live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Польський телеканал проілюстрував "геноцид поляків" фотографіями вбитих українців

Польський телеканал "Хісторія" проілюстрував допис про польських жертв УПА фотографією вбитих українців

Про це передає "Газета виборча".

11 липня в Польщі вперше відзначали "Національний день пам’яті жертв геноциду громадян Другої Речі Посполитої, здійсненого українськими націоналістами".

З цієї нагоди канал "Хісторія" (TVP "Historia") опублікував на своїй сторінці у Facebook допис, проілюструвавши його знімком, на якому зображені помордовані тіла людей. Однак тими людьми виявилися не поляки, а українці, вбиті польськими партизанами.

Ідеться про напад праворадикального формування Національні збройні сили (Narodowe Sily Zbrojne) на українське село Верховина, що в Красноставському повіті Люблінського воєводства. Напад стався 6 червня 1945 року.

Відповідно до польських даних, тоді загинуло 194 особи, зокрема: 45 чоловіків, решта – жінки та діти. Окрім того, нападники позабирали із собою одяг, білизну, взуття, сільськогосподарський інвентар, корів, свиней і коней, що належали мешканцям Верховини.

Загоном командували Мечислав Паздзерський-"Шарій" та Станіслав Секула-"Сокул".

Згідно з радянськими даними, у Верховинах загинуло 240 українців.

Причиною нападу було прагнення порушити перемир’я між іншою антикомуністичною організацією "Воля і незалежність" та Українською повстанською армією, каже польський історик Ґжеґож Мотика.

Публікацію з помилковим фото передрукували також інші польські ЗМІ: Nasz Dziennik, Kresy24.pl, wPolityce і "Телевізія Польська" (TVP).Кілька користувачів соцмереж вказали на помилку.

З головної Facebook-сторінки каналу "Хісторія" допис прибрали, однак його досі видно в інших розділах сторінки. Жодного спростування чи коментаря опубліковано не було. 

null

null

null

 

новини партнерів

19 листопада, 2017 неділя

19 листопада, 2017 неділя

18 листопада, 2017 субота

Відео

Введіть слово, щоб почати