live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

Порошенко дав старт судовій реформі


фото: president.gov.ua
Президент Петро Порошенко підписав закон №6232 "про внесення змін до Господарського процесуального кодексу України, Цивільного процесуального кодексу України, Кодексу адміністративного судочинства України та інших законодавчих актів"

Про це повідомляє прес-центр адміністрації очільника держави.

Закон вводить нові правила судового процесу в цивільному, господарському, адміністративному судочинстві, а також деякі зміни до правил кримінального процесу.

Він був розроблений Радою з питань судової реформи з урахуванням пропозицій українських та міжнародних експертів. Метою документу є приведення українських правил судового процесу у відповідність із кращою європейською та міжнародною практиками. 

Читайте також: Судова реформа: 10 важливих змін

Законопроект дозволяє:

  • розширити способи судового захисту та засоби доказування у судовому процесі;
  • забезпечити відкритість суду та прозорість;
  • забезпечити добросовісність користування процесуальними правами;
  • компенсацію судових витрат;
  • ввести розумні строки розгляду справ та правову визначеність;
  • ввести систему "електронного суду", яка спростить комунікацію із судом та зменшить витрати на утримання судової системи;

"Зміни, що запроваджуються, мають забезпечити ефективний, швидкий та зручний розгляд справ у суді. Нові правила судового процесу сприятимуть більш дієвому захисту прав і свобод громадян та підприємців, що звертаються до суду", - наголосив заступник глави АП Олексій Філатов.

  • Нагадаємо, 3 жовтня Верховна Рада підтримала законопроект №6232 про зміни до Господарського та Цивільного процесуального кодексу, а також Кодексу адміністративного судочинства та інших законодавчих актів.
  • НАБУ закликало президента Петра Порошенка ветувати законопроект №6232 про судову реформу, бо він містить ряд протиріч, які можуть паралізувати роботу органів досудового розслідування.
  •  Спікер парламенту Андрій Парубій підписав закон 30 жовтня. Наразі документ спрямовано на підпис президенту.

новини партнерів

18 листопада, 2018 неділя

18 листопада, 2018 неділя

17 листопада, 2018 субота

16 листопада, 2018 п'ятниця

Відео

Введіть слово, щоб почати