СБУ звинуватила "Яндекс. Україна" в передачі Росії персональних даних українців


фото: СБУ
В СБУ заявили, що менеджмент компанії "Яндекс. Україна" незаконно збирав, накопичував та передавав до Росії персональні дані українських громадян

Про це повідомляє прес-центр СБУ.

Як установили правоохоронці, зокрема в Росію надсилали особисті дані, рід занять, спосіб життя, місця перебування, проживання, роботи, дозвілля, джерела та розміри доходів, номери телефонів, електронних адрес та акаунтів у соціальних мережах українців. 

Оперативники спецслужби задокументували, що серед громадян, про яких до Росії передавалася інформація, є співробітники правоохоронних та спеціальних органів, військовослужбовці, працівники органів державної влади та управління.

Інформація передавалась спеціальним службам Росії для планування, організації та проведення розвідувальних, диверсійних, інформаційно-підривних операцій в Україні на шкоду її суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканості.

Під час обшуків співробітники СБУ виявили серверне обладнання та документацію, які будуть направлені для проведення експертизи, що перевірить факти збору, накопичення та передачі російській стороні персональних даних громадян України. 

Експерти також проаналізують перенаправлення трафіку українських користувачів на російські сервери, а також перевірять координацію протиправної діяльності з території Росії.

Наразі триває досудове слідство у рамках кримінального провадження, відкритого за ст. 111 Кримінального кодексу України (Державна зрада).

Все по темі

новини партнерів

9 березня, 2021 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати