Журналісти-розслідувачі розповіли, як шукати компромат у мережі

25 серпня, 2017 п'ятниця
12:13

Команда Bihus.info оприлюднила добірку корисних онлайн-сервісів, що допоможуть під час будь-якого антикорупційного розслідування

Зміст

Перелік доступного усім бажаючим веб-інструментарію з'явився на офіційній сторінці проекту.

Це як добре відомі сервіси, так і онлайн-версії пошукових програм для справжніх "гурманів".

1. Google Earth - корисний інструмент для роботи з «земельними» розслідуваннями. Тут зберігаються супутникові зображення всієї земної поверхні, фотографії як сучасні, так і історичні. Карти також показують реальність, орієнтуючи вас за часом і місцевості.

2. Wikimapia.org - онлайн-енциклопедія, мета якої - відзначити і описати всі географічні об'єкти на Землі. Ресурс неофіційний, але інформативний. Будь-який бажаючий може відзначити яку-небудь будівлю або місце. Тут можна знайти дані, яких немає в офіційних джерелах.

3. За цим посиланням ви знайдете докладні інструкції для детального і точного пошуку інформації в Google з використанням таких знаків, як +, -, «», |, and, or і інше.

4. Investigative Dashboard надає користувачам широкий спектр ресурсів та настанов з розслідувальної журналістики. Крім того, на цьому ресурсі - добірки відкритих даних, що мають відношення до різних місць світу - від Абу-Дабі до Замбії. Наприклад, це посилання буде корисне в роботі з корупційними кейсами.

5. Arachnys Compass - сайт з безкоштовними корпоративними, судовими та інформаційними даними по всьому світу.

6. Social Searcher - цей онлайн-ресурс дозволяє шукати контент в соціальних мережах, в режимі реального часу і надає глибокі аналітичні дані. Користувачі можуть здійснювати пошук без входу в систему в Twitter, Google+, Facebook, Youtube, Instagram, Tumblr, Reddit, Flickr, Dailymotion і Vimeo.

Читайте також: Американський журналіст вирішив чесно попрацювати на російських пропагандистів. І ось що з цього вийшло

7. Yomapic - пошук контенту в соцмережах в залежності від місця розташування.

8. Twitter Advanced Search - ресурс, що дозволяє зробити розширений пошук Twitter.

9. Whois Lookup - пошук сервера, контактних даних власника за назвою сайту.

10. Internet Archive - некомерційна онлайн-бібліотека з мільйонами безкоштовних книг, фільмів, програм, музики, сайтів і багато чого іншого.

11. FotoForensics - за допомогою цього інструменту можна перевірити, чи була фотографія оброблена в Фотошопі.

12. Offshore Leaks Database - база даних, яка містить зібрані майже за 30 років дані про власність офшорних компаній по всьому світу.

Читайте також: В Україні відкрили дані про власників всіх компаній. Як їх шукати

13. Google Public Data Explorer містить дані про найбільші організації світу - від Світового банку до МВФ.

14. Якщо ви працюєте над історіями, що мають відношення до Європи, скористайтеся European DataPortal. Публічні дані на різні теми, включаючи навколишнє середовище, економіку, освіту, охорону здоров'я і багато іншого.

15. Якщо ви працюєте з державними документами або першоджерелами, Document Cloud допоможе вам знайти інформацію про людей, місця і організаціях, згаданих в цих документах.

16. Якщо ви розслідуєте історію, пов'язану з витратами державних структур у вашій країні, спробуйте знайти інформацію в Open Spending. Сайт містить 1095 наборів даних з державних витрат в 76 країнах.

17. Little Sis - це ресурс, який збирає інформацію про людей з найвпливовіших кіл суспільства.

18. Open Corporates пропонує дані про більш ніж 93 мільйони підприємств по всьому світу

Теги:
Читайте також:
Київ
+17.5°C
  • Київ
  • Львів
  • Вінниця
  • Дніпро
  • Донецьк
  • Житомир
  • Запоріжжя
  • Івано-Франківськ
  • Кропивницкий
  • Луганськ
  • Луцьк
  • Миколаїв
  • Одеса
  • Полтава
  • Рівне
  • Суми
  • Сімферополь
  • Тернопіль
  • Ужгород
  • Харків
  • Херсон
  • Хмельницький
  • Черкаси
  • Чернівці
  • Чернигів
  • Біла Церква
  • Актуальне
  • Важливе
2026, понедiлок
15 червня
12:58
Нідерланди передали Україні протимінний корабель у межах Коаліції морських спроможностей
12:49
Кір Стармер
У Британії заборонять соцмережі для дітей до 16 років
12:30
Оновлено
Володимир Зеленський
"Ми ще скажемо". Зеленський заявив про невідворотність відповіді на удар Росії
12:25
соціологічні опитування
64% українців вірять у Європу, тоді як 56% переконані, що США втомилися та чинять тиск на Київ, - опитування
12:18
Ексклюзив
Саміт ЄС
На прикладі Чорногорії буде випрацьовуватися новий механізм обмеження для нових членів ЄС, - кореспондентка Висоцька з Брюсселя
12:11
Оновлено
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
Для агресора немає нічого святого. Реакція міжнародної спільноти на удар по Києво-Печерській лаврі
11:51
Емманюель Макрон і Дональд Трамп
Трамп пригрозив Франції 100% митом на її вина
11:46
Марія Мальмер Стенергард
Швеція закликає відкрити всі шість переговорних кластерів для України вже зараз
11:39
Ексклюзив
Україна ЄС
Важливо - не коли починати, а коли закінчувати: нова методологія призначена, щоб сповільнювати вступ до ЄС, - аналітик з євроінтеграції Геральд Кнаус
11:33
Оновлено
ЗСУ
Повітряні сили збили 632 ворожі цілі. Через зруйновані мости до Криму росіяни облаштовують понтонні переправи. Підсумки роботи Сил оборони на полудень 15 червня
11:32
Іран
У Пакистані назвали дату офіційного підписання угоди США та Ірану
11:30
Україна Польща
У Польщі зібрали 100% суми на автобуси для Вінниці
11:03
В Україні з 1 вересня суттєво зростуть розміри студентських стипендій
11:01
OPINION
Масовано атакуючи Київ, Путін говорив з Трампом про те, як він продовжить війну
10:57
Оновлено
Атака на Київ 15 червня
"РФ показує світу свої наміри вести війну далі": через атаку ворога у Києві загинули 5 людей, у Харкові – 5 рятувальників, є постраждалі ще у трьох регіонах
10:53
Китай, Тайвань, протистояння
У Тайвані заявили, що правоохоронні й військові судна Китаю вперше увійшли в закриті води острова
10:33
Європарламент
У ЄС назвали можливі строки вступу України до Союзу, - The Guardian
10:24
Ексклюзив
Україна - Євросоюз
Сподіваємося, до кінця літа розпочати роботу й по інших кластерах: Климпуш-Цинцадзе про відкриття першого кластера "Основи"
09:54
Низка поїздів УЗ рухається із затримкою через пошкодження інфраструктури після атаки РФ
09:51
єврокомісарка з питань розширення Марта Кос
У ЄС сподіваються на відкриття всіх кластерів для України у липні
09:30
Ексклюзив
ракета "Циркон"
Не точні, але дуже швидкі: Лакійчук про ракети "Циркон", які ворог почав застосовувати в масованих атаках по столиці
09:26
санкції проти Ірану
Європейські лідери заявили про готовність скасувати санкції проти Ірану, якщо той покаже "перевірені кроки" щодо ядерної програми
08:53
Оновлено
Джамал Мусіала та Лівано Комененсія (ліворуч), Німеччина - Кюрасао, ЧС-2026
ЧС-2026: Кот-д'Івуар здолав Еквадор, Швеція розгромила Туніс, а Нідерланди та Японія зіграли внічию. Результати матчів 15 червня
08:26
США - Іран
США та Іран домовилися про припинення бойових дій. Складні питання відклали, - Bloomberg
08:05
Ексклюзив
Микола Княжицький
Російська православна церква та пов’язані з нею структури досі зберігають вплив в Україні, - Княжицький
08:02
OPINION
блог Тетяна Чорновол
Навіщо реформатори образили пілотів, головних робочих бджоликів війни?
06:41
Успенський собор Києво-Печерської лаври. Пожежа
Росія атакувала Київ: через пряме влучання в Києво-Печерську лавру сталась масштабна пожежа
2026, неділя
14 червня
22:50
Ексклюзив
Микола Княжицький
Княжицький розповів, з якими проблемами зіштовхнувся закон про заборону РПЦ
21:58
Володимир Зеленський
Зеленський очікує від партнерів рішень про посилення ППО, — звернення президента
21:38
Оновлено
Кір Стармер
Велика Британія вперше вдарила по тіньовому флоту РФ у Ла-Манші. Зеленський подякував
21:25
Ексклюзив
Шамшур: Наразі головне вирішується на фронті і все залежатиме від того, як там розвиватиметься ситуація
21:23
Марш проти G7
Напередодні саміту G7 у Женеві відбулися сутички протестувальників з поліцією
21:22
ЗСУ, Сили оборони, Генштаб. фронт, дрон
Чим більше ризикуєте, тим більше отримуєте: у Міноборони відповіли на найпоширеніші питання щодо нових зарплат та відстрочок
20:59
Судна "тіньового флоту" Росії почали оминати Ла-Манш, після затримання танкера Smyrtos за наказом Стармера, — ЗМІ
20:53
Ексклюзив
Олег Рибачук
"Світло в кінці тунелю - це локомотив, що мчить на нас": Рибачук вважає, що Зеленському доведеться переформатувати уряд
20:40
Нікол Пашинян
У Вірменії оприлюднили остаточні результати виборів. Партія Пашиняна самостійно формуватиме уряд
20:31
Ексклюзив
Дональд Трамп
Ставлення Трампа до України базується на трьох принципах, - дипломат Шамшур
20:14
Україна ЄС
Україна завершила лише 15% реформ з "плану Качки — Кос", - ЗМІ
20:01
OPINION
"Король-місяць". Дивне життя і загадкова смерть Людвіга II
19:39
Чорнобильська АЕС
У Литві на АЕС вперше у світі демонтують реактор чорнобильського типу
Більше новин