live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У рази швидше за WannaCry: Україною шириться новий вірус-здирник

Українські комп'ютери вражає вірус-здирник XData, який поширюється Україною вчетверо швидше за вірус WannaCry

Про це повідомляє Аin.ua.

Шкідливу програму виявили дослідники MalwareHunter, які обслуговують сервіс ID-Ransomware. Станом на 19 травня було підтверджено 135 унікальних випадків інфікування, 95% із яких припало на українських користувачів.

У MalwareHunter зазначили, що від WannaCry у нашій країні постраждали лише близько 30 користувачів. Таким чином, темпи поширення XData Україної в чотири рази вищі, але вірус поки що не почав масово заражувати комп'ютери поза Україною.

XData шифрує всі файли за допомогою алгоритму AES. Після шифрування всі файли мають розширення .~Xdata~. Вірус не змінює фон робочого столу, а лише має в основних директоріях текстовий файл How Can I Decrypt My Files. У ньому йдеться, що для розшифрувки файлів необхідно відправити спеціальний ключ по одній із email-адрес.

"Не хвилюйтеся, якщо не можете знайти файл ключа. У будь-якому випадку зв'яжіться з підтримкою", - дбайливо пишуть зловмисники.

Способів розшифровки без оплати викупу наразі немає. Зловмисники вимагають від 0,1 до 1 біткоіна в залежності від обсягу зашифрованих даних і того, постраждав окремий комп'ютер або мережа компанії. Курс біткоіна зараз становить понад $2 тис., отже розмір викупу коливається від 5,8 тис. до 58 тис. грн.

Як саме XData поширюється та уражує комп'ютери, поки що не з'ясували. Стандартними шляхами для вірусів-вимагачів є фішингові атаки через електронні листи із зараженими програмами, фальшиві рекламні посилання, уражені установники та інші. Серед українських постраждалих в більшості комп'ютерні мережі компаній.

 

новини партнерів

23 квітня, 2018 понеділок

22 квітня, 2018 неділя

23 квітня, 2018 понеділок

22 квітня, 2018 неділя

21 квітня, 2018 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати