live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

У Києві закликали Росію покаятися за Голодомор

Президент Петро Порошенко закликав Росію покаятися за штучно влаштований радянськими окупантами Голодомор 1932-1933 років

Про це глава держави заявив на жалобних заходах у київському національному музеї "Меморіал жертв Голодомору", передає Еспресо.TV.

"Хотілося б, щоб хай не ми, а хоча б наші діти дочекалися неймовірного. Аби в Росії сталися такі зміни,  за яких її нова еліта теж визнала б Голодомор геноцидом. Або хоча би покаялася за нього", - зазначив Порошенко.

Читайте також: Втрачені покоління. Скільки українців знищив сталінський терор

Президент нагадав Росії, що вона сама вважає себе наступником Радянського Союзу й тому має відповідати за злочини цієї держави.

"Російська Федерація сама себе записала в правонаступниці Радянського Союзу. А відтак, хоче того чи ні, взяла на себе не лише активи колишнього СРСР, але й відповідальність за злочини радянського режиму. На жаль, зараз вони ці злочини лише виправдовують тим, що, мовляв, конфіскація зерна в українських селах забезпечила засобами індустріалізацію. Виходить, у селян України примусово забирали життя, щоб забезпечити великодержавну велич Росії. Так воно, власне, й було. І зараз в Росії відновлюють культ Сталіна", - заявив Порошенко.

  • Сьогодні, 25 листопада 2017 року, в Україні та 32 країнах світу вшанують пам'ять жертв Голодомору 1932-1933 років, а також голодоморів 1921-1922, 1946-1947 років.
  • Цьогоріч жалобні заходи проходять під гаслом "Голодомор - помста за свободу, помста за революцію".
  • У вересні Україна звернулася до країн-членів Організації Об'єднаних Націй з проханням визнати влаштований радянською владою Голодомор українців актом геноциду.
  • На думку Порошенка, в Україні окремим законом слід встановити кримінальну відповідальність за невизнання Голодомору та Голокосту.
  • Голодомор 1932-1933 років було штучно влаштовано за наказом вищого політичного керівництва Радянського Союзу. Восени 1932 року в українських селян силами партійного активу, репресивних органів та Червоної армії були вилучені всі продовольчі товари і загалом усе, що можна було споживати в їжу. Після цього села були блоковані аж до весни наступного року.
  • За різними оцінками, під час штучного Голодомору жахливою смертю померли від 3 до 10 млн українських селян.
  • 2010 року Апеляційний суд міста Києва на підставі ч. 1 ст. 442 Кримінального кодексу України в організації та здійсненні Голодмору 1932-33 років визнав винним тодішнє керівництво СРСР та УРСР. Зокрема, суд визнав, що голод був організований Йосипом Сталіним (Джугашвілі), В'ячеславом Молотовим (Скрябіним), Лазарем Кагановичем, Павлом Постишевим, Станіславом Косіором, Власом Чубарем і Менделем Хатаєвичем.

новини партнерів

22 жовтня, 2018 понеділок

22 жовтня, 2018 понеділок

21 жовтня, 2018 неділя

Відео

Введіть слово, щоб почати