live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Косово поліція розігнала демонстрантів газом і бронетехнікою


фото: Еспресо.TV
У столиці Косова Приштині біля будівлі парламенту в середу до вечора тривали сутички з поліцією демонстрантів, які протестували проти арешту опозиційного депутата

Поліція, крім подразнюючого газу, використала для розгону також бронетехніку, повідомляє Еспресо.TV з посиланням на "Радіо Свобода".

За повідомленнями поліції, внаслідок сутичок травмовані щонайменше семеро її працівників і двоє громадян, пошкоджено та спалено багато автомобілів, також пошкоджено багато будинків.

Затримано 22 демонстранта, що чинили насильницькі дії, заявила поліція.

Сутички почалися через кілька годин після того, як поліція заарештувала опозиційного депутата Доніку Кадай-Буюпі. Ордери на арешт видані також щодо трьох її колег.

Їх звинувачують в участі в протестах у парламенті, засідання якого кілька разів були зірвані після того, як опозиція розпилювала в залі подразливий газ, оббризкувала міністрів перцевим аерозолем та закидала посадовців яйцями.

Опозиція в Косові вже протягом кількох тижнів робить усе, щоб зірвати роботу парламенту, кілька разів вдавшись до подразливого газу. Опозиціонери намагаються не допустити розгляду угоди із Сербією, укладеної за посередництва Європейського Союзу, що має, серед іншого, надати більше повноважень місцевим органам влади в сербських за складом населення північних районах Косова.

Минулого тижня імплементацію цієї угоди зупинив Конституційний суд Косова - ймовірно, до початку січня, коли він сподівається винести вердикт щодо неї. В Сербії такий крок назвали безпрецедентним порушенням угоди й загрозою для регіональної стабільності.

Іще одним приводом для протесту опозиції Косова є угода про демаркацію кордону з Чорногорією, що також викликає застереження опозиції й розгляд якої в парламенті вона теж прагне зірвати.

новини партнерів

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

13 грудня, 2019 п'ятниця

12 грудня, 2019 четвер

Відео

Введіть слово, щоб почати