
Нобелівський комітет пояснив, чому рідко нагороджують жінок
Цього року чоловіки стали володарями усіх нагород Нобелівської премії
Про розповів секретар Королівської шведської академії наук Горан Ханссон, пише Hindustan Times.
"Ми дуже пишаємося лауреатами цього року, але шкодуємо, що серед них немає жінок. Частково так виходить тому, що нам доводиться чекати, поки те чи інше відкриття буде перевірене й підтверджене. А 20-30 років тому серед вчених було менше жінок. Але я не впевнений, що це вичерпне пояснення", - сказав Ханссон.
Так, володарями усіх нагород цього року стали чоловіки, за виключенням премії миру, яку розділили близько сотні гуманітарних організацій.
Читайте також: Нобелівську премію миру дали за боротьбу проти ядерної зброї. Усе, що відомо про лауреата
"В минулому році 11 чоловіків отримали Нобелівські премії.... Але знову ж, нобелівські судді не знайшли жінок, гідних нагороди. Існує стара приказка: двічі - збіг, тричі - тенденція", - пише видання.
Востаннє заслуги жінок були відзначені Нобелівським комітетом в 2015-му. Тоді лауреатами премії стали письменниця Світлана Алексієвич і китайський хімік Ту Юю. До них приєдналися вісім чоловіків і одна організація.
Читайте також: Кадзуо Ісіґуро: За що письменник отримав Нобелівську премію з літератури
З 2000 року лауреатами Нобелівської премії стали 189 чоловіків (87% від загальної кількості лауреатів), 8 організацій (4%) і 19 жінок (9%). А за всю історію Нобелівської премії з 1901 року жінки удостоїлися нагороди тільки 49 разів.
"Ми зацікавлені, ми вживаємо заходів і сподіваємося, що протягом п'яти-десяти років побачимо зовсім інший розподіл", - підсумував секретар шведської академії наук.
- 5 жовтня Нобелівську премію-2017 з літератури отримав Казуо Ісігуро – британський письменник японського походження.
- Раніше, 2 жовтня трьох науковців нагородили Нобелівською премією з медицини за відкриття молекулярних механізмів, які контролюють циркадні ритми.
- 3 жовтня вчені Райнер Вайс, Баррі Бариш та Кіп Торн отримали Нобелівську премію з фізики за виявлення гравітаційних хвиль детектором LIGO.
- Нобелівську премію з хімії у 2017 році присудили Жаку Дюбоше, Хоакіму Франку та Річарду Хендерсону за кріоелектронну мікроскопію.
- Імена володарів премій у всіх номінаціях, окрім премії миру, оголошують в Стокгольмі. Лауреата премії миру називають в Осло.
- Розмір премії в кожній з номінацій у 2017 році становить 9 мільйонів шведських крон, або понад $1,1 млн.
- 6 вересня стало відомо, що Міжнародна кампанія з ліквідації ядерної зброї отримала Нобелівську премію миру.



- Актуальне
- Важливе











