live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Данії знайшли незвичайну фортецю вікінгів

Датські археологи виявили фортецю вікінгів, яка була споруджена в кінці Х століття

Про це повідомляє Science Magazine.

Як відзначають дослідники, незвично складна архітектура знахідки свідчить про те, що нормани не були примітивними розбійниками і піратами.

Перші фортеці подібного типу, які археологи нині називають "датськими круговими замками", були відкриті у Данії в 30-х роках минулого століття. Вони являють собою військові форти діаметром приблизно 130-200 метрів, оточені ровом і огороджені від зовнішнього світу земляним валом і дерев'яним частоколом.

Кожна така фортеця була побудована за своєрідним "типовим планом" – у них було чотири входи, розташованих перпендикулярно один одному, дві вулиці, що перетиналися рівно посередині фортеці, і кілька "довгих будинків", колективних гуртожитків вікінгів, а також інших будівель. Подібні укріплення були побудовані в стратегічних районах Скандинавії, поруч з берегом моря, і вони могли служити місцем збору військ вікінгів для великих походів.

Тепер дослідники відкрили фортецю Боргринг, яка помітно відрізнялася за своєю історією від всіх інших кругових замків. Зокрема, вченим вдалося знайти в Боргринзі столярні інструменти та інші знаряддя праці, за допомогою яких мешканці фортеці латали дірки в її валі і частоколі.

Крім того, вікінги жили в цьому замку протягом кількох поколінь, а не покинули його через одне-два десятиліття після будівництва, як це сталося з іншими укріпленнями, що вказує на незвичайно важливий статус цього замку. На відміну від інших фортець данців, Боргринг був не просто покинутий, а частково спалений в ході військового конфлікту.

Ідеальна кругла форма Боргринга та інших кругових замків говорять про те, що вони були не тільки військовими укріпленнями, а політичними символами, знаком могутності короля, який підкорив собі і об'єднав всю Данію і прагнув перетворити її в цивілізовану державу. 

Все по темі

новини партнерів

18 листопада, 2017 субота

18 листопада, 2017 субота

17 листопада, 2017 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати