live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Facebook попереджатиме про фейкові новини в стрічці

Соцмережа Facebook оновила програму модерації новинної стрічки, щоб запобігти поширенню неправдивих повідомлень

Про це повідомляє Bloomberg.

Оновлений програмний алгоритм дає всім користувачам можливість позначати підозрілі новини як "спірні". При цьому мова не йде про запровадження соцмережею інтернет-цензури, а лише введення фактчекінгу.

Помічені новини відправляються незалежним організаціям для перевірки достовірності. Facebook працює в тісному контакті з професійними сервісами перевірки автентичності інформації, такими як Snopes і PolitiFact.

Після того як фактчекінг підтвердить або спростує правдивість оспорюваної новини, відповідний коментар з'явитися нижче новини в стрічці Facebook. Ідея полягає в тому, щоб показати людям більше інформації та допомогти їм скласти більш повне уявлення про тему.

Під час останньої президентської виборчої кампанії в США компанію Facebook піддавали критиці за те, що соцмережу використали для розповсюдження дезінформації та введення виборців у оману.

Так, одна з новин повідомляла, що Папа Римський підтримав кандидатуру Дональда Трампа, чого насправді не було. Спочатку Facebook намагалася заперечити факт, що фальшиві новини у стрічці могли відіграти якусь роль у виборах, однак згодом Марк Цукерберг вирішив, що компанія має приділяти пріоритетну увагу боротьбі з фейковий новинами.

Оновлення Facebook поки діють лише у США, Нідерландах, Німеччині та Франції.

Все по темі

новини партнерів

24 листопада, 2017 п'ятниця

24 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати