live
Супутник ASTRA-4A 12073 МГц. Поляризація-Н. Символьна швидкість 27500 Ксимв/с. FEC 3/4

На українських дорогах можуть з'явитися переходи для диких тварин

В Україні побудують на автомобільних дорогах спецкоридори для диких тварин, над створенням спеціальних мостів працюють екологи та учасники проекту Transgreen

Про це передає World Wide Fund for Nature в Україні.

Над створенням спеціальних мостів - екодуків - працюють екологи та учасники проекту Transgreen, який співфінансується фондами Євросоюзу за допомогою проекту Дунайської транснаціональної програми для підтримки дружніх до довкілля та безпечних транспортних систем.

Спеціальні коридори на автошляхах дозволять зберегти популяцію диких тварин в умовах інтенсифікації дорожного будівництва в Україні. Передбачається, що екодуки розташують в ареолі проживання тварин, що вимирають - рисі та бурого ведмедя, яких залишилося в Україні 200 та 220 особин відповідно.

Пріоритетом проекту буде підтримка безперешкодних екологічних коридорів, які забезпечуватимуть вільне пересування видів, що зазнають найбільшого впливу від авто та залізничних шляхів: великих хижаків (бурих ведмедів, вовків, рисей) та деяких видів травоїдних.

Наразі будівництво спеціальних мостів для переходу диких тварин розглядається на чотирьох пілотних об'єктах, а саме: автошляхах Міклош (Угорщина) – Кошіце (Словаччина) – Ужгород (Україна), Тіргу Муреш – Яси (Румунія), автошляху Бескиди (Чехія – Словаччина).

  • Перші переходи для диких тварин були побудовані у 1950-х роках у Франції і згодом поширилися по всьому світу: від Австралії до Північної Європи. Найбільше екодуків у Нідерландах – понад 600, також у цій країні знаходиться найдовший у світі міст для тварин, протяжність якого становить 800 метрів.

новини партнерів

11 грудня, 2018 вівторок

11 грудня, 2018 вівторок

Відео

Введіть слово, щоб почати