації та імплементацію реформ в Україні, реалізацію проектів з відновлення Донбасу і допомогу внутрішньо переміщеним особам.

Я також вдячний Японії за надання кредитних гарантій обсягом 1,5 млрд дол. США, що дозволить нам забезпечити стабільність фінансової системи України», - повідомив президент України.

Також стало відомо, що 3 червня Верховна Рада ратифікувала Угоду між Україною та Японією про сприяння та захист інвестицій. Після здійснення японським парламентом аналогічного кроку документ набере чинності.

Крім того, було предметно розглянуто шляхи спрощення візового режиму для поїздок українських громадян до Японії.

"Позитивним прикладом співпраці у сфері залучення технологій, досвіду та кредитних ресурсів Японії до реалізації інфраструктурних проектів в Україні є продовження впровадження проектів у рамках Офіційної допомоги розвитку.

Так, щойно відбулося укладення міжурядової угоди, яка дає старт проекту з модернізації Бортницької станції аерації під Києвом за рахунок пільгового кредиту Уряду Японії обсягом 1,1 млрд дол. США. Це має виключне значення для вирішення екологічних та соціальних проблем.

Ми також вдячні Уряду Японії за надання позики для розвитку чистих технологій у галузі вугільної енергетики. Ви знаєте, наскільки болючим і важливим є питання енергетичної безпеки, енергетичної незалежності, і підвищення ефективності використання теплової енергетики, реалізація програми енергозбереження, модернізації вугільних станції за рахунок коштів японського кредиту, про який ми щойно домовилися, має виключне значення для України.

Традиційно ключовим питанням нашого двостороннього порядку денного залишається обмін досвідом у сфері подолання наслідків аварій на атомних електростанціях. Ми підтверджуємо свою готовність і надалі надавати Японії дієву й ефективну допомогу у цій чутливій сфері. Реалізація співпраці в рамках проекту «Чорнобиль – Фукусіма» має величезні перспективи.

Окрему увагу в ході переговорів ми приділили аспектам українсько-японської співпраці у галузі зелених інвестицій згідно із зобов’язаннями двох держав відповідно до Кіотського протоколу.

Підтвердженням ефективності нашої взаємодії у цій сфері є успішна реалізація проекту із забезпечення японською стороною українських правоохоронців понад півтори тисячі автомобілів з екологічними двигунами. Сьогодні ми з паном Прем’єр-міністром візьмемо участь у церемонії, яка символізує успішне завершення цього проекту", - підвів підсумки Порошенко.

новини партнерів

1 жовтня, 2020 четвер

30 вересня, 2020 середа

1 жовтня, 2020 четвер

30 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати