live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Савченко хоче скасувати покарання за невизнання воїнів УПА героями


фото: REUTERS
Народний депутат Надія Савченко вважає, що для нормалізації стосунків України та Польщі навколо Волинської трагедії потрібно змінити закон про правовий статус борців за незалежність України

Про це повідомляє ВВС.

"Я буду пропонувати в Раді у вересні не вносити заяву щодо Волині, а також забрати поправку із закону про кримінальне покарання тих, хто не вважає УПА героями. Ми маємо право вважати їх героями, вони для нас герої. Але ми не повинні переслідувати когось, хто так не думає", - заявила Савченко.

Вона вважає, що польський Сейм міг не ухвалити постанову, в якій назвав волинську трагедією геноцидом з боку українських націоналістів.

У законі про правовий статус борців за незалежність України, якими серед інших названі вояки УПА, вказано, що заперечення правомірності боротьби за незалежність України у XX столітті визнається наругою над пам’яттю борців та приниженням гідності Українського народу "і є протиправним".

  • Нагадаємо, Сейм Польщі 22 липня проголосував за резолюцію "Про встановлення 11 липня Днем пам’яті поляків, жертв геноциду, вчиненого ОУН-УПА".
  • У тексті резолюції сказано, що під час вчиненого в 1943-45 роках геноциду було вбито  понад 100 тисяч мешканців Польщі, переважно селян.
  • Комітет Верховної Ради у закордонних справах висловив глибоку стурбованість ухваленням Сенатом і Сеймом Польщі постанов щодо визнання Волинської трагедії геноцидом.
  • У Раді хочуть встановити День пам’яті жертв геноциду українців з боку Польщі.

 

новини партнерів

23 вересня, 2020 середа

23 вересня, 2020 середа

Відео

Введіть слово, щоб почати