Кібератака не завдала великої шкоди, - РНБО
Вірусна атака була спрямована на об'єкти критичної інфраструктури, але попри панічні настрої, великої шкоди зловмисники не змогли завдати
Про це заявив керівник служби з питань інформаційної безпеки апарату Ради національної безпеки і оборони України Валентин Петров, інформує прес-служба відомства.
Вірусною атакою було завдано шкоди органам державного управління, банківським установам, об'єктам промисловості, в тому числі, - об'єктам критичної інфраструктури.
"Але попри панічні настрої, великої шкоди зловмисники не змогли завдати", - зазначив Петров.
Він пояснив, що в даному випадку відкидається версія, що атаку було здійснено для отримання прибутку зловмисників.
"За розкодування зашифрованих внаслідок вірусу комп'ютерів треба було заплатити близько $300, але, за даними Нацполіції, цим скористались лише 28 осіб. Тобто прибуток зловмисників склав близько $9 тисяч - він неспівставний з їх витратами", - сказав він.
Петров зазначив, що про політичний підтекст цієї акції свідчить і сама назва вірусу, а також те, що атаку було здійснено напередодні Дня Конституції.
"Крім того, відбувається шалена ескалація подій на сході України та було вбито у Києві одного з керівників ГУ розвідки, в зоні проведення АТО було підірвано машину зі співробітниками спецслужби. Тобто ми можемо бачити, що триває системна кампанія з дестабілізації, і ці вірусні атаки цілком вкладаються в логіку дій нашого противника", - підкреслив керівник служби.
Петров також додав, що захищатися від кібератак Україні допомагають також західні партнери.
Зокрема, в рамках партнерства з НАТО Україна реалізовує проект з кібербезпеки.
"Закуплено спеціальне обладнання, яке передане правоохоронним органам, встановлений відповідний сенсор кібербезпеки. Україна активно працює з НАТО, з США, Великою Британією. Нам допомагають і вивчають наш досвід, бо ми - цікавий полігон, на якому Росія використовує сучасну кіберзброю і всім цікаво подивитися, як воно працює, як можна протидіяти загрозам", - сказав він.
- 27 червня хакери атакували низку українських банків, енергетичних і транспортних компаній, а також органи влади, заразивши комп'ютери вірусом-здирником.
- Кібератаку здійснили з використанням модифікованої під Україну версії вірусу Wanna Cry.
- Компанія Microsoft заявила, що програма для звітності та документообігу M.E.doc стала причиною масових кібератак проти України.
- Актуальне
- Важливе